Průvodce státem
Salvador
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v El Salvadoru

Salvadorská kuchyně

Co můžete očekávat od místní kuchyně? Rozhodně kukuřici, fazole, rýži, banány ve všech podobách, maso a ryby. K většině jídel dostanete automaticky trochu salátu a domácí rajčatovou omáčku (která není ostrá).

Naprostou nezbytností je vyzkoušet tato typická salvadorská jídla:

„Pupusas“ – Placky z kukuřičné mouky plněné fazolovou pastou a sýrem, případně také vepřovým masem nebo česnekem.

„Tamales“ – Vařené kapsy z kukuřičného těsta s různými náplněmi jako fazole, maso, zelenina, sýr. Prodávají se zabalené v banánovém listu.

„Yuka“ – Salvadorská obdoba hranolek. Jedná se o smažené kousky kořene manioku, podávají se jako příloha k jídlům nebo se dají zobat samostatně.

„Empanadas“ – Smažené tortillové kapsy plněné na slano (fazolemi, sýrem, masem) nebo na sladko (s krémem).

Kromě výše zmíněných specialit se v El Salvadoru hodně konzumuje smažené kuře (pollo frito) nebo plněné bagety (hamburguesas).

Salvadorské jídlo

Jak se stravovat jako místní

Stravovat se jako místní je v El Salvadoru tak jednoduché. Projdete se po městě a pouliční stánky s místním jídlem a dobrotami vás budou přitahovat svou lákavou vůní. Proč chodit do restaurace, když na ulici k tomu budete mít i autentický zážitek a pokec s místními? Navíc se dobře najíte za 2–3 dolary.

Obvyklé ceny v restauracích

Pokud i přesto zatoužíte zajít na jídlo do restaurace, ceny jsou možná o trochu vyšší než v ČR, zato vám ale nabídnou i evropská/americká jídla. V normální nepříliš drahé restauraci zaplatíte za snídani 2–5 USD, za normální jídlo pak 5–10 USD.

Země sopek a ráj surfařů

El Salvador je nejmenší a současně také nejhustěji obydlená země Střední Ameriky. Jeho rozloha přibližně odpovídá Moravě a populace čítá 6,5 milionu obyvatel. Tato malá země u Pacifického oceánu sousedí se dvěma dalšími státy, Hondurasem a Guatemalou.

Díky své velikosti je El Salvador perfektní pro seznámení se středoamerickou kulturou – nabízí rozmanitý mix koloniálních měst, sopečné krajiny, autentických vesniček, pláží ideálních pro surfaře a deštných pralesů. Je možné ho procestovat a také dobře poznat i během 3–4 týdenní dovolené. 

Nenechte se odradit hrůzostrašnými statistikami a kriminálními příběhy z internetu. Pro turisty není El Salvador zdaleka tak nebezpečný, jak by se člověku od počítače mohlo zdát. Při dodržování základních bezpečnostních pravidel zjistíte, že lidé jsou tu velice přátelští a pohostinní.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Toto je období sucha, nejvíce prší v srpnu a září.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 11x do roka a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky