Cestování Covid-19

V současné době lze do Německa cestovat pouze ze závažných důvodů (práce, návštěvy rodiny apod.). Turistika nebo nákupy se nepovažují za pádný důvod cesty a při kontrole na hranicích budete vráceni zpět. Aktuální informace najdete na webu českého velvyslanectví v Berlíně.

Od 15.6. lze z Německa do ČR cestovat bez omezení. Od stejného data bude možné cestovat bez omezení i do Německa, pokud se situace ohledně koronaviru nezhorší.

Zpět na seznam míst co vidět v Německu
Hamburk

Hamburk

Druhé největší německé město a současně i největší přístav. Můžete navštívit místní zoologickou zahradu s téměř 3.000 živočišnými druhy, pokud se rádi bojíte, zavítejte do Domu hrůzy (Hamburg Dungeon), kde vám bude tuhnout krev v žilách a zároveň se přiučíte něco málo o historii Hamburku.

Pokud máte rádi noční život, zavítejte do čtvrti St. Pauli a projděte se zejména po bulváru Reeperbahn. Je to místo, kde Beatles začínali a doteď po nich jako připomínka zůstalo náměstí Beatles Platz, ale to není jediný důvod, proč je tato čtvrť známá. Někdy je přezdívána jako míle hříchu. Pokud by vás překvapilo, kolik policejních aut projede kolem lehkých žen bez povšimnutí, je to tím, že prostituce je tu povolena. Dále se tu nachází nepřeberné množství barů, sexshopů a celá tato oblast na vás dýchne pořádnou dekadencí.

  • Naviguj: 53.5525, 9.99653

Další místa v Německu

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 23 hod
Navrhni úpravu