Salvador
Salvador

Co dělat v El Salvadoru

Treky

El Salvador je země s mnoha sopkami, takže se nabízí si alespoň na jednu vylézt. Některé sopky jsou stále aktivní, takže můžete z protějšího kopce pozorovat, jak pouští dým.

Surfování

Surfování je hlavní aktivitou, za níž sem turisté jezdí, dokonce se tu během roku pořádá mnoho soutěží v surfingu. Pobřeží Pacifiku je lemováno menšími vesničkami, v nichž snadno najdete ubytování a půjčíte surf. Také tu pravděpodobně potkáte nejvíce turistů. Hlavní surfovací sezona je od května do listopadu. Nejznámější surfovací pláže jsou v La Libertad, El Tunco nebo El Zonte.

Potápění a šnorchlování

V El Salvadoru je několik potápěčských škol, které nabízí kompletní PADI kurzy. Zaplatit si můžete také potápění v kráterových jezerech Ilopango a Coatepeque nebo v moři v oblasti Los Cobanos. Šnorchlovací výlety jsou také možné, nicméně daleko lepší destinací pro šnorchlování jsou státy na pobřeží Atlantiku (Mexico, Belize, Guatemala) nebo ostrovy v Karibiku.

Více k nabídce potápění najdete například zde: http://english.elsalvadordivers.com/.

Pozorování mořských želv

V rámci zachování mořských želv se na salvadorském pobřeží během posledních 10–15 let objevilo množství záchranných stanic pro mořské želvy. Ty se na pláže každý rok vracejí naklást vajíčka, která místní dříve sbírali na jídlo a na prodej. Dnes jim záchranné stanice umožní vylíhnout se v bezpečí a po vylíhnutí je vracejí zpět do moře. Záchranná centra můžete navštívit a zaplatit si výlet za pozorováním želv kladoucích vajíčka nebo můžete v centrech sami pomáhat jako dobrovolníci.

Pláže

Většina pláží má nebezpečně silné proudy, takže není vhodné koupat se dál od břehu. Přesto se dá najít pár pláží vhodnějších i pro plavce, jako je například San Diago s bílým pískem nebo El Cuco s černým pískem a palmami, lemovaná plážovými restauracemi.

Noční život

Nejlepším místem pro dvounohé noční živočichy jsou bary u pláží na pobřeží Pacifiku nebo Zona Roso v hlavním městě. Pokud se večer chystáte za zábavou, určitě si najděte číslo na oficiální taxíky a jedním se pak nechte odvézt do hotelu. 

Nakupování

Pokud si toužíte z dovolené dovézt něco pěkného na sebe, v hlavním městě je několik nákupních center s širokým výběrem. Navíc supermoderní Metrocentro Mall v San Salvadoru je největším nákupním centrem v celé Střední Americe. V hlavním městě a na všech turističtějších místech jsou také spousty krámků se suvenýry.

Na místních tržištích je mnohdy možné kromě jídla a oblečení sehnat také místní ruční výrobky a suvenýry, u stánků doporučujeme o cenu smlouvat.

Pokud chcete domů dovézt například místní kávu, rum, čokoládu nebo třeba pikantní omáčku, produkty s dobrou kvalitou levněji seženete v supermarketu.

Parky a rezervace

Z přírodních krás je kromě sopek možné navštívit prales v některém z národních parků. Za vstup do parků se platí, máte-li stan, můžete přenocovat. Většinou se ale doporučuje dovézt si vlastní zásoby na celou dobu pobytu v parku. V pralesích El Slvadoru můžete spatřit množství ptáků, krásných motýlů a s trochou štěstí i vzácnější savce. My jsme měli štěstí na pásovce. Za návštěvu stojí národní parky El Imposible, El Boqueron nebo Montecristo.

Chystáš se do Salvadoru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.