Průvodce státem
Salvador
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v El Salvadoru

Vízum

El Salvador patří do unie zemí CA4, které je možné procestovat v rámci jedné návštěvy s maximální délkou 90 dní. Kromě El Salvadoru do unie patří Guatemala, Nicaragua a Honduras, takže pokud plánujete procestovat více zemí, bude to na jedno vízum. Občané ČR nemusí před cestou vyřizovat víza.

Pokud budete při cestě do nebo z El Salvadoru přestupovat ve Spojených státech, je nutné si dopředu vyřídit povolení ESTA.

Další dokumenty

Pro cestu do země je nutný pas platný alespoň 6 měsíců. Ten po vás budou požadovat také v obchodech při placení kartou, stačí ale mít u sebe jeho kopii. Doporučujeme také vyřídit si cestovní pojištění.

Očkování

Pro cestu do země se doporučují očkování proti břišnímu tyfu a žloutence typu A a B. Pokud budete často v kontaktu se zvířaty, pak je vhodné také očkování proti vzteklině.

Žlutá zimnice se v zemi nevyskytuje, očkování však může být vyžadováno při příletu z oblastí, kde se se žlutou zimnicí můžete setkat.

Výskyt malárie je v El Salvadoru nízký, takže případné braní antimalarik je na zvážení každého. Doporučujeme před cestou probrat s lékařem.

Celní předpisy 

Celní předpisy povolují dovoz:

  • 600 cigaret nebo 50 doutníků,
  • 2 litrů alkoholických nápojů,
  • 6 lahviček parfému.

Dovoz i vývoz zvířat nebo rostlin podléhá přihlášení na hranicích.

Země sopek a ráj surfařů

El Salvador je nejmenší a současně také nejhustěji obydlená země Střední Ameriky. Jeho rozloha přibližně odpovídá Moravě a populace čítá 6,5 milionu obyvatel. Tato malá země u Pacifického oceánu sousedí se dvěma dalšími státy, Hondurasem a Guatemalou.

Díky své velikosti je El Salvador perfektní pro seznámení se středoamerickou kulturou – nabízí rozmanitý mix koloniálních měst, sopečné krajiny, autentických vesniček, pláží ideálních pro surfaře a deštných pralesů. Je možné ho procestovat a také dobře poznat i během 3–4 týdenní dovolené. 

Nenechte se odradit hrůzostrašnými statistikami a kriminálními příběhy z internetu. Pro turisty není El Salvador zdaleka tak nebezpečný, jak by se člověku od počítače mohlo zdát. Při dodržování základních bezpečnostních pravidel zjistíte, že lidé jsou tu velice přátelští a pohostinní.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Toto je období sucha, nejvíce prší v srpnu a září.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 11x do roka a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky