Senegal

Víza do Senegalu

Vízum

Pro vstup je nutný cestovní pas s biometrickými údaji a dobou platnosti alespoň 3 měsíce po plánovaném datu návratu. 

Občané EU nepotřebují vízum pro krátkodobé pobyty do 90 dnů (za účelem nevýdělečné činnosti). V ostatních případech je nutno žádat o vízum, avšak nelze žádat o vízum na hraničních přechodech při vstupu do země, ani na letišti. Žádosti českých občanů o víza by měla být směřována na Velvyslanectví Senegalu v Berlíně, kde lze získat bližší informace k vízovým žádostem.

Další dokumenty 

POZOR – Při příletu na nové letiště Blaise Diagne se připravte na velkou byrokracii. Všichni jsou individuálně na přepážce „proklepnuti“ místním uniformovaným úředníkem, který snímá vaše oči, prsty a chce znát podrobný itinerář vaši cesty včetně adres, kde budete trávit svůj pobyt. To stejné očekávejte i při odletu ze země – na letiště tedy vždy s předstihem! Kontrolována nám byla letenka, ale ne množství peněz.

Očkování

I když očkování proti žluté zimnici není povinné, doporučuje se stejně jako ochrana proti meningitidě, žloutence A a B a pro krátkodobý pobyt užívání antimalarik. Výskyt malárie je nejčastější od června do listopadu, je dobré používat repelenty. Před cestou je vhodné to konzultovat s lékařským specialistou.

V souvislosti s občasným výskytem některých infekčních onemocnění Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně připomíná nutnost dodržování základních hygienických pravidel při cestování do těchto oblastí: pití pouze nezávadné, tj. hygienicky balené nebo převařené vody, požívání ovoce a zeleniny, které je možno zbavit slupky, důkladná tepelná úprava veškerých potravin a vyloučení stravy, o jejíž nezávadnosti je možno pochybovat (např. kostky ledu do nápojů, zmrzlina, jídlo od pouličních prodejců, stravování s domorodci apod.). Současně doporučuje informovat se před cestou na vhodnost očkování, resp. na příznaky onemocnění a možnosti léčení.

Celní předpisy

Na stránkách MZV ČR se uvádí:

Při příjezdu do Senegalu je třeba písemně deklarovat všechny devizy, pokud jejich výše přesahuje v přepočtu hodnotu 1.000.000 franků CFA (tj. cca 42.000 CZK).

Je možný bezcelní dovoz oblečení a předmětů osobní potřeby. Limity se vztahují na tabák (10 balíčků cigaret, 50 kusů cigár či 250 gramů tabáku), alkohol (1 láhev tvrdého alkoholu, 1 láhev vína) či parfémy (1 balení toaletní vody, 1 balení parfému).

Senegalské celní předpisy vyžadují pro dovoz vysílaček, zbraní a munice povolení Ministerstva vnitra Senegalu.

Při odjezdu ze Senegalu by neměla být ze země vyvážena místní měna. Při vývozu deviz přesahujících hodnotu 500.000 franků CFA je nutné doložit deklaraci deviz vykonanou při příjezdu do Senegalu, nebo potvrzení souvisejících bankovních operací.

K celním a devizovým předpisům doporučujeme kontaktovat:

  • Direction Générale des Douanes, 8-10 Allées Robert Delmas, BP 4033, DAKAR (Sénégal)
  • Tel.: (00 221) 33 889 74 74
  • E-mail: spdgd@douanes.sn.

Chystáš se do Senegalu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.