Cestování Covid-19

Od 1.7. lze do Řecka vstoupit přes všechna mezinárodní letiště i hraniční přechody s Bulharskem. Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Od 15.6. je rovněž umožněn návrat do ČR zcela bez omezení.

POZOR! Podmínkou pro vstup do Řecka je vyplnění online formuláře alespoň 48 hodin před cestou. Na e-mail vám následně přijdou informace s QR kódem, který po příletu/příjezdu do Řecka ukážete pracovníkům. Ti vás buď odkáží přímo k východu nebo budete testování na Covid-19. Výsledek bude oznámen do 24 hodin a to pouze v případě, že bude pozitivní. Cestující po provedení testu nedostávají žádné instrukce a mohou se volně pohybovat.

Cestující z rizikových zemí nebo ti, kteří rizikové země v uplynulých 14 dnech navštívili, budou testování automaticky, ostatní jen namátkově. Rizikové země z pohledu Řecka jsou tyto: Albánie, Belgie, Francie, Itálie, Nizozemsko, Portugalsko, Severní Makedonie, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a všechny státy mimo EU. 

Test na Covid-19 je hrazen řeckou stranou.

Víza

Do Řecka můžete cestovat s cestovním pasem nebo občanským průkazem, který by měl být platný minimálně po dobu pobytu. Občanský průkaz platí jako cestovní doklad jen pro jeho vlastníka, takže pokud máte dítě, je nutné, aby mělo vlastní pas.

Další dokumenty

POZOR! V souvislosti se šířením nemoci Covid-19 je podmínkou pro vstup do Řecka vyplnění online formuláře alespoň 48 hodin před cestou. Na e-mail vám následně přijdou informace s QR kódem, který po příletu/příjezdu do Řecka ukážete pracovníkům. Ti vás buď odkáží přímo k východu nebo budete testování na Covid-19. V tomto případě budete vyzváni, abyste do vyhodnocení výsledků (max. 24 hodin) zdržovali pouze v místě ubytování.

Očkování

Do Řecka není potřeba žádné speciální očkování.

Celní předpisy

Do nebo ze země lze bezcelně dovézt 10 litrů alkoholických nápojů s obsahem alkoholu vyšším než 22 %, 20 litrů meziproduktu (například vermut, likér apod.), 90 litrů vína, z toho u šumivých vín 60 litrů, 110 litrů piva, 800 ks cigaret, 400 ks cigarillos (krátkých doutníků) a doutníků o váze menší než 3 gr./kus, 200 ks ostatních doutníků, 1 kg tabáku, a to za podmínky, že zboží je určeno k osobní spotřebě. 

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. V hotovosti lze převážet nejvíce 10.000 EUR, respektive ekvivalent této částky v jiné měně.

Převoz a přechovávání i malého množství drog je často trestáno doživotním vězením. Nošení nože nebo slzného spreje je posuzováno jako nepovolené ozbrojování.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu