Průvodce státem
Niue
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Niue

Jak na Niue 

Jedinou možností je přílet linkou Air New Zealand z Aucklandu na Hanan International Airport, 2 km jihovýchodně od Alofi. Jedná se o jediné letecké spojení na ostrov – létá se pouze 2x týdně, Airbus A320 přistává na Niue v pondělí a pátek; jedná se o velkou slávu, v turistické kanceláři Alofi je vždy na tyto dny v sekci „Whats on today“ pěkně barevně vyvedeno – „Airport day, plane day“. Standardní cena zpáteční letenky z Aucklandu je cca 10.000 Kč; z letišť ze střední Evropy visí běžně u letenky na Niue cenovka přes 45.000 Kč a cesta zahrnuje 2–3 přestupy a čas strávený na cestě až 50 hodin v jednom směru. Akce na letenky se nekonají. Ideální je kombinovat s pobytem na Novém Zélandu a letenku na Niue dokoupit separátně. 

Od roku 2017 je odletová taxa zahrnutá v letence (dříve se platila ve výši 34 NZD), doporučuje se vytištěná zpáteční letenka. Je nutné mít při příletu již zamluvené a potvrzené ubytování. 

Jak se nejlépe dopravovat 

Na Niue není v provozu žádná veřejná doprava. Z letiště je možná doprava taxi (objednat předem), doporučuje se sjednat si transport při zamluvení ubytování. Ideálním dopravním prostředkem je vypůjčené auto. Alternativně bývá doporučován i autostop. 

Půjčení auta 

Autopůjčoven funguje několik, běžná cena činí 40–50 NZD/den; mohou být k dispozici akce typu: půjčte si auto na týden, zaplaťte za 6 dnů. Pozor na nutnost vyřízení místního řidičského oprávnění za 22,5 NZD na policejní stanici v Alofi; samozřejmě proti předložení mezinárodního řidičáku. Litr benzinu stojí cca 2,8 NZD

Na Niue se jezdí vlevo, autem objedete ostrov za 40 minut, okružní silnice měří 64 km a je na většině úseků asfaltovaná a v dobrém stavu. Provoz je minimální. Dobrým lokálním zvykem je mávat všem projíždějícím řidičům a míjejícím chodcům. Na celém ostrově se nachází pouze 2 pumpy, obě v Alofi.  

Půjčení kola 

Další alternativou na menší vzdálenosti je půjčení kola. Ceny se liší, k dispozici jsou v ubytovacích kapacitách. Horská kola lze vypůjčit v autopůjčovně Alofi Rentals.

Skála Polynésie

Ostrov Niue (vyslov nju:ej) je ostrovní samosprávní stát volně přidružený k Novému Zélandu. Niue leží ve střední části oblasti Jižního Pacifiku, cca 2.400 km severovýchodně od své mateřské domoviny a chlebodárce, zhruba východně od souostroví Tonga, od něhož ho ovšem odděluje mezinárodní datová linie. 

Niue je jeden z největších korálových ostrovů světa, nicméně není to nízko položený atol, tak jak si korálový ostrov my suchozemci představujeme. Ostrov je familiárně zvaný „the Rock“ nebo „the Rock of Polynesia“, prostě „skála“, jeho povrch pokrývají rozeklané vápencové útesy podle pobřeží a centrální planina uprostřed ostrova. Klasických ikonických pacifických pláží tu najdete poskrovnu, zato je členité skalnaté pobřeží doslova provrtáno jeskyněmi, pokryto příkrými útesy a nádhernými zátokami, kde se tu a tam ta malá, dokonalá pláž objeví. Není to jen destinace, kam se jezdí pro „exotické razítko do pasu“, dokáže nabídnout plnohodnotné vyžití a překvapivě dobrou turistickou infrastrukturu. Ideální destinace k osobnímu „zpomalení tempa doby“. 

Víza
Zdarma
Vízum na 30 dní dostaneš formou razítka do pasu zdarma po příletu
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–listopad
V tomto období panují příjemné teploty a nejméně prší.
Více o počasí
Letenky od
35 000 Kč
Levněji se na Niue nedostaneš, akce neexistují.
Akční nabídky