Průvodce státem
Palau
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Palau

Palauská kuchyně

Nedá se říci, že by na Palau byla přímo místní kuchyně, mísí se zde vlivy z celé východní Asie a USA. V Kororu tak narazíte na širokou škálu restaurací od japonských přes čínské, korejské, vietnamské až po malé místní fast foody nabízející hamburgery.

Z čistě místních pokrmů pak můžeme jmenovat například taro (česky Kolokázie jedlá). Jedná se o jedlou rostlinu, z níž se připravují přílohy nebo polévky.

Velmi oblíbené jsou čerstvé ryby připravované vcelku na banánových listech, není problém sehnat dobrou rybu i v běžném supermarketu.

Specialitou je pikantní zeleninová polévka s netopýrem. Například v resturaci Carp Seafood na Kororu ji seženete za 15$ a je určena pro 2–4 lidi.

Jak se stravovat jako místní

Místní milují barbecue párty. Cokoliv se dá ugrilovat, to ugrilují, od ryb přes steaky až po různé druhy zeleniny. Palauané si ve valné většině případů vaří doma sami, do restaurací moc nechodí. Především na venkově se vám však stane, že vás klidně pozvou na oběd nebo večeři nebo nabídnou část své svačiny.

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích jsou vyšší a dají se přirovnat k cenám v západní Evropě. V nejlevnějších čínských restauracích nebo u stánků s hamburgery se najíte od 4 $, v běžných restauracích však obvykle za hlavní chod nezaplatíte méně než 10 $, japonské restaurace jsou pak ještě dražší a nenajíte se zde pod 15 $.

Během organizovaných výletů je vždy podáván lehký oběd, ať již na pláži nebo na lodi.

Oběd na výletě

Podmořský ráj v Pacifiku

Palau, podle počtu obyvatel 4. nejmenší suverénní stát na světě, se nachází ve východní části Tichého oceánu asi 1.500 km jihovýchodně od Filipín. Formálně se řadí již pod Oceánii a je tak nejzápadnější zemí nejmenšího světového kontinentu. 

Pokud Palau něčím opravdu vyniká, pak jsou to neuvěřitelné možnosti potápění, šnorchlování a výletů mezi pitoreskní malé a neobydlené ostrůvky kompletně porostlé džunglí. Podmořský svět je to, za čím se na Palau jezdí, a i úplného laika naprosto pohltí. Své si zde najdou i milovníci historie, po celém souostroví jsou rozeseté pozůstatky z druhé světové války, kdy Palau sloužilo jako útočiště Japonců.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Pod vodou vám počasí na Palau může být ukradené.
Více o počasí
Letenky od
25 000 Kč
Toto je standardní cena letenky. Akční se téměř neobjevují.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu