Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Vídeň
Teploty během roku

3 °C

5 °C

10 °C

16 °C

21 °C

24 °C

27 °C

26 °C

21 °C

15 °C

8 °C

3 °C

Počasí ve Vídni

Podnebí ve Vídni je naprosto shodné jako u nás, však také leží jen pár desítek kilometrů od českých hranic. Vídeňané se, stejně jako my, můžou těšit z klasických 4 ročních období. Jelikož však Vídeň leží o něco jižněji v široké nížinaté oblasti, průměrné teploty jsou zde přeci jen zhruba o stupeň vyšší než třeba v Praze.

Průměrné letní teploty ve Vídni šplhají až k 27 °C s tím, že srážek zde spadne o něco méně než v ČR. Během zimy klesají teploty ve Vídni na průměrné 3 °C. Sněhu zde napadne zhruba stejné množství jako v Praze a obvykle se neudrží příliš dlouho.

Kdy jet do Vídně

Vídeň je ideální celoroční destinací k výletům. V létě si užijete uvolněné pohody, zahrádek restaurací i barů podél Dunaje a při velkých vedrech se zchladíte ve stínu mnoha vídeňských parků. 

Jaro ve Vídni je krásné a nejlepší třeba k návštěvě rozkvetlých zahrad Schönbrunnu, zatímco na podzim se celé město zahalí do pestrých barev padajícího listí.

Ani zima nebude překážkou k cestě do Vídně, ba naopak. V předvánočním období si užijete bohatě nazdobené ulice a jedny z nejslavnějších vánočních trhů v Evropě, po Vánocích zase slev v místních obchodech i levnějšího ubytování.

Do Vídně zkrátka vycestujte kdykoliv.

Nejlevnější ubytování ve Vídni

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu