Průvodce státem
Salvador
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v El Salvadoru

Zdraví 

Pro cestu do země se doporučují očkování proti břišnímu tyfu a žloutence typu A a B. Pokud budete často v kontaktu se zvířaty, pak je vhodné také očkování proti vzteklině. 

Výskyt malárie je v El Salvadoru nízký, takže případné braní antimalarik je na zvážení každého. Doporučujeme před cestou probrat s lékařem. Především v pobřežních oblastech se chraňte před komáry, kromě malárie mohou přenášet i jiné nemoci jako například horečku dengue projevující se teplotami, únavou, bolestí kloubů a ve vážnějších případech i krvácením. 

V rámci předcházení střevním potížím pijte raději pouze balenou vodu, voda z kohoutku zde není pitná. Tímto pravidlem se řídí i místní, takže je nepravděpodobné, že byste měli problém třeba s ledem v restauraci nebo se zmrzlinou. V lepších hotelích bývá pitná voda k dispozici.

Před odletem si nezapomeňte vyřídit cestovní zdravotní pojištění.

Kriminalita 

Nenechte se odradit hrůzostrašnými statistikami a kriminálními příběhy z internetu. Většina násilných napadení a vražd se odehrává mezi místními gangy. Pro turistu není El Salvador zdaleka tak nebezpečný, jak by se člověku od počítače mohlo zdát. Samozřejmě se může stát, že vás okradou, ale pravděpodobněji se bude jednat o kapsáře než o přepadení se zbraní. Přesto je nutné dodržovat tato bezpečnostní pravidla:

 • Doklady a cennosti pokud možno nenoste s sebou, když nemusíte, nechte je v bezpečí hotelu,
 • Nevystavujte zbytečně na obdiv, kolik máte peněz, jaký máte pěkný iPhone, zrcadlovku nebo drahé šperky. O tyto věci můžete ve chvilce přijít i v Praze, v El Salvadoru je to bohužel mnohem pravděpodobnější. Zvláště pokud vás na tuto skutečnost upozorní i místní lidi, dejte na ně,
 • Pokud nemusíte, nikdy za tmy nechoďte příliš daleko nebo na odlehlá místa. Pokud vyrážíte za zábavou, raději si na cestu zpět do hotelu zavolejte taxi,
 • Ženy by se neměly samy potulovat po odlehlých místech a neměly by nikam chodit samy po setmění. Také není na škodu nechat vyzývavé oblečení doma,
 • Větší riziko, že se vám něco přihodí, je ve velkých městech.

Riziko katastrof 

Stejně jako v dalších středoamerických zemích jsou zde aktuální zemětřesení a sopečná aktivita a také občasné hurikány.

Především pokud cestujete bez cestovky, můžete svou cestu zaregistrovat do systému DROZD, díky němuž vás může ministerstvo zahraničí včas informovat o přírodních katastrofách a sociálních nepokojích v oblasti. Vice zde: https://drozd.mzv.cz/.

Internet a elektřina

Wifi je k dispozici v lepších hotelech a restauracích. V El Salvadoru je elektrické napětí 110 V, k napájení je potřeba adaptér pro zásuvky s plochými konektory. Místní simkarty prodávají i ve stánku na ulici, po tarifu s internetem se poptejte na prodejně ve větších městech.

Důležité kontakty 

Konzulát ČR v El Salvadoru:

 • Tel: +503 2223 0645
 • Adresa: Colonia Avila, Pasaje 3, 2644 San Salvador, Casa nro. 115

Velvyslanectví ČR pro země Střední Ameriky je v Mexicu:

 • Tel: +52 55 55312544
 • Nouzová linka: +52 1 55 21092399

Telefonní kontakty:

 • Záchranná služba: +503 121
 • Červený kříž: +503 22225155
 • Hasiči: +503 2243 2054
 • Policie: +503 2527 1000
 • Turistická policie: +503 2511 8300

Země sopek a ráj surfařů

El Salvador je nejmenší a současně také nejhustěji obydlená země Střední Ameriky. Jeho rozloha přibližně odpovídá Moravě a populace čítá 6,5 milionu obyvatel. Tato malá země u Pacifického oceánu sousedí se dvěma dalšími státy, Hondurasem a Guatemalou.

Díky své velikosti je El Salvador perfektní pro seznámení se středoamerickou kulturou – nabízí rozmanitý mix koloniálních měst, sopečné krajiny, autentických vesniček, pláží ideálních pro surfaře a deštných pralesů. Je možné ho procestovat a také dobře poznat i během 3–4 týdenní dovolené. 

Nenechte se odradit hrůzostrašnými statistikami a kriminálními příběhy z internetu. Pro turisty není El Salvador zdaleka tak nebezpečný, jak by se člověku od počítače mohlo zdát. Při dodržování základních bezpečnostních pravidel zjistíte, že lidé jsou tu velice přátelští a pohostinní.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Toto je období sucha, nejvíce prší v srpnu a září.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 11x do roka a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky