Skiathos, Řecko
Skiathos

13 míst co vidět na Skiathosu

Pláž Banana

Pláž Banana

Oblíbená "Paralia Mpanana" neboli pláž Banana leží u letoviska Koukonaries na samém jihozápadním cípu ostrova Skiathos. Dělí se na dvě na sebe navazující pláže s překrásně čistou vodou, skalnatým okolím a je oblíbená zejména mezi mladými.

Malý záliv sice nese oficiální název Krassa, ale zlidověl právě název Banana Beach.

Koupání a vybavení pláže

Přes 200 metrů dlouhá pláž s jemným bílým pískem z obou stran uzavírají nízké fotogenické útesy a vzrostlé borovice dosahují až přímo k písku, takže poskytují příjemný stín.

Centrální část pláže je obsazena půjčovnou lehátek a slunečníků, zatímco okraje jsou volné ty, kteří si přinesou vlastní vybavení. Na pláži najdete několik pár stánků s občerstvením a několik míst s nabídkou vodních sportů a potápění. I proto bývá Banana velmi oblíbená mezi mladými lidmi.

Vzhledem k mimořádně klidnému moři a mírnému vstupu do vody si však na pláži Banana užijí i rodiny s těmi nejmenšími dětmi.

Ubytování u pláže

Banana se nachází nedaleko letoviska Koukounaries, ve kterém představujeme několik tipů na levné ubytování. Nejbližší pláži Banana je pak luxusní apartmánové ubytování Skiathos Villa Ira až pro 6 osob od 12 000 Kč za noc.

Jak na pláž Banana?

Na pláž vede pohodlný přístup z vesničky Koukounaries (cca 800 metrů), kam se dostanete i autobusem jezdícím z města Skiathos po celém jižním pobřeží, viz jízdní řád. Podívejte se na mapu pěší trasy od konečné autobusu.

Chystáš se na Skiathos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.