Průvodce státem
Řecko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Řecku

Víza

Do Řecka můžete cestovat s cestovním pasem nebo občanským průkazem, který by měl být platný minimálně po dobu pobytu. Občanský průkaz platí jako cestovní doklad jen pro jeho vlastníka, takže pokud máte dítě, je nutné, aby mělo vlastní pas.

Očkování

Do Řecka není potřeba žádné speciální očkování.

Celní předpisy

Do nebo ze země lze bezcelně dovézt 10 litrů alkoholických nápojů s obsahem alkoholu vyšším než 22 %, 20 litrů meziproduktu (například vermut, likér apod.), 90 litrů vína, z toho u šumivých vín 60 litrů, 110 litrů piva, 800 ks cigaret, 400 ks cigarillos (krátkých doutníků) a doutníků o váze menší než 3 gr./kus, 200 ks ostatních doutníků, 1 kg tabáku, a to za podmínky, že zboží je určeno k osobní spotřebě. 

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. V hotovosti lze převážet nejvíce 10.000 EUR, respektive ekvivalent této částky v jiné měně.

Převoz a přechovávání i malého množství drog je často trestáno doživotním vězením. Nošení nože nebo slzného spreje je posuzováno jako nepovolené ozbrojování.

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na četných ostrovech. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro tebe napsal Milada Kadeřábková
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - září
To je hlavní období pro koupačku. Na poznávání raději mimo sezonu.
Více o počasí
Letenky od
6 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 53 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu