Průvodce státem
Salvador
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v El Salvadoru

Treky

El Salvador je země s mnoha sopkami, takže se nabízí si alespoň na jednu vylézt. Některé sopky jsou stále aktivní, takže můžete z protějšího kopce pozorovat, jak pouští dým.

Izalco

Surfování

Surfování je hlavní aktivitou, za níž sem turisté jezdí, dokonce se tu během roku pořádá mnoho soutěží v surfingu. Pobřeží Pacifiku je lemováno menšími vesničkami, v nichž snadno najdete ubytování a půjčíte surf. Také tu pravděpodobně potkáte nejvíce turistů. Hlavní surfovací sezona je od května do listopadu. Nejznámější surfovací pláže jsou v La Libertad, El Tunco nebo El Zonte.

Potápění a šnorchlování

V El Salvadoru je několik potápěčských škol, které nabízí kompletní PADI kurzy. Zaplatit si můžete také potápění v kráterových jezerech Ilopango a Coatepeque nebo v moři v oblasti Los Cobanos. Šnorchlovací výlety jsou také možné, nicméně daleko lepší destinací pro šnorchlování jsou státy na pobřeží Atlantiku (Mexico, Belize, Guatemala) nebo ostrovy v Karibiku.

Více k nabídce potápění najdete například zde: http://english.elsalvadordivers.com/.

Pozorování mořských želv

V rámci zachování mořských želv se na salvadorském pobřeží během posledních 10–15 let objevilo množství záchranných stanic pro mořské želvy. Ty se na pláže každý rok vracejí naklást vajíčka, která místní dříve sbírali na jídlo a na prodej. Dnes jim záchranné stanice umožní vylíhnout se v bezpečí a po vylíhnutí je vracejí zpět do moře. Záchranná centra můžete navštívit a zaplatit si výlet za pozorováním želv kladoucích vajíčka nebo můžete v centrech sami pomáhat jako dobrovolníci.

Pláže

Většina pláží má nebezpečně silné proudy, takže není vhodné koupat se dál od břehu. Přesto se dá najít pár pláží vhodnějších i pro plavce, jako je například San Diago s bílým pískem nebo El Cuco s černým pískem a palmami, lemovaná plážovými restauracemi.

Noční život

Nejlepším místem pro dvounohé noční živočichy jsou bary u pláží na pobřeží Pacifiku nebo Zona Roso v hlavním městě. Pokud se večer chystáte za zábavou, určitě si najděte číslo na oficiální taxíky a jedním se pak nechte odvézt do hotelu. 

Nakupování

Pokud si toužíte z dovolené dovézt něco pěkného na sebe, v hlavním městě je několik nákupních center s širokým výběrem. Navíc supermoderní Metrocentro Mall v San Salvadoru je největším nákupním centrem v celé Střední Americe. V hlavním městě a na všech turističtějších místech jsou také spousty krámků se suvenýry.

Na místních tržištích je mnohdy možné kromě jídla a oblečení sehnat také místní ruční výrobky a suvenýry, u stánků doporučujeme o cenu smlouvat.

Pokud chcete domů dovézt například místní kávu, rum, čokoládu nebo třeba pikantní omáčku, produkty s dobrou kvalitou levněji seženete v supermarketu.

Parky a rezervace

Z přírodních krás je kromě sopek možné navštívit prales v některém z národních parků. Za vstup do parků se platí, máte-li stan, můžete přenocovat. Většinou se ale doporučuje dovézt si vlastní zásoby na celou dobu pobytu v parku. V pralesích El Slvadoru můžete spatřit množství ptáků, krásných motýlů a s trochou štěstí i vzácnější savce. My jsme měli štěstí na pásovce. Za návštěvu stojí národní parky El Imposible, El Boqueron nebo Montecristo.

Země sopek a ráj surfařů

El Salvador je nejmenší a současně také nejhustěji obydlená země Střední Ameriky. Jeho rozloha přibližně odpovídá Moravě a populace čítá 6,5 milionu obyvatel. Tato malá země u Pacifického oceánu sousedí se dvěma dalšími státy, Hondurasem a Guatemalou.

Díky své velikosti je El Salvador perfektní pro seznámení se středoamerickou kulturou – nabízí rozmanitý mix koloniálních měst, sopečné krajiny, autentických vesniček, pláží ideálních pro surfaře a deštných pralesů. Je možné ho procestovat a také dobře poznat i během 3–4 týdenní dovolené. 

Nenechte se odradit hrůzostrašnými statistikami a kriminálními příběhy z internetu. Pro turisty není El Salvador zdaleka tak nebezpečný, jak by se člověku od počítače mohlo zdát. Při dodržování základních bezpečnostních pravidel zjistíte, že lidé jsou tu velice přátelští a pohostinní.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Toto je období sucha, nejvíce prší v srpnu a září.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 11x do roka a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky