Skiathos, Řecko
Skiathos

13 míst co vidět na Skiathosu

Pláž Lalaria

Pláž Lalaria, Skiathos

Paralia Lalaria, jak zní poetické řecké pojmenování této pláže, se řadí k nejznámějším místům na ostrově Skiathos. Lalaria není klasickou dovolenkovou pláží s množstvím služeb, ale může se pochlubit jednou z nejhezčích scenérii na Skiathosu.

Pláž obklopují šedo-bílé útesy s pitoreskními skalisky a pocit oddělení od okolního světa dodává fakt, že na Lalarii se dá dostat pouze lodí.

Koupání a vybavení pláže

Na pláž Lalarii se vypravte hlavně za krásnými výhledy. Ze všech stran je obklopena až 60 metrů vysokými světlými a téměř kolmými útesy, které po stranách vytvářejí rozeklaná skaliska vyrůstající z mořské hladiny.

Pláž pokrývají malé kulaté oblázky, které pokračují až do vody. Na dně jsou navíc tu a tam větší ostré kameny a vstup do vody je poměrně strmý s velkým "schodem" mezi pevninou a mořem. Pláž Lalaria tak není úplně to pravé ořechové pro hrátky s dětmi.

Vzhledem ke své odlehlosti nemá pláž žádné vybavení. Nenajdete tu půjčovny slunečníků, občerstvovací stánky, ani nabídky vodních sportů. Stěžejní při cestě na pláž mít zejména dostatek vlastní vody a jídla.

Voda je zde průzračně čistá a díky členitému dnu vhodná ke šnorchlování.

Na pláž Lalaria jedině lodí

Lalaria Beach leží na severním pobřeží Skiathosu, které je zcela oddělené od civilizace. Vzhledem k vysokým útesům sem nevede žádná cesta pro auta ani pro pěší. Dostanete se sem pouze lodí.

Všechny lodě vyplouvají ze starého přístavu ve městě Skiathos. Na Lalarii pluje mnoho různých společností, z nichž některé nabídnou i zastávku u sousední pláže Kastro.

Ceny se liší podle společnosti, ale obvykle za zpáteční jízdenku zaplatíte okolo 15 EUR, v letní sezoně však často i 20 EUR.

Lodě všech společností většinou plují 2x denně:

  • ze Skiathosu mezi 9:00 a 10:00 a pak kolem 15:00
  • zpět z Lalarie kolem 15:00 a mezi 19:00 a 20:00
  • plavba trvá 40 minut

Díky velké konkurenci obvykle nebude problém sehnat na lodi místo. Není třeba rezervovat nic předem, stačí se po přístavní promenádě ve Skiathosu a vybrat si z jedné z mnoha nabídek.

Protože pláž Lalaria leží na severním pobřeží, kde často vanou tzv. větry "Metlemi", může se stát, že bude vaše plavba kvůli velkým vlnám neočekávaně zrušena. V takovém případě lodní společnosti buď vrátí celou částku nebo nabídnou výlet na jinou pláž.

Chystáš se na Skiathos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.