Palau
Palau

Jídlo na Palau

Palauská kuchyně

Nedá se říci, že by na Palau byla přímo místní kuchyně, mísí se zde vlivy z celé východní Asie a USA. V Kororu tak narazíte na širokou škálu restaurací od japonských přes čínské, korejské, vietnamské až po malé místní fast foody nabízející hamburgery.

Z čistě místních pokrmů pak můžeme jmenovat například taro (česky Kolokázie jedlá). Jedná se o jedlou rostlinu, z níž se připravují přílohy nebo polévky.

Velmi oblíbené jsou čerstvé ryby připravované vcelku na banánových listech, není problém sehnat dobrou rybu i v běžném supermarketu.

Specialitou je pikantní zeleninová polévka s netopýrem. Například v resturaci Carp Seafood na Kororu ji seženete za 15$ a je určena pro 2–4 lidi.

Jak se stravovat jako místní

Místní milují barbecue párty. Cokoliv se dá ugrilovat, to ugrilují, od ryb přes steaky až po různé druhy zeleniny. Palauané si ve valné většině případů vaří doma sami, do restaurací moc nechodí. Především na venkově se vám však stane, že vás klidně pozvou na oběd nebo večeři nebo nabídnou část své svačiny.

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích jsou vyšší a dají se přirovnat k cenám v západní Evropě. V nejlevnějších čínských restauracích nebo u stánků s hamburgery se najíte od 4 $, v běžných restauracích však obvykle za hlavní chod nezaplatíte méně než 10 $, japonské restaurace jsou pak ještě dražší a nenajíte se zde pod 15 $.

Během organizovaných výletů je vždy podáván lehký oběd, ať již na pláži nebo na lodi.

Chystáš se na Palau?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.