Drážďany
Drážďany

12 míst co vidět v Drážďanech

Náměstí Altmarkt

Místo

Vánoční trhy Drážďany

Altmarkt je asi nejznámější drážďanské náměstí. Nachází se v historickém centru města a díky mnoha kulturním akcím, trhům i památkám v blízkém okolí funguje jako hlavní místo setkávání a různých akcí.

Na Altmarktu se konají třeba slavné vánoční trhy a najdete zde i jeden z největších obchodních domů v Drážďanech.

Trhy na náměstí Altmarkt

Altmarkt je po několik týdnů v roce vyčleněn pro trhy různorodého zaměření.

Adventní trhy

Nejznámější je určitě vánoční trh Striezelmarkt, který se na náměstí koná každý rok od konce listopadu do Vánoc. Striezelmarkt patří k největším vánočním trhům v celé Evropě. Detailní informace o adventu ve městě se dočtete v kapitole Vánoční trhy v Drážďanech.

Podzimní trhy

Během září probíhají v Drážďanech i Podzimní trhy, které střídají své umístění mezi náměstími Altmarkt a Neumarkt, které leží jen asi 200 metrů opodál. Na Podzimním trhu si užijete spoustu zábavy s bohatým doprovodným programy, různorodé zboží a nechybí ani tradiční německé dobroty.

Památky a zajímavosti

V jihovýchodním rohu náměstí stojí protestantská katedrála Kreuzkirche dokončená v roce 1800 v typicky saském barokním až neoklasicistním stylu.

Severní stranu náměstí okupuje nepřehlédnutelná funkcionalistická budova Kulturpalast z roku 1969.

Na západní straně byla již v roce 1910 postavena nová radnice s dominantní 98 metrů vysokou radniční věží.

Na východní straně náměstí Altmarkt se za řadou domů skrývá obrovská nákupní pasáž „Altmarkt-Galerie“, postavená v roce 2002 a později rozšířená. 

Ubytování na Altmarkt

Náměstí figuruje v samotném centru Drážďan a je tak perfektní pro pohodlné ubytování. Přímo na náměstí se ubytujete ve dvou hotelech s cenami okolo 2 000 Kč, což je na umístění a kvalitu hotelů velmi dobrý poměr výkonu a kvality.

Doprava na Altmarkt

Přímo na náměstí využijete stejnojmennou tramvajovou zastávku, přes kterou projíždějí linky 1, 2 a 4. Žádná z nich však nejede přímo k hlavnímu nádraží, při cestě od něj tak využijete linky 3 a 7 do zastávky Pirnaischer Platz nebo linky 8, 9 a 11 do zastávky Postplatz. Od obou míst dojdete pěšky na Altmarkt asi po 250 metrech.

Chystáš se do Drážďan?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 21. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.