Porto most

Ubytování v Portu

Kde se ubytovat v Portu

Porto sice rozlohou není tak velké, na druhou stranu není ani malé (jako třeba Pisa, Florencie nebo Nantes). Proto se vyplatí si pobyt trochu naplánovat a určit, zda je prioritou cena ubytování nebo dojíždění tramvají do centra.

Booking.com    Hotels.com

Nejlepším místem pro bydlení je samozřejmě historické centrum, odkud je to všude kousek pěšky. Problémem jsou citelně vyšší ceny a mnohdy vyprodané kapacity. Levnější nabídky v centru jsou pak obvykle velmi nekvalitní, špinavé a hlučné.

Nejlepší poměr ceny a dostupnosti pak nabízí hotely v širším centru, a to především okolo stanice metra D Marquês nebo na druhém břehu řeky Douro ve městě Vila Nova de Gaia, kam rovněž zajíždí metro D a v centru Porta tedy budete do 10 minut.

Čtvrti Matosinhos a Foz do Douro pak zvolte tehdy, kdy budete chtít mít v dosahu Atlantský oceán a nevadí vám o něco delší cesta do centra (počítejte s dobou kolem 20 minut).

Při ranních odletech z letiště je na zvážení možnost poslední noc strávit někde v blízkosti terminálu. Do 5 minut pěší chůze najdete hned tři slušné hotely s adekvátní cenou kolem 1 700 Kč za dvoulůžkový pokoj. Vzhledem k delší cestě z centra na letiště si tak můžete ušetřit i hodinu spánku navíc.

Tipy na nejlepší hotely v Portu

Abychom aspoň trochu usnadnili výběr toho nejlepšího ubytování, přinášíme vám tipy na konkrétní hotely, kdy z tisíců nabídek vybereme ty nejvýhodnější pro každou kategorii.

Nejlevnější ubytování

Nejlevnější hostely se samostatným pokojem, ale společnou koupelnou, začínají na cenách okolo 850 Kč za noc pro 2. Klasické 1* nebo 2* hotely s vlastní koupelnou na pokoji pak pořídíte od 1 200 Kč noc.

  • Hotel Estoril Porto – příjemný menší hotel si vás získá výbornou cenou a polohou jen asi 350 metrů od centrální třídy Aliados
  • Hotel Grande Rio ** – jednoduchý hotel se skvělým poměrem ceny a polohy. Nachází se mezi dvěma stanicemi metra/tramvaje a i pěšky do centra dojdete do 20 minut
  • Hotel Ibis Budget Porto Gaia ** – klasický osekaný Ibis s dobrými cenami a vším potřebným vybavením je ideální při cestách autem, protože leží u dálnice. Do centra Porta se však dostanete i častým spojením autobusy MHD a blízký most lze přejít i pěšky

Kvalitní hotelové řetězce

Pokud si rádi dopřáváte nebo si potrpíte na standard, na který jste zvyklí, využijte tyto tipy z nadnárodních hotelových řetězců.

Ceny se pohybují v rozmezí 1 600 Kč až 3 500 Kč za noc pro dva, v zimním obdobím ale často i mírně levněji.

  • ibis Porto Centro São Bento ** – klasika, která ničím úplně nenadchne, ale ani neurazí. Navíc se skvělou polohou přímo v centru a velmi dobrými cenami
  • TRYP Wyndham Porto Centro *** – moderní pohodový hotel kousek od historického centra nabízí velmi dobrý poměr ceny a kvality
  • Eurostars Heroismo **** – nejlevnější 4* hotel najdete 10 minut pěšky od historického centra a nabídne skvělé ceny okolo 2 000 Kč za noc

Luxusní hotely

Porto nevyčnívá na mapě drahých luxusních ubytování, nicméně i zde najdete opravdu kvalitní 5* hotely, navíc za velmi dobré ceny.

  • Pestana Porto ***** – hotel je umístěný v historickém domě s vynikající polohou přímo uprostřed města. Ceny startují už na 3 000 Kč, což z hotelu činí skvělé "value for money"
  • Hilton Porto Gaia ***** – klasika mezi luxusními hotely se nachází v klidné lokalitě města Vila Nova de Gaia přímo v hlavní oblasti vinných sklepů. Za noc zaplatíte od 4 000 Kč
  • InterContinental Porto ***** – nejlepší hotel v Portu najdete na hlavní třídě Aliados a ceny v něm startují cca na 5 400 Kč za noc pro 2

Ceny hotelů v Portu

Po krizových letech v první dekádě 21. století se ceny bohužel pro cestovatele víceméně stabilizovaly na západní úrovni. Běžné hotely seženete v rozmezí 1 400 až 2 000 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj, pokud jste ale ochotni mírně slevit z kvality při zachování vlastního sociálního zařízení, najdete v Portu i spoustu menších penzionů s cenovkou kolem 800–1.000 Kč za pokoj a noc.

Ve městě je také poměrně výrazně znát sezonnost. Zatímco v létě budete levné nabídky hledat poměrně těžko a už vůbec ne na poslední chvíli, při cestách v zimním období vaše peněženka zaplesá, nabídek bude hodně a oproti létu ušetříte až desítky procent.

Chystáš se do Porta?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 25. 01. 2023
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Portu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.