Skiathos, Řecko
Skiathos

13 míst co vidět na Skiathosu

Pláž Kastro

Skiathos, Řecko

Rozeklaný skalnatý mys Kastro je nejsevernější bod ostrova Skiathos a kromě krásných výhledů láká i ke koupání na stejnojmenné plážičce v malé zátoce.

Pláž Kastro se pyšní romanticky vypadajícím okolí. Ústí do ní úzké zalesněné údolíčko a celá je pokrytá pískově zbarvenými balvany. Z pláže se pak pokocháte výhledem na světle šedý skalnatý mys Kastro.

Koupání a vybavení pláže

Paralia Kastro je pokrytá malými oblázky, které ve směru od moře postupně ustupují a jsou proloženy jemným šedivým pískem. Těsné okolí pláže je pak poseto velkými balvany.

Vstup do vody je poměrně strmý, ale relativně pohodlný a bezpečný. Průzračná voda v malé zátoce je ideální pro zdatnější plavce.

Na pláži najdete improvizované bistro, kde koupíte nealkoholické nápoje a drobné pochutiny.

Jak se dostat na mys a přístup na pláž

Podobně jako na sousední pláž Lalaria i na Kastro míří z města Skiathos pravidelné lodní linky mnoha různých společností. Stačí se projít po přístavní promenádě a vybrat jednu z nabídek. Lodě ze Skiathosu plují obvykle 2x denně (cca 10:00 a 15:00, zpět se vracejí okolo 15:00 a 19:00). Plavba trvá asi 60 minut.

K mysu se ale dostanete i autem (rezervujte auto v půjčovně) po úzké asfaltové silničce. Na jejím konci je vybudované parkoviště (zdarma), od kterého sejdete k pláži po prašné a docela pohodlné stezce.

Cesta z města Skiathos měří asi 9 km (mapa trasy).

Chystáš se na Skiathos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.