Akropole v Athénách
Řecko

Co vidět a navštívit v Řecku

24 míst co vidět v Řecku

Tinos
Tinos Průvodce ostrovem

Do Lurd Egejského moře, jak se Tinosu přezdívá, se vydejte nejen kvůli poutnímu místu v podobě kostela Panagia Megalochari, který ukrývá Panenku Marie. Půjčte si skútr a projeďte si tento pohodový, turisty neobjevený kykladský ostrov.

Zobrazit místo
Soluň
Soluň Průvodce městem

Druhé největší město Řecka stojí ve stínu Athén, přitom na krátký víkendový pobyt se tu bohatě zabavíte a navíc můžete vyrazit na výlety po severním Řecku.

Zobrazit místo
Chalkidiki
Chalkidiki Průvodce regionem

Jedna z nejoblíbenějších dovolenkových destinací na řecké pevnině je poloostrov Chalkidiki na severu země. Nejbližší město Soluň s mezinárodním letištěm poslouží jako ideální výchozí bod pro cesty na Chalkidiki.

Zobrazit místo
Skiathos, Řecko
Skiathos Průvodce ostrovem

Ostrůvek Skiathos v Egejském moři možná nepatří k nejznámějším, ale právě díky tomu je dovolená zde mimořádně klidná a pohodová. Zelená krajina je příjemným kontrastem oproti vyprahlejším jižním ostrovům.

Zobrazit místo
Chios
Chios Průvodce ostrovem

Jeden z největších řeckých ostrovů se nachází u tureckého pobřeží nedaleko Izmiru. Zažijete zde pohodovou řeckou dovolenou se skvělou kuchyní, divokou přírodou i rozmanitým pobřežím k vodním radovánkám.  

Zobrazit místo
Korfu
Korfu Průvodce ostrovem

Jeden z nejzelenějších řeckých ostrovů s krásnou přírodou, zajímavou kulturou a tradicemi. Obdivovat zde můžete nejen nádherné pláže, ale na západě i hory s Korissionským jezerem. Oproti ostatním ostrovům je chladnější, takže ideální volba pro ty, kteří nesnáší velká vedra. Jedinou nevýhodou je jeho přelidněnost během hlavní sezóny.

Zobrazit místo
Lefkáda
Lefkada

Na ostrov známý pro své krásné písčité pláže, které se dlouhodobě řadí k nejlépe hodnoceným z celého Řecka, se dostanete pohodlně i autem přímo z pevniny. Kromě koupání si můžete vychutnat i další atrakce ostrova, mezi něž se řadí i pravý řecký venkov se stády koz a políčky vinné révy ve vnitrozemí. Labužníci by měli určitě ochutnat místní med a červené víno. 

Zobrazit místo
Kefalonie
Kefalonia Průvodce ostrovem

Tamní pláž Myrtos je považována za jednu z nejkrásnějších v Řecku. Dosud nevysvětlenou zvláštností je Kunopetra – rytmicky se pohybující skála v moři. Milovníci přírody ocení zdejší rozmanitost – hory, travnatá údolí, krápníkové jeskyně, podzemní jezera a bohatou květenu. Na ostrově se také natáčel snímek Mandolína kapitána Corelliho, který je založený na skutečných událostech. 

Zobrazit místo
Zakynthos
Zakynthos Průvodce ostrovem

Ostrov je výjimečný díky ohroženým mořským želvám, které kladou vajíčka v zátoce Laganas. V roce 2000 byl zřízen Zakynthoský národní mořský park k jejich ochraně. Jedním z turisticky nejzajímavějších míst jsou Modré jeskyně, které jsou výborným místem pro potápění a dostupné pouze lodí. Architektura ostrova nese hodně italských prvků, dříve byl totiž italskou provincií. 

Zobrazit místo
Santorini
Santorini Průvodce ostrovem

Pozůstatek starobylého ostrova Théra, který byl zničen sopečným výbuchem a zároveň jedno z nejromantičtějších míst na světě, oblíbená destinace pro svatby nebo líbánky. Nádherné výhledy, městečka na útesech, úchvatné západy slunce. Odpovídají tomu bohužel i ceny, pokud chcete ušetřit a vyhnout se davům turistů, navštivte ostrov mimo hlavní sezonu, nejlépe například v květnu či koncem září. 

Zobrazit místo
Mykonos
Mykonos Průvodce ostrovem

Mezi Řeky známý jako „party island.“ Mnoho mladých lidí, diskoték a během hlavní sezony naplněná kapacita ve všech ubytovacích zařízeních. Ostrov se kromě bohatého nočního života pyšní typickou kykladskou architekturou s křivolakými úzkými uličkami s překrásnými obchůdky a hospodami. Nedaleký ostrov Délos je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Řecku.  

Zobrazit místo
Thassos
Thassos

Nejsevernější, stejně tak i nejvlhčí ostrov Řecka s piniovými háji, bohatou historií a krásnými, poměrně klidnými plážemi. Místo, kde se můžete ukrýt před shonem všedních dní do stínů borovic, pozorovat pasoucí se kozy na loukách, vyrazit do hor či navštívit vinici a vychutnat si tamní vynikající víno – to všechno bez stovek dalších turistů.  

Zobrazit místo
Lesbos
Lesbos Průvodce ostrovem

Třetí největší ostrov Řecka. Ve starověku zde sídlila slavná básnířka Sapfó, která místní krásy popisuje ve svých Písních z Lesbu. Jinak je ostrov známý díky výborné kuchyni, největší delikatesou jsou sardinky a také tamní olivový olej je považován za jeden z nejkvalitnějších. Oblasti Eresos, Petra či Agiasos jsou velmi populární pro sledování ptactva. 

Zobrazit místo
Skopelos
Skopelos Průvodce ostrovem

Dva menší ostrovy blízko k pevnině, jezdí sem relativně dost Řeků. Oba se mohou pyšnit velkým množstvím zeleně a mnoha krásnými plážemi. Skiathos je turističtější, s větší škálou služeb, Skopelos naopak nabízí větší klid a autentické ostrovní Řecko, je vhodný pro rodiny s dětmi. Na ostrovech se natáčel muzikál Mamma Mia.

Zobrazit místo
Rhodos
Rhodos Průvodce ostrovem

Jeden z nejznámějších řeckých ostrovů, velmi oblíbený Čechy. Hlavní město ostrova je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Co se týká přírodních podmínek, ostrov je velmi rozmanitý – turisticky klidnější západní pobřeží je omýváno bouřlivým Egejským mořem – zatímco na turistickém východním najdete dlouhé písečné pláže s mořem ideálním pro koupání.

Zobrazit místo
Kos
Kos Průvodce ostrovem

Ostrov nedaleko od tureckého pobřeží býval působištěm antického lékaře Hippokrata. Je doslova protkán stezkami a stává se tak ideálním místem pro milovníky pěší či cykloturistiky. Díky velkému množství antických památek si na své přijdou i zájemci o historii a do třetice se můžete těšit na bohatý noční život. 

Zobrazit místo
Pláž Elafonisi
Kréta Průvodce ostrovem

Největší ostrov Řecka, na němž lze najít snad úplně vše – krásné pláže, pěkná městečka (například Chania), starověké památky i přírodní zajímavosti. Oblíbeným cílem turistů je například minojský palác Knossos nebo pláž Balos, známá také jako „řecký Karibik.“ Jedná se o jeden z nejslunečnějších ostrovů v Řecku. 

Zobrazit místo
Soluň
Olympská riviéra

Velmi oblíbená destinace pro české turisty a rodiny s dětmi. Díky ledovcům na pohoří Olymp zde vládne příjemné mikroklima vhodné pro osoby s lupenkou či astmatem. Oblast je klidnější než řecké ostrovy, přesto nabízí mnoho turistických atrakcí – například Delfy, kláštery Meteora, pramen Agia Paraskevi apod. Moře bylo pro svou čistotu oceněno modrou vlajkou Evropské unie. 

Zobrazit místo
Meteora
Kláštery Meteora

Meteora, neboli „visící ve vzduchu“ je shluk klášterů pravoslavné církve vystavěný na pískovcových skalách středního Řecka. Toto místo vám zaručeně vyrazí dech a není na škodu si sem udělat klidně delší 2denní výlet od moře. Zájezdy do Řecka – aktuální nabídka a ceny Půjčení auta v Řecku Celkem na pitoreskních často takřka kolmých slepencových skalách najdete 6 klášterů otevřených pro veřejnost. Při pohledu z dálky kláštery často působí…

Zobrazit místo
Věštírna v Delfách
Delfy

Proslulá delfská věštírna je jedním z nejznámějších míst země vůbec. Najdete zde Apolonův chrám i divadlo a také muzeum. Nezapomeňte se zastavit v horské obci Arrachova s kouzelnou atmosférou jen pár kilometrů od Delf.

Zobrazit místo
Olympie
Olympie

Prastaré kultovní místo na západním pobřeží Peloponésu, které uchvátí všechny milovníky historie. V archeologickém areálu nalezneme chrám, ve kterém byla uctívána Héra a Zeus, také gymnasium, které sloužilo k přípravě na olympijské hry či proslulou sloupovou síň ozvěn. 

Zobrazit místo
Nafplio
Náfplio

I podle samotných Řeků jedno z nejromantičtějších měst země. Bývalé hlavní město s pozoruhodnou architekturou, mramorem dlážděnými chodníky, hradem a nádhernými výhledy. 

Zobrazit místo
Korintský průplav
Korintský průplav

Patří mezi nejznámější na světě, jeho stavba trvala dvacet let a spojuje Korintský a Saronský záliv v Egejském moři.

Zobrazit místo
Noční Athény
Athény Průvodce městem

Seznamte se s obdobím největšího rozkvětu řecké civilizace přímo v centru všeho dění. Objevte krásu řeckých starožitností v muzeích, vdechujte atmosféru historické čtvrti Pláka, nebo se vydejte do uměleckých barů bohémské čtvrti Exarchía a večer si nenechte ujít západ slunce na jednom z athénských pahorků, který vám poskytne nádherný výhled na celé město. 

Zobrazit místo

Chystáš se do Řecka?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
naposledy aktualizováno 24. 01. 2024