Faro

12 míst co vidět ve Faru

Doca de Faro

Marina de Faro

Když už jste v Portugalsku, pojměte zde strávený čas jako místní. Zajděte si k přístavišti Marina de Faro (někdy zvané postaru jako Doca de Faro), usaďte se u některé z mnoha kaváren, dopřejte si dávku kofeinu a něco sladkého k tomu a nic moc nedělejte. A buďte v klidu, pokud vám kafe hned nepřinesou. Kromě řízení aut (na silnicích a přechodech si dejte pozor) se Portugalci do ničeho moc nehrnou a na všechno mají čas, tak se taky s ničím nestresujte.

Přístaviště Doca de Faro je na odpočinek jako dělané. Jak už jsme zmínili, najdete tady spoustu barů a kaváren, nábřeží a přilehlý park nabízí dostatek laviček a také dětské hřiště a pokud sbíráte fotky u nápisů jako „I love Amsterdam“ nebo „K♡cham Warszawę“, tak i v tomto ohledu si přijdete na své. Ale můžete si udělat fotku také u sochy mušle a mořské panny. V parku Jardim Manuel Bívar se naproti bance Banco de Portugal nachází knihobudka (Cabine de Leitura), z níž si můžete vzít něco na čtení (či spíše zkoumání toho zvláštního jazyka místního kmene).

Jestli však pošilháváte spíše po kulturním vyžití, navštivte například námořní muzeum Museu Marítimo Almirante Ramalho Ortigão (otevřeno každý den 9:00–12:00 hod. a 14:30–17:00 hod., vstupné 1 EUR, viz oficiální web), interaktivní muzeum vědy a technologií Centro Ciência Viva do Algarve (otevřeno úterý–neděle 10:00–18:00 hod., více informací na facebooku muzea) nebo kostel ze 16. století Igreja da Misericórdia de Faro, který je současně i muzeem sakrálního umění ze sbírky Faro Misericórdia (otevřeno úterý–pátek, 9:30–12:00 a 14:00–16:30 hod.).

Všechny se nachází v okolí přístaviště.

Ubytování v Marině

Oblast kolem Mariny de Faro je mimořádně oblíbená pro ubytování. V těsné blízkosti se nachází centrum města, staré město Cidade Velha, autobusové i vlakové nádraží. K nejlevnějším ubytování do 3 minut od Mariny s cenami kolem 1 500 Kč za noc v sezoně patří penzion Residencial A Doca nebo hostel se samostatnými pokoji Faroway Hostel.

Přímo na pobřežní promenádě se pak ubytujte v klasickém hotelu Aqua Ria Boutique Hotel *** s cenami okolo 2 500 Kč nebo v jednom z nejlepších hotelů ve městě AP Eva Senses ****.

Chystáš se do Fara?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 28. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.