Průvodce státem

Salvador

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Země sopek a ráj surfařů

El Salvador je nejmenší a současně také nejhustěji obydlená země Střední Ameriky. Jeho rozloha přibližně odpovídá Moravě a populace čítá 6,5 milionu obyvatel. Tato malá země u Pacifického oceánu sousedí se dvěma dalšími státy, Hondurasem a Guatemalou.

Díky své velikosti je El Salvador perfektní pro seznámení se středoamerickou kulturou – nabízí rozmanitý mix koloniálních měst, sopečné krajiny, autentických vesniček, pláží ideálních pro surfaře a deštných pralesů. Je možné ho procestovat a také dobře poznat i během 3–4 týdenní dovolené. 

Nenechte se odradit hrůzostrašnými statistikami a kriminálními příběhy z internetu. Pro turisty není El Salvador zdaleka tak nebezpečný, jak by se člověku od počítače mohlo zdát. Při dodržování základních bezpečnostních pravidel zjistíte, že lidé jsou tu velice přátelští a pohostinní.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Toto je období sucha, nejvíce prší v srpnu a září.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 11x do roka a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Salvadoru

Co vidět a navštívit v El Salvadoru

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v El Salvadoru

Zavřít boční panel

Sopky Santa Ana a Izalco

Sopky Santa Ana a Izalco jsou snadno dostupné autobusem z měst Santa Ana a Sonsonate. Izalco je nejmladší salvadorská sopka, vytvořila se během 18. století. Má typický kuželovitý tvar a kráter, který se dá obejít dokola. Na sopku se chodí s průvodcem a organizovanou skupinou v 11 hodin z parku Cerro Verde, kde se platí vstupné 3 USD.

Také výstup na Santa Anu je možný pouze s průvodcem, vstupné do parku je 6 USD. Skupina vychází z parku Cerro Verde (kde se platí další 3 USD za vstup) v 11 hodin a přibližně v 11:30 od vstupní brány do parku Santa Ana.

Zavřít boční panel

Jezero Lago de Coatepeque

Lago de Coatepeque je kráterové jezero s azurově modrou vodou a ostrůvkem, kde byly nalezeny vzácné mayské artefakty. Kromě vyjížďky na lodičce nebo posezení v restauraci na břehu jezera jsou zde i termální vývěry, v nichž se dá koupat. 

Zavřít boční panel

Joya de Ceren

„Mayské Pompeje“ jsou jedinou salvadorskou památkou UNESCO v této zemi. Joya de Ceren bylo celé pohřbeno při sopečné erupci v 6. století našeho letopočtu, neodkryté a nedotčené zůstalo až do roku 1976. Díky vysoké zachovalosti místo přibližuje, jak lidé v tehdejší době ve Střední Americe žili. Otevírací doba 9–16 hodin kromě pondělí, vstupné 3 USD.

Zavřít boční panel

Vodopády Los Chorros de la Calera

Vodopády a jezírka u městečka Juayúa, kam jezdí přímé autobusy ze Sonsonate. Z městečka je to příjemná procházka pěknou přírodou k vodopádům, v nichž se můžete osvěžit. V městečku se dá sehnat i rozumné ubytování v hostelu či soukromém pokoji.

Zavřít boční panel

Pláže El Cuco a La Libertad

Pláž La Libertad je asi nejznámější z celé země. Míří sem především surfaři, pro něž je Pacifické pobřeží ideální. Dá se tu sehnat pěkné ubytování a kromě surfování si zajít na procházku po pláži nebo si dát koktejl v jednom z barů u moře. Pro ty, co hledají klidnější místo k plážovému odpočinku, doporučujeme vydat se na pláž El Cuco o něco dále na východ.

Zavřít boční panel

Národní parky El Imposible

El Imposible je největší salvadorský národní park, který leží kousek od hranic s Guatemalou. Dostanete se sem dvěma přístupovými cestami ze Sonsonate – autobusem přes Cara Sucia do San Miguelito nebo přes Ahuachapan do Tacuba. Do parku se platí vstup 6 USD, pak si můžete (ale nemusíte) pronajmout místního průvodce na jeden z možných okruhů pralesem. Nejvíc můžete spatřit rozmanité živočichy od krásných motýlů přes různé druhy ptáků po větší savce. Pozor si dejte na jedovaté hady, pavouky a škorpiony.

Více informací naleznete tady: http://www.imposibletours.com/index.html.

Zavřít boční panel

Bosque Montecristo

Brána do parku Bosque Montecristo leží pouze několik kilometrů od města Metapán. O dalších cca 15 km dále leží rekreační areál Los Plantes, kde je možné ubytování v kempu. Vstupné do parku stojí 6 USD. Odtud vedou mlžným pralesem stezky na okolní vrcholy Cerro Montecristo, Cerro el Brujo a Cerro Miramundo.

Cerro Montecristo je pozoruhodné tím, že leží na hranici 3 států – El Salvadoru, Hondurasu a Guatemaly. Na vrchol vede značená stezka, cestou můžete obdivovat krásné orchideje a další vzácné rostliny a dřeviny, jimž se tu díky vysoké vlhkosti skvěle daří.

Celoroční teploty se pohybují mezi 10–15 stupni, lepší je park navštívit v období od listopadu do dubna, kdy tu méně prší.

Počasí a sezóny v El Salvadoru

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Salvador
Teplo po celý rok, v létě prší

30 °C

30 °C

32 °C

32 °C

30 °C

29 °C

30 °C

29 °C

29 °C

29 °C

29 °C

30 °C

Počasí

Počasí se liší v přímořských a vnitrozemských oblastech a také hodně záleží na nadmořské výšce. Nejchladnější teploty zřídka klesnou pod 10 stupňů, nejvyšší teploty naopak hladce překonávají 30 stupňů.

V období sucha je v El Salvadoru teplo a deště jsou jen ojedinělou záležitostí. Nejteplejší měsíce jsou hlavně kvůli vysoké vlhkosti vzduchu březen a duben. V období dešťů jsou časté odpolední bouřky, především v přímořských oblastech. 

Sezóny a kdy vyrazit

Hlavní sezona je v období sucha od prosince do března, přičemž do tohoto období spadají také vánoční a často i velikonoční svátky. Počasí v listopadu a dubnu je stále dobré pro cestování, ale s občasnými dešti.

Mimosezóna trvá od května do října, kdy je období dešťů a počasí není ideální. Nicméně období dešťů je ideální pro surfaře a od začátku srpna je také na plážích Pacifiku možné pozorovat mořské želvy při kladení vajec a líhnutí želvách mláďat.

Skvělé akce do Salvadoru

ušetříš až 29%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 20%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 29%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 32%
Akce starší 2 týdnů
9 starších akcí