Průvodce státem
Niue
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Niue

Vízum 

Všichni návštěvníci ostrova dostanou automaticky vízum (formou vstupního razítka do pasu) zdarma do 30 dnů pobytu. Cestovní pas musí být platný nejméně 3 měsíce od data příletu. 

Další dokumenty 

Pro udělení bezplatného víza jsou kontrolovány tyto dokumenty (není to jen formalita): 

  • rezervace ubytování na ostrově na celou dobu pobytu předem,
  • zpáteční letenka na Nový Zéland, 
  • prokázání dostatečných finančních prostředků na dobu pobytu může být vyžadováno. 

Očkování 

Žádné zvláštní očkování není vyžadováno, pouze obvyklá povinná vakcinace proti žluté zimnici, pokud cestujete ze zemí s rizikem.  

Celní předpisy 

Na Niue je zcela zakázán dovoz čerstvých potravin, zeleniny, ovoce, rostlin, semen, vajec a medu. Dovážené trvanlivé potraviny a maso musí být zakoupeny v zahraničí v supermarketu nebo u řezníka s účtenkou a patřičně zabaleny. Všechny dovážené potraviny musí být deklarovány při příletu.  

Bezcelně je osobám starším 18 let dovolen dovoz 3 lahví alkoholu, a to 3,5 litru tvrdého alkoholu nebo 3 litrů vína a 8 plechovek piva (lahvové pivo není dovoleno), 50 cigaret a 50 g tabáku. 

Všechny vyvážené potraviny a rostliny musí být před odletem certifikovány na karanténním úřadě na letišti. Korály, cenné mušle a výrobky z nich se nesmí vyvážet. 

Skála Polynésie

Ostrov Niue (vyslov nju:ej) je ostrovní samosprávní stát volně přidružený k Novému Zélandu. Niue leží ve střední části oblasti Jižního Pacifiku, cca 2.400 km severovýchodně od své mateřské domoviny a chlebodárce, zhruba východně od souostroví Tonga, od něhož ho ovšem odděluje mezinárodní datová linie. 

Niue je jeden z největších korálových ostrovů světa, nicméně není to nízko položený atol, tak jak si korálový ostrov my suchozemci představujeme. Ostrov je familiárně zvaný „the Rock“ nebo „the Rock of Polynesia“, prostě „skála“, jeho povrch pokrývají rozeklané vápencové útesy podle pobřeží a centrální planina uprostřed ostrova. Klasických ikonických pacifických pláží tu najdete poskrovnu, zato je členité skalnaté pobřeží doslova provrtáno jeskyněmi, pokryto příkrými útesy a nádhernými zátokami, kde se tu a tam ta malá, dokonalá pláž objeví. Není to jen destinace, kam se jezdí pro „exotické razítko do pasu“, dokáže nabídnout plnohodnotné vyžití a překvapivě dobrou turistickou infrastrukturu. Ideální destinace k osobnímu „zpomalení tempa doby“. 

Víza
Zdarma
Vízum na 30 dní dostaneš formou razítka do pasu zdarma po příletu
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–listopad
V tomto období panují příjemné teploty a nejméně prší.
Více o počasí
Letenky od
35 000 Kč
Levněji se na Niue nedostaneš, akce neexistují.
Akční nabídky