Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Soluň – teploty vzduchu a sezony
Průměrné teploty napříč rokem

10 °C

12 °C

16 °C

19 °C

24 °C

29 °C

31 °C

31 °C

27 °C

21 °C

17 °C

12 °C
Teplota moře v Soluni

13 °C

12 °C

13 °C

15 °C

19 °C

24 °C

26 °C

27 °C

25 °C

21 °C

17 °C

15 °C

Počasí v Soluni

Region severního Řecka, ve kterém Soluň leží, najdeme na přechodu mírného a subtropického pásu a těší se z typického středomořského klimatu. Ten se vyznačuje velmi horkými a suchými léty a mírnými zimami. Soluň leží v sušším pásmu a srážkovém stínu hor, takže ani v zimě tu neprší tak často.

Kvůli vysokým horám směrem na jih i na sever však v Soluni během zimy může i sněžit, byť se to neděje příliš často.

Běžné letní teploty stoupají na 32 °C, v zimě očekávejte teploty mezi 9 a 14 °C.

Soluň během roku

Počasí v lednu

Leden je nejchladnější měsíc v roce a teploty se často blíží k těm ve střední Evropě. Průměrně očekávejte denní teplotu kolem 9 °C, mrzne jen výjimečně.

Leden je srážkově bohatý měsíc, prší zhruba každý druhý den, ale většinou jen formou lehčích přeháněk, které mohou jednou dvakrát do roka přecházet ve sníh. Po většinu dne bývá zataženo nebo oblačno.

Počasí v únoru

Během února se počasí zlepšuje jen pomalu, teploty rostou na 11 °C, ale pořád je často zataženo se slabými, ale frekventovanými přeháňkami, které v nejchladnějších časech mohou výjimečně přecházet i v déšť.

Počasí v březnu

Nástup jara už je cítit ve vzduchu. Čekejte průměrných 15 °C, ale na sluníčku už může být o poznání víc, naopak mraků mírně ubývá, stejně jako přeháněk.

Počasí v dubnu

Duben v Soluni se dost podobá aprílu u nás. Teploty se pohybují v širokém pásmu od 14 po 20 °C, jen deště je méně než v Česku a prší většinou jen formou slabých přeháněk.

Obloha je často protrhaná až polojasná, příroda se zelená a kvete. Duben je tak ideální měsíc k procházkám po městě a výletům do hor severního Řecka nebo blízkého Bulharska.

Počasí v květnu

V květnu se počasí rychle zlepšuje, byť statisticky spadne více srážek než v předchozích měsících. To je však dáno především tím, že se už ve večerních hodinách můžou objevit kratší vydatnější bouřky, obecně ale déšť váš výlet nejspíš nijak negativně neovlivní.

Teploty se běžně dotýkají letních 25 °C, venku je velmi příjemně, protože vane chladný vánek od moře. Příroda je krásně svěží a rozkvetlá.

Počasí v červnu

Letní sezona nastupuje pomalu a i během června je zde znatelně méně turistů než o prázdninách. Teploty jsou přitom už čistě letní a pohybují se mezi 26 a 30 °C, ke konci měsíce běžně třicítku přesahují.

Srážky padají obvykle formou krátkých letních bouřek, které se navíc rozhodně neobjevují každý den.

Ohřívá se už i voda v moři na relativně příjemných 23 °C.

Počasí v červenci

Červenec naplno rozproudí letní sezonu, kdy do města míří nejvíce turistů, zejména při cestě k moři. Běžné teploty se pohybují mezi 30 a 34 °C, prší jen v málo častých bouřkách. Vlhkost vzduchu je poměrně nízká, takže pobyt venku i přes vysoké teploty není tak nepříjemný.

Teplota moře v Soluni a okolí vystupuje na 26 °C.

Počasí v srpnu

Srpen je nejméně deštivý měsíc v roce, prší jen velmi málo a prakticky výhradně ve večerních bouřkách. Teploty jsou podobné jako v červenci, tedy mezi 30 a 34 °C, ale díky stále nízké vlhkosti vzduchu se dají přežít i pro městskou turistiku.

Soluň má navíc úzké ulice a vysoké domy, takže i během jasných letních dní je všude stín.

Počasí v září

I během září si v Soluni užijete nefalšované středomořské léto s teplotami mezi 26 a 30 °C a velmi malým srážkovým úhrnem. Většinu dne bude na obloze svítit sluníčko a ani večery ještě nebývají chladné.

Teplota moře okolo 25 °C vybízí k pohodové koupačce.

Počasí v říjnu

V říjnu definitivně odchází léto, teploty klesají na průměrných 21 °C a kromě bouřek se můžou objevit i přeháňky přes den. Ty ale nejsou nijak časté a hlavně obvykle netrvají moc dlouho, takže dovolenou moc neovlivní.

Naopak, příjemné teploty a svěží vzduch jsou ideální pro městskou turistiku.

Otužilejší jedinci se stále bez problému vykoupou v moři, které mívá teplotu kolem 21 °C.

Počasí v listopadu

Podzim v Soluni je o mnoho příjemnější než u nás. Listopadové teploty se bez problémů šplhají k 16 °C a sychravé počasí tu nečekejte. Prší relativně málo a většinou jen formou kratších přeháněk, obloha je z většiny polojasná nebo oblačná, ale málokdy celodenně zatažená.

Listopad je tak perfektní měsíc ke krátkým 2-3denním návštěvám města s případným výletem například ke klášterům Meteora.

Počasí v prosinci

Prosinec je druhý nejchladnější měsíc v roce s průměrnými teplotami kolem 7 °C a často zataženou oblohou. Neprší nijak zvlášť často, ani intenzivně, ale více než třeba v létě. Sníh se objevuje jen výjimečně, ale zcela neznámým jevem v prosincové Soluni není.

Kdy jet do Soluně

Kdy je nejlepší čas na cestu do Soluně záleží podle toho, zda pojedete jen na výlet do města, nebo jestli bude Soluň jen výchozím bodem pro cestu k moři.

Letní plážová sezona v Soluni a okolí začíná v polovině června a trvá do konce září. V tomto období panuje příkladné letní počasí s teplotami mezi 26 a 35 °C a většinově jasnou nebo polojasnou oblohou. Moře je příjemně prohřáté až do začátku října.

Míříte-li ale do Soluně jen za městskou turistikou, pak léto kvůli vysokým teplotám není příliš vhodné období. V tomto případě jeďte v období březen–květen nebo říjen–listopad a pokud vám nevadí chladnější počasí s teplotami i pod 13 °C, ani zima není vyloženě špatným obdobím pro poznávání památek.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 dny
Navrhni úpravu