Skiathos, Řecko

13 míst co vidět na Skiathosu

Platanias

Platanias

Městečko Platanias je po hlavní městě Skiathos největším letoviskem na ostrově. Ani tady ale nečekejte žádné výškové budovy a bujaré diskotéky. Platanias je klidné místo s dvěma plážemi, několika nízkými apartmánovými hotýlky a penziony a velmi uvolněnou atmosférou.

Stejně jako většinu ostrova i okolí letoviska Platanias pokrývají borovicové lesy, které mnohdy sahají až na pláže. Díky poloze uprostřed jižního pobřeží může Platanias posloužit jako ideální výchozí bod pro výlety po ostrově.

Pláže a koupání

Ve městě a přilehlé obci Kolios najdete dvě pláže vzdálené od sebe asi 200 metrů.

  • pláž Agia Paraskevi – hlavní pláž pokrývá světle šedý písek a s délkou 300 metrů patří k nejdelším na Skiathosu. U místního hotelu si můžete půjčit lehátko se slunečníkem, ve zbytku pláže pak najdete vždy dost soukromí. Přímo na pláži je pár bister a barů a také půjčovny kajaků. Vstup do vody je velmi pozvolný a mělčina se táhne několik set metrů od pláže.
  • pláž Kolios – menší pláž ve velmi klidné zátoce poskytne skvělé útočiště rodinám s dětmi. Voda je zde mělká a teplá, vstup písčitý a bezpečný, stejně jako samotná pláž. I tady najdete nějaké to bistro nebo půjčovnu kajaků.

Ubytování Platanias

V Platanias najdete spoustu dobře hodnocených a přitom levných apartmánů, ale i drahý luxusní resort Skiathos Princess *****. Podívejte se s námi na naše tipy:

  • Palatino Studios – pohodový apartmán přímo v centru obce 150 metrů od pláže. Ceny v červnu/září od 1 200 Kč/noc/2, o prázdninách od 2 500 Kč
  • Villa Albanis – jedno z nejlépe hodnocených ubytování v Platanias nabízí krásné moderní studia a apartmány a leží 150 metrů od pláže. Ceny v červnu/září od 1 400 Kč/noc/2, o prázdninách od 2 900 Kč
  • Hotel Ostria *** – v centru obce umístěný moderní hotel s krásnou zahradou a vzdáleností od pláže cca 100 metrů. Ceny v červnu/září od 2 500 Kč/noc/2, o prázdninách od 4 500 Kč. K dispozici jsou však jen mírně dražší apartmány až pro 4 osoby, což cenu za osobu výrazně snižuje

Jak do letoviska Platanias?

Město leží skoro přesně v půlce jižního pobřeží Skiathosu a je dobře dostupné autem i autobusem. Autem z letiště sem pojedete asi 20 minut, viz mapa trasy.

Podél celého jižního pobřeží jezdí také pravidelná autobusová linka. Orientační jízdní řád najdete na tomto webu. Jízdenka vyjde na 2 EUR.

Chystáš se na Skiathos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 30. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.