Niue
Niue

Co vidět a navštívit v Niue

12 míst co vidět v Niue

Niue
Alofi

Miniaturní hlavní město (jedna ulice s odbočkami) poskytne všechny vymoženosti civilizace; supermarket, trh, další obchody, informační kancelář, půjčovny aut a kol a nejlepší stravovací možnosti na ostrově.  Z památek zaujme ostrovní vládní budova a parlament, hlavní kostel Eklesia se hřbitovem a místem Tomb Point, kde můžete vidět hrobky 2 ostrovních králů z 19. století. Utuko Sea Track ve středu Alofi vede na malou pláž, kde se dá v pohodě…

Zobrazit místo
Niue
Avaiki Cave

Nachází se ve vesnici Makefu, 7 km severně od Alofi. Jedná se o vápencovou jeskyni na břehu oceánu s možností koupání. Koupání je tu v neděli zakázáno.

Zobrazit místo
Niue
Palaha Cave

Další a větší vápencová jeskyně ležící 200 m dále severně od Avaiki Cave. Interiér se stalagmity a stalaktity a otvorem (oknem) s krásným výhledem na oceán. 

Zobrazit místo
Niue
Hio Beach

Leží 10 km severně od Alofi. Malá pláž s přístupem po příkrých schodech od hlavní okružní silnice.

Zobrazit místo
Niue
Limu Pools

Přírodní mělká jezírka jsou chráněna od otevřeného moře, vhodná pro šnorchlování. Najdete je 10,5 km severně od Alofi u vesnice Namukulu. 

Zobrazit místo
Niue
Matapa Chasm

Skalní průrva naplněná vodou, vhodná ke koupání i šnorchlování. Skalní stěny poskytují příjemný stín.

Zobrazit místo
Niue
Talava Arches

Krásné skalní oblouky a jeskyně. Přístupné úzkou stezkou s velmi nerovným terénem, počítejte až 30 min. v jednom směru.

Zobrazit místo
Niue
Vaikona Chasm

Stezka dlouhá 1 km z hlavní silnice na východě ostrova vede přes les a útvary tvořené ostrými korály ve formě bizarních skalních vrcholků. Průrva a jeskyně s jezírky, lze tu plavat a šnorchlovat.

Zobrazit místo
Niue
Togo Chasm

Nejzajímavější místo na Niue leží na jihovýchodním pobřeží ostrova. Úzká průrva, přístupná po příkrém žebříku. Na dně propasti rostou kokosové palmy.

Zobrazit místo
Niue
Anapala Chasm

Nachází se 4 km jižně od Togo Chasm, přístupová stezka po schodech vede do podzemní jeskyně se zásobárnou podzemní vody. 

Zobrazit místo
Niue
Vaiea

Farma, kde můžete obdivovat ovoce noni a výrobu noni džusu. 

Zobrazit místo
Niue
Avatele

Pláž na jihozápadním pobřeží, je vhodná k plavání a kajakingu. V blízkosti najdete jediné luxusní ubytování na ostrově Matavai Resort. 

Zobrazit místo

Chystáš se do Niue?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020