Zpět na seznam míst co vidět ve Faru
Faro

Jardim da Alameda João de Deus

Chcete-li se před pařícím sluncem někam ukrýt, zamiřte do parku/zahrady Jardim da Alameda João de Deus. Zahrady slouží jako taková vstupní brána k městské knihovně Biblioteca Municipal de Faro, ale jsou využívány zejména k rekreaci. Pod palmami se můžete usadit na jednu z mnoha laviček nebo si zahrajte minigolf. Děti budou nadšené z dětského hřiště, multifunkčního hřiště a jezírka s labutěmi a gejzírem. Kromě holubů a pávů tady můžou prohánět i slepice – v zahradě je minizoo.

Vedle parku se nachází turistická/mládežnická ubytovna Pousada de Juventude. I když nejste mládež, ale máte hluboko do kapsy, právě toto ubytování přijde vhod. Hlavu složíte za 10 EUR / noc a ještě si ráno vychutnáte jednoduchou, ale dobrou snídani. Aktuální informace srpen 2020: z hygienických důvodů si můžete zarezervovat pouze celý pokoj, proto je i úměrně cena za noc vyšší (nejméně zaplatíte cca 30 EUR).

Zahrady jsou oplocené a v létě jsou přístupné od 7:30 do 20:30 hod., v zimě zavírají už v 18:00 hod. Minigolf si můžete zahrát od 7:30 do 17:00 hod. a za půjčení vybavení zaplatíte 1 EUR (děti 0,6 EUR).

  • Naviguj: 37.0145, -7.92683

Další místa ve Faru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu