Skiathos, Řecko
Skiathos

13 míst co vidět na Skiathosu

Město Skiathos

Město Skiathos

Na Skiathosu najdete jen jedno město, které nese stejný název jako ostrov, ostatně jak je v Řecku obvyklé. S 5 000 obyvateli představuje město Skiathos příjemné místo s klidnými úzkými uličkami, živou přístavní promenádou i několika krásnými vyhlídkami.

Ve městečku si nakoupíte v několika supermarketech, mnoha obchůdcích se suvenýry či plážovým zbožím a samozřejmě desítky taveren, restaurací a kaváren.

Památky a zajímavosti

Ve Skiathosu se určitě aspoň na půl dne zastavte, nebudete-li zde trávit rovnou celý pobyt. Nevynechte tato zajímavá místa:

  • Agios Nikolaos – krásný kostelík sv. Mikuláše z roku 1954 stojí na jednom ze tří skiathoských pahorků a z volně přístupné terasy u kostela se naskytnou nejkrásnější výhledy na město a přístav.
  • Trion Ierarhon – katedrála Tří biskupů z roku 1846 je hlavním skiathoským kostelem a najdete ji přímo v centru městečka. Svými rozměry odpovídá miniaturní velikosti ostrůvku.
  • Poloostrov Bourtzi – malebný poloostrůvek Bourtzi rozděluje skiathoský přístav na starou a novou část. Je ideálním místem pro odpočinek pod vzrostlými borovicemi, výhled na přístav a návštěvu námořního muzea, které sídlí v místní bývalé pevnosti.
  • Mys Plakes – malý skalnatý mys porostlý borovicovým hájem najdete na jižním cípu města Skiathos a naskytnou se odsud krásné výhledy na moře i město. Skalnatý konec mysu mnozí využívají ke koupání v moři, jelikož kameny jsou zde mírné a zaoblené a dá se po nich snadno do vody vstoupit.

Pláže a koupání

I přímo ve městě se můžete vykoupit na klasické pláži s názvem Megali Ammos, která se táhne z předměstí Skiathosu směrem na jih. Pláž je poměrně úzká, ale s délkou přes 300 metrů si zde vždy najdete dostatek soukromí.

Pokrytá je jemným šedivým pískem smíseným s kulatými oblázky. Vstup do vody je velmi pozvolný.

Zatímco severní konec pláže zasahuje přímo do města a je obsypán tavernami i menšími bary, jižní konec má přírodní ráz s malými skalisky a borovými háji.

Ubytování ve městě

Skiathos je ideální místo k bydlení, chcete-li poznat všechny kouty ostrova. Díky velké konkurenci je zde také největší nabídka levných guesthousů a penzionů. V červnu a září není problém sehnat noc ve 2lůžkovém pokoji okolo 1 000 Kč, o prázdninách pak mezi 1 500 a 2 500 Kč za noc.

Ceny v klasických hotelech jsou pak zhruba dvojnásobné.

Chystáš se na Skiathos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.