Porto most
Porto

21 míst co vidět v Portu

Praia de Matosinhos

Písčitá pláž, Aquarium, Socha

Praia Matosinhos

Mezi místními nejoblíbenější pláž najdeme v městské části Matosihnos. Tato pláž je totiž zdaleka nejširší v Portu, bez kamenitých útesů a z jedné strany chráněná přístavním molem, což způsobuje menší vlny.

Praia de Matosinhos je nejživější pláží ve městě s několika bary a restauracemi a v létě funguje jako hlavní turistický magnet u Atlantiku.

Koupání a vybavení pláže

Celou pláž pokrývá jemný zlatavý písek, který je v širokém pásu kolem vody pevně udusán přílivem a skvěle se po něm chodí.

Vstup do vody je pozvolný a díky molu chránícímu přilehlý přístav je Praia Matosinhos jediná v Portu, kde nejsou velké vlny. Hlavně na severním konci pláže u přístavu je voda velmi klidná.

Během léta je Praia de Matosinhos zaplněná lidmi a obklopená mnoha stánky s rychlým občerstvením, bary a restauracemi. Na půldenní odpočinek pod paprsky slunce bude pláž naprosto ideální.

Koupání je zde bezpečné, ale jako všude jinde v Portugalsku musíte počítat s tím, že nejvyšší letní teplota vody dosahuje jen cca 18 až 19 °C.

Rotunda de Anémona

Uprostřed kruhového objezdu poblíž jižního okraje pláže Matosinhos můžete obdivovat monumentální skulpturu s názvem "She changes", místními zvanou familiárně jako "anémona", což v portugalštině znamená "mořská sasanka". 

Instalace se skládá ze tří ocelových sloupů a masivního prstence vyplněného červenou sítí. Umělkyně Janet Echelmanová sochou vyjadřuje měnící se Porto od námořního a průmyslového města po centrum turismu.

Akvárium SEA LIFE

Na úplném jižním konci pláže objevte podmořský svět z pohodlí krytého akvária SEA LIFE Porto. Na evropské poměry relativně malé akvárium nabídne několik tématických nádrží, z nichž nejoblíbenější jsou Ocean Cave s mořskými želvami, Seahorse Temple s mořskými koníky a Ray bay s rejnoky.

Otevřeno je každý den od 10:00 do 18:00, o víkendech až do 19:00.

Základní cena vstupenky je 16,50 EUR, aktuální informace najdete na oficiálním webu: www.visitsealife.com.

Ubytování v Matosinhos

Matosinhos je velmi příjemná čtvrť, v níž se mísí nízké historické budovy s moderní částí, kde bývalé průmyslové objekty byly přebudovány na bydlení.

V Matosinhos najdete plné zázemí od supermarketů po mnoho restaurací a barů. Chcete-li tak v Portu bydlet blízko moře, Matosinhos bude určitě nejlepší volbou.

Ceny jsou zde citelně nižší než v centru Porta a začínají na 1 500 Kč za noc.

Doprava na pláž Matosinhos

Pláž je z centra Porta nejrychleji dostupná metrem/rychlodrážní tramvají během 20 až 25 minut. Každých 8-10 minut sem jezdí linka A. Nejbližší stanice k pláži se jmenuje "Matosinhos Sul".

Přímo na pláži u skulptury She changes mají zastávku autobusové linky 111, 500 a 502, přičemž 500 jezdí podél celého pobřeží do centra a 502 jede do centra přímo.

Chystáš se do Porta?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 21. 09. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.