Salvador
Salvador

Víza do Salvadoru

Vízum

El Salvador patří do unie zemí CA4, které je možné procestovat v rámci jedné návštěvy s maximální délkou 90 dní. Kromě El Salvadoru do unie patří Guatemala, Nicaragua a Honduras, takže pokud plánujete procestovat více zemí, bude to na jedno vízum. Občané ČR nemusí před cestou vyřizovat víza.

Pokud budete při cestě do nebo z El Salvadoru přestupovat ve Spojených státech, je nutné si dopředu vyřídit povolení ESTA.

Další dokumenty

Pro cestu do země je nutný pas platný alespoň 6 měsíců. Ten po vás budou požadovat také v obchodech při placení kartou, stačí ale mít u sebe jeho kopii. Doporučujeme také vyřídit si cestovní pojištění.

Očkování

Pro cestu do země se doporučují očkování proti břišnímu tyfu a žloutence typu A a B. Pokud budete často v kontaktu se zvířaty, pak je vhodné také očkování proti vzteklině.

Žlutá zimnice se v zemi nevyskytuje, očkování však může být vyžadováno při příletu z oblastí, kde se se žlutou zimnicí můžete setkat.

Výskyt malárie je v El Salvadoru nízký, takže případné braní antimalarik je na zvážení každého. Doporučujeme před cestou probrat s lékařem.

Celní předpisy 

Celní předpisy povolují dovoz:

  • 600 cigaret nebo 50 doutníků,
  • 2 litrů alkoholických nápojů,
  • 6 lahviček parfému.

Dovoz i vývoz zvířat nebo rostlin podléhá přihlášení na hranicích.

Chystáš se do Salvadoru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.