Průvodce státem
Myanmar
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Myanmaru

Jak do Myanmaru

V minulosti bylo nejběžnější přiletět do Myanmaru z Bangkoku, protože Bangkok bylo jedno z mála míst, kde se dalo vyřídit vízum. Dnes jsou již dostupné lety z více zemí a vízum se dá domluvit elektronicky přes internet. Dá se přiletět na tři mezinárodní letiště, a sice do Yangonu, Mandalay či Naypyitaw. Po zemi se dá legálně dostat do Barmy pouze z Thajska. Z Číny a Indie člověk potřebuje speciální povolení. Do Laosu žádný hraniční přechod neexistuje a do Bangladéše mají turisté z Barmy zákaz vstupu.

Jak se nejlépe dopravovat

Jezdí se zde vpravo. Nejčastějším prostředkem jsou turistické autobusy anebo taxíky, které jsou nejrychlejší, ale také nejnudnější volbou. Pokud spěcháte, je to nejlepší možnost, jinak vyzkoušejte místní vlaky nebo lodní dopravu po řekách, které vám zaručí ty opravdové zážitky. Musíte však počítat se zpožděním. 

Vnitrostátní lety

Alternativou je také využít vnitrostátních letů, po Myanmaru létá hned několik aerolinek, všechny s moderními letadly, většinou francouzské výroby. Mezi největší vnitrostátní aerolinky patří Air Bagan, Asian Wings, Air Mandalay, Myanmar National Airlines a další...

Dálková doprava

Meziměstská doprava je bezpečná. Ve městech je možné jet taxíkem, koňským povozem nebo klasickým „tuk-tukem“. Cena se většinou smlouvá. Na mnoha místech je možné vypůjčit si i kola. Cena činí okolo 1.500 kyatů na den. Důležité je dát si pozor na monzunové období, kdy autobusy, taxíky ani vlaky nemusí jezdit kvůli záplavám. V Barmě neuvidíte skoro žádná auta.

Myanmar vlak

Půjčení auta/motorky

Momentálně se v Barmě dá auto půjčit pouze s řidičem. Cena se pohybuje okolo 50 dolarů na den. Motorky je také velmi těžké sehnat, ale na některých místech v Yangonu ji nabízejí za 10.000 kyatů/den. Elektrické motorky se půjčují u města Bagan a na motorkách můžete jezdit okolo všech tamních chrámů. Půjčit si můžete také kajaky, například na webové stránce hiddenplaces.net anebo myanmarburma.com.

Panenská horská příroda a nespočet chrámů

Barma (oficiální název Svazová republika Myanmar; Myanmar je česká transkripce jména země v barmštině) se nachází v jihovýchodní Asii na západní straně poloostrova Zadní Indie při pobřeží Bengálského zálivu a Andamanského moře v Indickém oceánu. Sousedí se čtyřmi zeměmi – Thajskem, Čínou, Laosem a Indií. Počet obyvatel země je odhadován na 50 milionů a převážná z nich se hlásí k buddhismu. Od konce roku 2005 má Barma nové hlavní město Neipyijto.

Barma je velice pozoruhodnou zemí s četnými chrámy a nedotčenou přírodou v místních horách, a navzdory chudobě zde žijí jedni z nejusměvavějších a nejnápomocnějších lidí.

Průvodce pro tebe napsal Jarda Zaoral
Víza
Vízum za 50 $
Turistická víza na 28 dní získáš on–line evisa.moip.gov.mm.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Během léta tě čekají monzuny a tím pádem hodně deště.
Více o počasí
Letenky od
16 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 41 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu