Zpět na seznam míst co vidět ve Faru
Faro

Doca de Faro

Když už jste v Portugalsku, pojměte zde strávený čas jako místní. Zajděte si k přístavišti, usaďte se u některé z mnoha kaváren, dopřejte si dávku kofeinu a něco sladkého k tomu a nic moc nedělejte. A buďte v klidu, pokud vám kafe hned nepřinesou. Kromě řízení aut (na silnicích a přechodech si dejte pozor) se Portugalci do ničeho moc nehrnou a na všechno mají čas, tak se taky s ničím nestresujte.

Přístaviště Doca de Faro je na odpočinek jako dělané. Jak už jsme zmínili, najdete tady spoustu barů a kaváren, nábřeží a přilehlý park nabízí dostatek laviček a také dětské hřiště a pokud sbíráte fotky u nápisů jako „I love Amsterdam“ nebo „K♡cham Warszawę“, tak i v tomto ohledu si přijdete na své. Ale můžete si udělat fotku také u sochy mušle a mořské panny. V parku Jardim Manuel Bívar se naproti bance Banco de Portugal nachází knihobudka (Cabine de Leitura), z níž si můžete vzít něco na čtení (či spíše zkoumání toho zvláštního jazyka místního kmene).

Jestli však pošilháváte spíše po kulturním vyžití, navštivte například námořní muzeum Museu Marítimo Almirante Ramalho Ortigão (otevřeno každý den 9:00–12:00 hod. a 14:30–17:00 hod., vstupné 1 EUR), interaktivní muzeum vědy a technologií Centro Ciência Viva do Algarve (otevřeno úterý–neděle 10:00–18:00 hod., více informací na facebooku muzea) nebo kostel ze 16. století Igreja da Misericórdia de Faro, který je současně i muzeem sakrálního umění ze sbírky Faro Misericórdia (otevřeno úterý–pátek, 9:30–12:00 a 14:00–16:30 hod.). Všechny se nachází v okolí přístaviště.

  • Naviguj: 37.016, -7.9357

Další místa ve Faru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu