Země sopek a ráj surfařů

El Salvador je nejmenší a současně také nejhustěji obydlená země Střední Ameriky. Jeho rozloha přibližně odpovídá Moravě a populace čítá 6,5 milionu obyvatel. Tato malá země u Pacifického oceánu sousedí se dvěma dalšími státy, Hondurasem a Guatemalou.

Díky své velikosti je El Salvador perfektní pro seznámení se středoamerickou kulturou – nabízí rozmanitý mix koloniálních měst, sopečné krajiny, autentických vesniček, pláží ideálních pro surfaře a deštných pralesů. Je možné ho procestovat a také dobře poznat i během 3–4 týdenní dovolené. 

Nenechte se odradit hrůzostrašnými statistikami a kriminálními příběhy z internetu. Pro turisty není El Salvador zdaleka tak nebezpečný, jak by se člověku od počítače mohlo zdát. Při dodržování základních bezpečnostních pravidel zjistíte, že lidé jsou tu velice přátelští a pohostinní.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
listopad - duben
Toto je období sucha, nejvíce prší v srpnu a září.
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 11x do roka a ušetříš cca 39 %. Akční letenky do Salvadoru

Praktické tipy před cestou do Salvadoru

Co vidět v El Salvadoru

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v El Salvadoru

Mapa s místy co vidět a navštívit v El Salvadoru

Co dělat v El Salvadoru

Co dělat v El Salvadoru a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Salvador.

Počasí v El Salvadoru

Přehledně o počasí v El Salvadoru a teploty během roku. Kdy jet do Salvadoru na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v El Salvadoru

Jak se dopravovat a cestovat v El Salvadoru? Cestování v El Salvadoru letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v El Salvadoru

Čím platit v El Salvadoru a jaké jsou ceny? Místní měna je Americký dolar. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v El Salvadoru?
Aktuální kurz 1 $ = 22.64 Kč

Jídlo v El Salvadoru

Co ochutnat v El Salvadoru a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v El Salvadoru a kde se stravovat.

Kultura a lidé v El Salvadoru

Jak se mluví v El Salvadoru? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Salvador a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v El Salvadoru

Je Salvador bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v El Salvadoru + očkování a pojištění.

Víza v El Salvadoru

Je potřeba vízum a pas do Salvadoru? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Salvadoru?

Další průvodce v El Salvadoru a okolí

Hola!
Ahoj!
Guatemala
Průvodce zemí
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Honduras
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Bienvenido, mi amigo!
Vítej, příteli!
Nikaragua
Průvodce zemí
Salut!
Ahoj!
Haiti
Průvodce zemí
Hola!
Ahoj!
Mexiko
Průvodce zemí