Skiathos, Řecko
Skiathos

13 míst co vidět na Skiathosu

Pláž Achladies

Pláž Achladies, Skiathos

Letovisko se stejnojmennou pláž Achladies leží na jihu ostrova Skiathos a patří mezi oblíbená místa k trávené dovolené. Klidné městečko Achladies nabídne restaurace, taverny i hezké apartmány.

Zázemí města doplní několik malých obchůdků a supermarketů.

Koupání a vybavení pláže

Pláž Achladies se pyšní krásným výhledem na širokou zátoku a ostrůvek Tsougkrias a také výhodnou polohou přímo v centru městečka. Pláž měří asi 300 metrů a pokrývá ji zlatavý písek promísený s malými kulatými oblázky.

Vstup do moře je velmi pozvolný a voda je zde krásně čistá. I proto je Achladies ideální pro rodiny s dětmi.

Přímo na pláži najdete hned několik restaurací, supermarket s potravinami a plážovým vybavením a také několik půjčoven lehátek se slunečníky. Vyberete si tu i z nabídky vodních sportů jako je vodní lyžování nebo kajaking.

Ubytování v Achladies

Achladies nabídne výběr zejména z menších apartmánových vil a hotelů, některé z nich i za velmi přijatelné ceny.. Níže přidáváme tipy na nejlepší ubytování v Achladies.

  • The El-ysium Experience – pohodové levné apartmány v centru obce necelých 200 metrů od pláže, ceny od 950 Kč/noc/2lůžkový pokoj ve vedlejší sezoně, resp. od 1 300 Kč o prázdninách
  • Villa Anni – velmi dobře hodnocený aparthotel  pár kroků od pláže s cenami od 2 000 Kč v červnu a září, resp. od 2 800 Kč o prázdninách
  • Azzurro – stylový hotel s výhledem na moře 300 metrů od pláže s cenami od 1 800 Kč v červnu a září, resp. 2 700 Kč o prázdninách

Jak na pláž Achladies?

Pláž s letoviskem leží na hlavní silnici táhnoucí se podél jižního pobřeží. Autem z letiště sem pojedete asi 15 minut po 6 km, viz mapa trasy.

Podél celého jižního pobřeží jezdí také pravidelná autobusová linka. Orientační jízdní řád najdete na tomto webu. Jízdenka vyjde na 2 EUR.

Chystáš se na Skiathos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.