Salvador
Salvador

Jídlo v El Salvadoru

Salvadorská kuchyně

Co můžete očekávat od místní kuchyně? Rozhodně kukuřici, fazole, rýži, banány ve všech podobách, maso a ryby. K většině jídel dostanete automaticky trochu salátu a domácí rajčatovou omáčku (která není ostrá).

Naprostou nezbytností je vyzkoušet tato typická salvadorská jídla:

„Pupusas“ – Placky z kukuřičné mouky plněné fazolovou pastou a sýrem, případně také vepřovým masem nebo česnekem.

„Tamales“ – Vařené kapsy z kukuřičného těsta s různými náplněmi jako fazole, maso, zelenina, sýr. Prodávají se zabalené v banánovém listu.

„Yuka“ – Salvadorská obdoba hranolek. Jedná se o smažené kousky kořene manioku, podávají se jako příloha k jídlům nebo se dají zobat samostatně.

„Empanadas“ – Smažené tortillové kapsy plněné na slano (fazolemi, sýrem, masem) nebo na sladko (s krémem).

Kromě výše zmíněných specialit se v El Salvadoru hodně konzumuje smažené kuře (pollo frito) nebo plněné bagety (hamburguesas).

Jak se stravovat jako místní

Stravovat se jako místní je v El Salvadoru tak jednoduché. Projdete se po městě a pouliční stánky s místním jídlem a dobrotami vás budou přitahovat svou lákavou vůní. Proč chodit do restaurace, když na ulici k tomu budete mít i autentický zážitek a pokec s místními? Navíc se dobře najíte za 2–3 dolary.

Obvyklé ceny v restauracích

Pokud i přesto zatoužíte zajít na jídlo do restaurace, ceny jsou možná o trochu vyšší než v ČR, zato vám ale nabídnou i evropská/americká jídla. V normální nepříliš drahé restauraci zaplatíte za snídani 2–5 USD, za normální jídlo pak 5–10 USD.

Chystáš se do Salvadoru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.