Myanmar
Myanmar

Doprava v Myanmaru

Jak do Myanmaru

V minulosti bylo nejběžnější přiletět do Myanmaru z Bangkoku, protože Bangkok bylo jedno z mála míst, kde se dalo vyřídit vízum. Dnes jsou již dostupné lety z více zemí a vízum se dá domluvit elektronicky přes internet. Dá se přiletět na tři mezinárodní letiště, a sice do Yangonu, Mandalay či Naypyitaw. Po zemi se dá legálně dostat do Barmy pouze z Thajska. Z Číny a Indie člověk potřebuje speciální povolení. Do Laosu žádný hraniční přechod neexistuje a do Bangladéše mají turisté z Barmy zákaz vstupu.

Jak se nejlépe dopravovat

Jezdí se zde vpravo. Nejčastějším prostředkem jsou turistické autobusy anebo taxíky, které jsou nejrychlejší, ale také nejnudnější volbou. Pokud spěcháte, je to nejlepší možnost, jinak vyzkoušejte místní vlaky nebo lodní dopravu po řekách, které vám zaručí ty opravdové zážitky. Musíte však počítat se zpožděním. 

Vnitrostátní lety

Alternativou je také využít vnitrostátních letů, po Myanmaru létá hned několik aerolinek, všechny s moderními letadly, většinou francouzské výroby. Mezi největší vnitrostátní aerolinky patří Air Bagan, Asian Wings, Air Mandalay, Myanmar National Airlines a další...

Dálková doprava

Meziměstská doprava je bezpečná. Ve městech je možné jet taxíkem, koňským povozem nebo klasickým „tuk-tukem“. Cena se většinou smlouvá. Na mnoha místech je možné vypůjčit si i kola. Cena činí okolo 1.500 kyatů na den. Důležité je dát si pozor na monzunové období, kdy autobusy, taxíky ani vlaky nemusí jezdit kvůli záplavám. V Barmě neuvidíte skoro žádná auta.

Půjčení auta/motorky

Momentálně se v Barmě dá auto půjčit pouze s řidičem. Cena se pohybuje okolo 50 dolarů na den. Motorky je také velmi těžké sehnat, ale na některých místech v Yangonu ji nabízejí za 10.000 kyatů/den. Elektrické motorky se půjčují u města Bagan a na motorkách můžete jezdit okolo všech tamních chrámů. Půjčit si můžete také kajaky, například na webové stránce hiddenplaces.net anebo myanmarburma.com.

Chystáš se do Myanmaru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.