Víza

Do Řecka můžete cestovat s cestovním pasem nebo občanským průkazem, který by měl být platný minimálně po dobu pobytu. Občanský průkaz platí jako cestovní doklad jen pro jeho vlastníka, takže pokud máte dítě, je nutné, aby mělo vlastní pas.

Očkování

Do Řecka není potřeba žádné speciální očkování.

Celní předpisy

Do nebo ze země lze bezcelně dovézt 10 litrů alkoholických nápojů s obsahem alkoholu vyšším než 22 %, 20 litrů meziproduktu (například vermut, likér apod.), 90 litrů vína, z toho u šumivých vín 60 litrů, 110 litrů piva, 800 ks cigaret, 400 ks cigarillos (krátkých doutníků) a doutníků o váze menší než 3 gr./kus, 200 ks ostatních doutníků, 1 kg tabáku, a to za podmínky, že zboží je určeno k osobní spotřebě. 

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. V hotovosti lze převážet nejvíce 10.000 EUR, respektive ekvivalent této částky v jiné měně.

Převoz a přechovávání i malého množství drog je často trestáno doživotním vězením. Nošení nože nebo slzného spreje je posuzováno jako nepovolené ozbrojování.

Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu