Německo
Německo

7 míst co vidět v Německu

Tropical Islands

Tropical Islands

Rádi byste se vypravili na exotickou dovolenou? Strávili pohodové chvíle na plážích se sněhobílým pískem ve stínu kokosových palem? Koupali se v prohřáté vodě a ještě si užívali zábavního centra se spoustou atrakcí? Nemusíte trávit hodiny v letadle a cestovat přes půlku Zeměkoule, stačí sednout do auta a vypravit se do Německa. Vítejte v největším umělém letovisku Evropy a jednom z největších na světě – Tropical Islands.

Ubytování v Tropical Islands

Tropical Islands leží pro Čechy na velmi výhodném místě poblíž dálnice A13 spojující Drážďany a Berlín.

Webová stránka: www.tropical-islands.de

Co zde očekávat? Aquapark i letovisko

Komplex Tropical Islands kombinuje venkovní prostory s vnitřním areálem umístěným v obrovské budově bývalého hangáru pro vzducholodě. Stavba s rozměry 360x210x105 metrů o objemu 5,5 milionu mje jednou z největších budov světa podle objevu a největší samostatně stojící halou bez podpůrných pilířů.

Návštěvníci můžou od tohoto zábavního parku očekávat přesně to, co plyne z jeho názvu. Exotické prostředí tropických deštných pralesů, umělého slunce, živých tropických rostlin, ptačí zpěv exotického ptactva, ale i hromadu atrakcí, tobogánů, restaurací nebo hotel. Průměrná teplota v hale se pohybuje kolem 26 °C celoročně.

Tropická pláž v deštném pralese

Středobodem Tropical Islands je pláž se jemným sněhobílým pískem na břehu velkého bazénu s vodou dosahující teploty až 30 °C a realistickým pozadím imitujícím moře. Břehy tohoto bazénu jsou rozmanité, pláž přechází ve skalnaté útesy s malými ostrůvky, které jsou opravdu věrně postavené z bezpečných umělých kulis, z nichž padají vodopády.

Z druhé strany na pláž navazuje tropický deštný prales, v němž díky stále ideálním podmínkám (de facto jako ve skleníku) rostou skutečné živé exotické rostliny.

Romantická Modrá laguna

Nejoblíbenější částí je rozhodně bazén zvaný Modrá laguna velmi realisticky imitující mořskou zátoku s útesy porostlými skutečnými živými rostlinami. Na své si přijdou milovníci relaxu. Voda ve velkém mělkém bazénu dosahuje teploty 32 °C, najdete v ní několik vířivek, 2 vodopád i protiproud, který vás bude unášet kolem dokola Modré laguny.

Přeneste se do Amazonie

Během léta a teplých dní je v provozu i obrovský venkovní areál nazvaný Amazonie. Jedním z hlavních lákadel je zde dlouhá umělá řeka s vodopády a jezy, skrz kterou se necháte unášet proudem.

Dále zde najdete klasický plavecký bazén, menší bazén s vodními tryskami a masážními vířivkami, dětská hřiště a snack bar.

Tobogány, sauny a další atrakce

Jakmile vás omrzí relax a nicnedělání, stačí popojít pár metrů od pláže, tropického lesa či Modré laguny a užít si pravou adrenalinovou zábavu na 6 tobogánech a skluzavkách, které jsou vhodné jak pro nejmenší děti, tak pro opravdu adrenalinové nadšence. Na nejrychlejším "turbo" tobogánu totiž můžete dosáhnout rychlosti až 70 km/h.

Samozřejmou součástí Tropical Islands je saunový svět se saunovým domem, vířivkami, wellness procedurami nebo posilovnou.

Atrakce doplňuje několik dětských hřišť či minigolf.

Restaurace a bary

V Tropical Islands tráví návštěvníci i několik dní v kuse, samozřejmou součástí areálu je tak několik restaurací a barů s nabídkou tropické gastronomie, ale i klasických burgerů, těstovin nebo pizzy. Nabídku stravovacích zařízení doplňují 2 kavárny a 3 plážové bary.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je každý den v roce. Pro denní návštěvníky je většina atrakcí přístupná v čase 8:30–23:30, návštěvnici, kteří zde nocují, můžou přijet kdykoliv mezi 6:00 a 1:00 v noci.

Vstupenky je nutné kupovat dopředu přes internet na webu tropical-islands.de. Počet návštěvníků je omezen, proto vybírejte alespoň s 10 až 14denním předstihem.

Ceny vstupenek jsou následující, prodává se pouze celodenní vstupné:

  • 46 EUR – dospělí od 12 let
  • 36,50 EUR – děti 6-11 let, studenti s ISIC kartou a senioři nad 65 let
  • zdarma – děti do 6 let
  • 145 EUR – rodinné vstupné (2 dospělí a 3 děti ve věku 6-11 let)

Cena zahrnuje návštěvy všech atrakcí i využití lehátek na pláži.

Ubytování v Tropical Islands

Toto umělé letovisko má za cíl lákat i vícedenní návštěvníky, takže jsou zde i prostory k ubytování. Vybírat přitom můžete z několika typů bydlení:

  • klasické hotelové pokoje ve stylu bungalovů (ceny okolo 9 400 Kč za noc pro 4)
  • stanové městečko ve stylu campu v deštném pralese - uvnitř stanu jsou klasické postele (ceny okolo 4 000 Kč za noc pro 2)
  • prázdninové domy mimo hlavní hangár (ceny okolo 7 000 Kč za noc pro 2)
  • camping - místo pro karavany (od cca 3 500 Kč za noc)

Ubytování lze rezervovat klasicky přes booking.com nebo přímo přes web tropical-islands.de

V ceně ubytování je automaticky i vstup do všech atrakcí a snídaně formou švédského stolu.

Jak se sem dostat

Autem

Tropical Islands leží ve vesničce Krausnick velmi blízko dálnice A13, která spojuje Drážďany s Berlínem. Od dálničního sjezdu číslo 6 "Staakow" to jsou k Tropical Islands pouhé 3 km, zábavní areál je značený už z dálnice.

Velké parkoviště u areálu je pro návštěvníky zdarma.

Vzdálenosti do Tropical Islands a mapy trasy (klikněte na odrážku níže):

Vlakem + Shuttlebusem

Necelé 3 km od aquaparku je na železniční trati vybudováno nádraží s názvem Brand Tropical Islands, na kterém každou hodinu zastavují osobní vlaky z Berlína do Cottbusu (Chotěbuzi). Při cestě z Prahy vás čekají minimálně 2 přestupy - v Drážďanech a městě Senftenberg a cesta bude trvat okolo 5 hodin.

Spojení na nádraží Brand Tropical Islands vyhledáte pouze na webu německých drah bahn.de.

Od nádraží pak na každý vlak tam i zpět navazuje speciální shuttle bus, který vás doveze přímo ke vchodu a je pro návštěvníky zdarma, viz oficiální web.

Chystáš se do Německa?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.