Myanmar

Víza do Myanmaru

Vízum

Od ledna 2020 platí zjednodušené podmínky k udělení turistických víz do Myanmaru pro české občany. Nově vízum získáte po příletu na mezinárodní letiště v Rangúnu, Mandalaji či Neipyijto.

Cena víza činí 50 USD. Toto vízum platí 30 dní a nelze prodloužit. Musíte mít také pas platný ještě minimálně 6 měsíců a dodat 2 pasové fotografie o rozměru 4 x 6 cm.

Pokud se chystáte do Myanmaru vstoupit po zemi, nemůžete využít e-vízum, ale musíte zvolit klasická víza.

Myanmar nemá v České republice zastoupení a nejbližší ambasádu naleznete v Berlíně (Thielallee 19, 14195 Berlin – Dahlem, emb.my.berlin@t-online.de, po-pá 9,30-16,30). Dokumenty můžete zaslat poštou, vyřízení bude trvat minimálně týden. Cena by měla činit 25 € za vízum + 10 € poplatek za zaslání poštou.

V minulosti existovalo jediné místo, kde jste mohli získat vízum pro vstup do země, a to na myanmarské ambasádě v Bangkoku (132 Sathorn Nua Road, Bangkok 10500, mebkk@asianet.co.th, po–pá 8,30-12,00 a 14:00–14:30). Tato varianta je stále platná. Při podávání žádosti na ZÚ Myanmaru v Bangkoku je požadován pas a 3 fotografie a je potřeba uhradit poplatek za vydání víza 800 THB. Vyřízení žádosti trvá 1 pracovní den a platnost víza je 4 týdny. Přihlašovací povinnost vyřizuje ubytovací zařízení.

Další dokumenty

Další dokumenty kromě e-víza nejsou potřeba. Pouze u obchodního víza je nutný zvací dopis.

Celní předpisy 

Povinná výměna valut neexistuje. Dovoz valut není omezen, pouze je nutné vyplnit při celní kontrole „Currency declaration form". Tento formulář může být vyžadován při výměně valut v bankách či při odjezdu ze země. Musí se vyvézt stejné množství cizí měny, jaké bylo deklarováno při příjezdu, nebo prokázat výměnu potvrzením z banky.

Není povoleno vyvážet ze země místní měnu.

Lze bezcelně dovážet věci pro osobní potřebu neobchodního charakteru v přiměřeném množství (400 ks cigaret, 2 l alkoholu). Zakázán je dovoz a vývoz narkotik, zbraní, artefaktů archeologického významu, starožitností, drahých kamenů (pokud nebyly koupeny ve zvláštních turistických prodejnách nebo v letištním duty-free shopu). Pro případnou celní kontrolu před odletem je nutné pečlivě uschovat všechny účtenky o zakoupeném zboží.

Chystáš se do Myanmaru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.