Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Porto
Nejhezčí počasí bude v létě, městskou turistiku ale neomezí ani zima

13 °C

15 °C

17 °C

18 °C

20 °C

24 °C

25 °C

26 °C

24 °C

20 °C

17 °C

14 °C

Počasí v Portu

Porto leží v oblasti vlhkého oceánského klimatu s menšími výkyvy mezi létem a zimou. Díky Atlantskému oceánu je v Portu opravdu málokdy parné horko, stejně tak ale jen málokdy teplota klesá pod 10 °C. Severní Portugalsko je v zimě výrazně deštivější než jižní část země, během zimních měsíců si určitě přibalte deštník. Naopak v létě je krásně téměř vždy s příjemnými teplotami kolem 24–25 °C.

Kdy jet do Porta

Z předchozích řádků vyplývá, že tím nejlepším obdobím k návštěvě je určitě léto. Skoro jistě nezmoknete, ohřejete se, ale příjemný oceánský vítr vám zároveň nedovolí se přehřát. V zimě relativně často prší, ale víkendovým pobytům trochu deště nezabrání.

Nejlepším časem pro návštěvu vinic v údolí řeky Douro je pak období mezi zářím a raným začátkem listopadu, kdy jsou kopce zbarvené krásnými zlatavými podzimními barvami a začne sklizeň. Klidné údolí se rázem promění v živou oblast plnou lidí, zemědělské techniky a lodí svážejících hrozny po řece do Porta. Preferujete-li spíš klidné období, jeďte na jaře či v létě.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu