Kde se ubytovat v Portu

Porto sice rozlohou není tak velké, na druhou stranu není ani malé (jako třeba Pisa, Florencie nebo Nantes). Proto se vyplatí si pobyt trochu naplánovat a určit, zda je prioritou cena ubytování nebo dojíždění autobusem do centra.

Nejlepším místem pro bydlení je samozřejmě historické centrum, odkud je to všude kousek pěšky. Problémem jsou citelně vyšší ceny a mnohdy vyprodané kapacity. Levnější nabídky v centru jsou pak obvykle velmi nekvalitní, špinavé a hlučné.

Nejlepší poměr ceny a dostupnosti pak nabízí hotely v širším centru, a to především okolo stanice metra D Marquês nebo na druhém břehu řeky Douro ve městě Vila Nova de Gaia, kam rovněž zajíždí metro D a v centru Porta tedy budete do 10 minut.

Čtvrti Matosinhos a Foz do Douro pak zvolte tehdy, kdy budete chtít mít v dosahu Atlantský oceán a nevadí vám o něco delší cesta do centra (počítejte s dobou kolem 20 minut).

Při ranních odletech z letiště je na zvážení možnost poslední noc strávit někde v blízkosti terminálu. Do 5 minut pěší chůze najdete hned tři slušné hotely s adekvátní cenou kolem 1.700 Kč za dvoulůžkový pokoj. Vzhledem k delší cestě z centra na letiště si tak můžete ušetřit i hodinu spánku navíc.

Ceny

Po krizových letech v první dekádě 21. století se ceny bohužel pro cestovatele víceméně stabilizovaly na západní úrovni. Běžné hotely seženete v rozmezí 1.400 až 2.000 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj, pokud jste ale ochotni mírně slevit z kvality při zachování vlastního sociálního zařízení, najdete v Portu i spoustu menších penzionů s cenovkou kolem 800–1.000 Kč za pokoj a noc.

Ve městě je také poměrně výrazně znát sezonnost. Zatímco v létě budete levné nabídky hledat poměrně těžko a už vůbec ne na poslední chvíli, při cestách v zimním období vaše peněženka zaplesá, nabídek bude hodně a oproti létu ušetříte až desítky procent.

Vyhledej si svůj hotel v Portu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu