Cestování Covid-19

Od 28.9. je příjezd z Prahy do Rakouska podmíněn prokázáním se negativním PCR-testem ne starším než 72 hodin. Výjimka se vztahuje na tranzit, kdy se test předkládat nemusí.

Obyvatelé ostatních krajů ČR mají zatím stále vstup do Rakouska bez omezení.

Detailní informace na webu Ministerstva zahraničí nebo na webu rakouské ambasády v Praze.

Zpět na seznam míst co vidět v Rakousku
Vídeň

Vídeň

Podívejte se na staré centrum. Procházka centrem města je zdarma. Prohlédněte si Parlament, Hofburg, Operu, Stephansdom a katedrálu sv. Karla na náměstí Karlsplatz. Nezapomeňte na Radnici, kde se pořád něco děje. Například v létě navštivte Filmový festival. Kromě promítání tady najdete i stánky se světovou kuchyní.

Ze zámků zavítejte k Belvedere, jehož zahrady jsou takové malé Verailles. Kousek dál od centra se nachází Schönbrunn. V jeho zahradách uvidíte starý palmový skleník, nebo tam můžete navštívit nejstarší zoo na světě.

Z parků stojí za návštěvu Volksgarten (u paláce Hofburg) se sochou císařovny Elisabeth a růžovou zahradou. Stadtpark je také malou oázou téměř v centru města. Pokud toužíte po adrenalinu, podívejte se do Prátru. Návštěvu naplánujte až na večer. Osvětlený park má působivou atmosféru a atrakce jsou otevřeny cca do půlnoci. Je dobré vědět, že většina atrakcí je přes zimu zavřená. Milovníky moderní architektury zaujme kampus Vídeňské univerzity (WU) kousek od Pratru.

  • Naviguj: 48.2247, 16.3924

Další místa v Rakousku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Barbora Lapišová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu