Rakouský parlament

Počasí ve Vídni a kdy sem jet

Počasí ve Vídni

Podnebí ve Vídni je naprosto shodné jako u nás, však také leží jen pár desítek kilometrů od českých hranic. Vídeňané se, stejně jako my, můžou těšit z klasických 4 ročních období. Jelikož však Vídeň leží o něco jižněji v široké nížinaté oblasti, průměrné teploty jsou zde přeci jen zhruba o stupeň vyšší než třeba v Praze.

Průměrné letní teploty ve Vídni šplhají až k 27 °C s tím, že srážek zde spadne o něco méně než v ČR. Během zimy klesají teploty ve Vídni na průměrné 3 °C. Sněhu zde napadne zhruba stejné množství jako v Praze a obvykle se neudrží příliš dlouho.

Tabulka teplot během roku

Vídeň - Teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
sníh
3 °C
únor
přeháňky
5 °C
březen
přeháňky
10 °C
duben
polojasno
16 °C
květen
polojasno
21 °C
červen
polojasno
24 °C
červenec
polojasno
27 °C
srpen
polojasno
26 °C
září
polojasno
21 °C
říjen
přeháňky
15 °C
listopad
přeháňky
8 °C
prosinec
sníh
3 °C

Kdy jet do Vídně

Vídeň je ideální celoroční destinací k výletům. V létě si užijete uvolněné pohody, zahrádek restaurací i barů podél Dunaje a při velkých vedrech se zchladíte ve stínu mnoha vídeňských parků. 

Jaro ve Vídni je krásné a nejlepší třeba k návštěvě rozkvetlých zahrad Schönbrunnu, zatímco na podzim se celé město zahalí do pestrých barev padajícího listí.

Ani zima nebude překážkou k cestě do Vídně, ba naopak. V předvánočním období si užijete bohatě nazdobené ulice a jedny z nejslavnějších vánočních trhů v Evropě, po Vánocích zase slev v místních obchodech i levnějšího ubytování.

Do Vídně zkrátka vycestujte kdykoliv.

Nejlevnější ubytování ve Vídni

Chystáš se do Vídně?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 20. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.