Zavřít boční panel

Ubytování v Portu

Kde se ubytovat v Portu

Porto sice rozlohou není tak velké, na druhou stranu není ani malé (jako třeba Pisa, Florencie nebo Nantes). Proto se vyplatí si pobyt trochu naplánovat a určit, zda je prioritou cena ubytování nebo dojíždění autobusem do centra.

Nejlepším místem pro bydlení je samozřejmě historické centrum, odkud je to všude kousek pěšky. Problémem jsou citelně vyšší ceny a mnohdy vyprodané kapacity. Levnější nabídky v centru jsou pak obvykle velmi nekvalitní, špinavé a hlučné.

Nejlepší poměr ceny a dostupnosti pak nabízí hotely v širším centru, a to především okolo stanice metra D Marquês nebo na druhém břehu řeky Douro ve městě Vila Nova de Gaia, kam rovněž zajíždí metro D a v centru Porta tedy budete do 10 minut.

Čtvrti Matosinhos a Foz do Douro pak zvolte tehdy, kdy budete chtít mít v dosahu Atlantský oceán a nevadí vám o něco delší cesta do centra (počítejte s dobou kolem 20 minut).

Při ranních odletech z letiště je na zvážení možnost poslední noc strávit někde v blízkosti terminálu. Do 5 minut pěší chůze najdete hned tři slušné hotely s adekvátní cenou kolem 1.700 Kč za dvoulůžkový pokoj. Vzhledem k delší cestě z centra na letiště si tak můžete ušetřit i hodinu spánku navíc.

Ceny

Po krizových letech v první dekádě 21. století se ceny bohužel pro cestovatele víceméně stabilizovaly na západní úrovni. Běžné hotely seženete v rozmezí 1.400 až 2.000 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj, pokud jste ale ochotni mírně slevit z kvality při zachování vlastního sociálního zařízení, najdete v Portu i spoustu menších penzionů s cenovkou kolem 800–1.000 Kč za pokoj a noc.

Ve městě je také poměrně výrazně znát sezonnost. Zatímco v létě budete levné nabídky hledat poměrně těžko a už vůbec ne na poslední chvíli, při cestách v zimním období vaše peněženka zaplesá, nabídek bude hodně a oproti létu ušetříte až desítky procent.

Vyhledej si svůj hotel v Portu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Město, které dalo světu portské víno, je druhým největším v Portugalsku, a tak trochu trpí komplexem z Lisabonu. Však Porťané vám na otázku „Co je v Lisabonu nejlepšího k vidění“ bez váhání odpoví, že dálniční směrovka na Porto. To sice určitě pravda není viz průvodce po Lisabonu, ale Porto se Lisabonu zajímavostmi minimálně vyrovná.

Porto kromě nespočetných možností ochutnávek skvělého portského nabídne mnohem víc. Ať už krásnou Eiffelovu architekturu mostů přes řeku Douro, křivolaké uličky strmě stoupající od řeky nahoru do centra, živé noční ulice s úžasnými restauracemi a bary nebo dlouhé písčité pláže a surfařské vlny Atlantského oceánu.

Hlavní město portugalského severu zkrátka nadchne každého a i navzdory své nevelké rozloze se tu nebudete nudit jakkoli dlouhý čas v něm strávíte.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2-3 dny
Ideální město na pohodový prodloužený víkend.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - říjen
Městská turistika ale lze provádět celoročně. Vždy tu bude tepleji než u nás.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Průměrná cena letenky z Prahy. Z Berlína či Norimberka výrazně levněji.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu