Průvodce státem

Niue

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Skála Polynésie

Ostrov Niue (vyslov nju:ej) je ostrovní samosprávní stát volně přidružený k Novému Zélandu. Niue leží ve střední části oblasti Jižního Pacifiku, cca 2.400 km severovýchodně od své mateřské domoviny a chlebodárce, zhruba východně od souostroví Tonga, od něhož ho ovšem odděluje mezinárodní datová linie. 

Niue je jeden z největších korálových ostrovů světa, nicméně není to nízko položený atol, tak jak si korálový ostrov my suchozemci představujeme. Ostrov je familiárně zvaný „the Rock“ nebo „the Rock of Polynesia“, prostě „skála“, jeho povrch pokrývají rozeklané vápencové útesy podle pobřeží a centrální planina uprostřed ostrova. Klasických ikonických pacifických pláží tu najdete poskrovnu, zato je členité skalnaté pobřeží doslova provrtáno jeskyněmi, pokryto příkrými útesy a nádhernými zátokami, kde se tu a tam ta malá, dokonalá pláž objeví. Není to jen destinace, kam se jezdí pro „exotické razítko do pasu“, dokáže nabídnout plnohodnotné vyžití a překvapivě dobrou turistickou infrastrukturu. Ideální destinace k osobnímu „zpomalení tempa doby“. 

Víza
Zdarma
Vízum na 30 dní dostaneš formou razítka do pasu zdarma po příletu
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–listopad
V tomto období panují příjemné teploty a nejméně prší.
Více o počasí
Letenky od
35 000 Kč
Levněji se na Niue nedostaneš, akce neexistují.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Alofi

Miniaturní hlavní město (jedna ulice s odbočkami) poskytne všechny vymoženosti civilizace; supermarket, trh, další obchody, informační kancelář, půjčovny aut a kol a nejlepší stravovací možnosti na ostrově.  Z památek zaujme ostrovní vládní budova a parlament, hlavní kostel Eklesia se hřbitovem a místem Tomb Point, kde můžete vidět hrobky 2 ostrovních králů z 19. století. Utuko Sea Track ve středu Alofi vede na malou pláž, kde se dá v pohodě šnorchlovat.

Zavřít boční panel

Avaiki Cave

Nachází se ve vesnici Makefu, 7 km severně od Alofi. Jedná se o vápencovou jeskyni na břehu oceánu s možností koupání. Koupání je tu v neděli zakázáno.

Zavřít boční panel

Palaha Cave

Další a větší vápencová jeskyně ležící 200 m dále severně od Avaiki Cave. Interiér se stalagmity a stalaktity a otvorem (oknem) s krásným výhledem na oceán. 

Zavřít boční panel

Hio Beach

Leží 10 km severně od Alofi. Malá pláž s přístupem po příkrých schodech od hlavní okružní silnice.

Zavřít boční panel

Limu Pools

Přírodní mělká jezírka jsou chráněna od otevřeného moře, vhodná pro šnorchlování. Najdete je 10,5 km severně od Alofi u vesnice Namukulu. 

Zavřít boční panel

Matapa Chasm

Skalní průrva naplněná vodou, vhodná ke koupání i šnorchlování. Skalní stěny poskytují příjemný stín.

Zavřít boční panel

Talava Arches

Krásné skalní oblouky a jeskyně. Přístupné úzkou stezkou s velmi nerovným terénem, počítejte až 30 min. v jednom směru.

Zavřít boční panel

Vaikona Chasm

Stezka dlouhá 1 km z hlavní silnice na východě ostrova vede přes les a útvary tvořené ostrými korály ve formě bizarních skalních vrcholků. Průrva a jeskyně s jezírky, lze tu plavat a šnorchlovat.

Zavřít boční panel

Togo Chasm

Nejzajímavější místo na Niue leží na jihovýchodním pobřeží ostrova. Úzká průrva, přístupná po příkrém žebříku. Na dně propasti rostou kokosové palmy.

Zavřít boční panel

Anapala Chasm

Nachází se 4 km jižně od Togo Chasm, přístupová stezka po schodech vede do podzemní jeskyně se zásobárnou podzemní vody. 

Zavřít boční panel

Vaiea

Farma, kde můžete obdivovat ovoce noni a výrobu noni džusu. 

Zavřít boční panel

Avatele

Pláž na jihozápadním pobřeží, je vhodná k plavání a kajakingu. V blízkosti najdete jediné luxusní ubytování na ostrově Matavai Resort. 

Počasí a sezóny v Niue

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Niue
Počasí během roku

30 °C

31 °C

30 °C

27 °C

26 °C

26 °C

26 °C

25 °C

26 °C

27 °C

28 °C

29 °C

Počasí

Tropické klima vybízí k celoroční návštěvě, ale od prosince do března panuje období cyklonů. Je třeba počítat s otočením sezon oproti severní polokouli.

Sezóny a kdy vyrazit

Za nejlepší období k návštěvě se považuje květen–říjen, kdy jsou průměrné teploty nižší (27 °C) a méně prší. Od listopadu do dubna panují denní teploty okolo 30 °C. Listopad–červen je lowseason, kdy jsou například nižší ceny ubytování, s výjimkou období okolo Vánoc a Nového roku a obecně mimo delší volno na Novém Zélandu.