Paříž západní Afriky

Senegal je zemí „Tarangy“, což v řeči senegalských kmenů doslova znamená „Radostná pohostinnost“– základem zdejší kultury je totiž úcta k druhému. V Senegalu se stále tančí, lidé jsou tu usměvaví a bývá nazýván bránou do Afriky nebo Paříží západní Afriky.

Senegal je rozmanitou zemí – najdete zde pouště (např. Lompoul desert na severu země), krajinu s baobaby, nádherné pláže (občas ale dost znečištěné odpadem), které jsou protkané chráněnými deltami obrovských řek (celé západní pobřeží – Saloum Delta National Park, Langue de Barbarie National Park) a množstvím barevných loděk – tzv. pirog. Najdete zde i největší ornitologické rezervace na africkém kontinentu (Djoudj National Bird Sanctuary), rozlehlé vnitrozemské národní parky (Niokolo-Koba National Park) a zachovalé koloniální městečka (ostrov Goree, Saint-Louis). 

Tato země také vyniká podmanivou hudbou nejznámějšího afrického hudebníka Youssour N'Doura a hrou na bubny djembe.  

Nedaleko hlavního města Dakaru najdete nejzápadnější místo celé Afriky – tzv. Zelený mys. Poblíž je památkově chráněný ostrov Gorée, nechvalně proslulý ojedinělým Domem otroků (francouzsky Maison des esclaves) – památníkem obětem otroctví. Právě odsud mířily za Atlantik miliony otroků z celého černého kontinentu.

V Senegalu najdete i české stopy – první významný památník k uctění milionů unesených Afričanů z afrického kontinentu do otroctví navrhli Češi Martin Gudev z Atelieru G a Bořek Šípek. Mémorial de Gorée měl být postaven na útesu v hlavním městě Senegalu, Dakaru, ale nebyl nikdy realizován. Úspěšnější je asi mise českých přírodovědců, kteří odborně i edukačně působí v národním parku  Niokolo-Koba a podílejí se na programu záchrany největších antilop na světě – antilopa Derbyho.

Musíme zmínit i negativa země: Senegalem progresivně postupuje obrovské znečištění krajiny (odpad se částečně sbírá pouze v Dakaru, Saint-Louis a na ostrově Gorée) – a to včetně nádherných pláží a obrovských ploch ve vnitrozemí.

Turisté jsou neustále v obležení neodbytných prodavačů suvenýrů a také všelijakých dalších lovců turistů.

Příjem z turistů tvoří velkou položku místního hospodářství, a proto se připravte na velmi vysoké ceny vstupného všude tam, kam jako turisté zamíříte (národní/ornitologické parky, muzea, restaurace, hotely, taxi či lodní doprava). Vždy se setkáte s různými cenovými relacemi pro místní (resident) a turisty (non resident). Senegal není žádná laciná Afrika. 

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 90 dní.
Hlavní sezóna
Říjen – květen
Vyplatí se cestovat od podzimu přes zimu až do konce jara.
Letenky od
11 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x do roka a ušetříš cca 38 %. Akční letenky do Senegalu

Praktické tipy před cestou do Senegalu

Mešita Dakar
Co vidět v Senegalu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Senegalu

Mapa s místy co vidět a navštívit v Senegalu

Saly
Co dělat v Senegalu

Co dělat v Senegalu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Senegal.

Počasí v Senegalu

Přehledně o počasí v Senegalu a teploty během roku. Kdy jet do Senegalu na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Senegal a doprava
Doprava v Senegalu

Jak se dopravovat a cestovat v Senegalu? Cestování v Senegalu letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Senegalské peníze
Peníze a ceny v Senegalu

Čím platit v Senegalu a jaké jsou ceny? Místní měna je CFA frank. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Senegalu?
Aktuální kurz 1 Kč = 26.62

Jídlo v Senegalu
Jídlo v Senegalu

Co ochutnat v Senegalu a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Senegalu a kde se stravovat.

Senegalské loďky
Kultura a lidé v Senegalu

Jak se mluví v Senegalu? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Senegal a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Senegalu

Je Senegal bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Senegalu + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Senegalu

Je potřeba vízum a pas do Senegalu? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Senegalu?

Další průvodce v Senegalu a okolí

Gambie
Hi!
Ahoj!
Gambie
Průvodce zemí
Guinea-Bissau
Estamos ansiosos para você!
Těšíme se na tebe!
Guinea-Bissau
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Mauritánie
هنا سوف يتمتع بها!
Tady se ti bude líbit!
Mauritánie
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Kapverdy
Oi!
Ahoj!
Kapverdské ostrovy
Průvodce zemí
Guinea
Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Guinea
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!

Cestopisy ze Senegalu od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 12 minut
Guinea aneb Jak se nebát navštívit 11. nejméně navštěvovanou zemi na světě? 🌍
Vojta Adami @ytadami 2019-10-15T22:08:13+02:00 16 komentářů
Napříč světem 2019

Mnoho mých blízkých mě od této cesty odrazovalo, případně mě psychicky připravovali na nejhorší. Opak byl ale pravdou! Přečtěte si o mé nejúžasnější cestě + mrkněte na mé vlogy na Youtube!. Guinea je země svou velikostí a počtem obyvatel na první pohled podobná České republice. Zdání ale klame - ačkoliv s populací něco přes 12 milionů obyvatel ještě může připomínat českou populaci,…

Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu