Zpět na seznam míst co vidět v Alicante
Castillo

Castillo de Santa Bárbara

První místo, které byste měli v Alicante navštívit, je hrad svaté Barbory, který se vypíná nad městem na kopci Benacantil (169 m) a z něhož se budete moci kochat krásnými výhledy. Hrad Santa Bárbara se rozhodně řadí mezi nejznámější alicantské památky.

Architektura a historie

Už při pohledu zdola je patrné, že hrad Santa Bárbara je opravdu masivní stavba a ve své době patřila na španělském pobřeží k těm největším. Díky strategické poloze vrchu Benacantil nad městem se skvělým výhledem na moře toto místo už od doby bronzové sloužilo jako bod pro stavbu tvrzí.

Hrad v současné podobě však vznikal až za doby muslimské nadvlády nad částí Pyrenejského poloostrova postupně mezi lety 711 a 1296.

V roce 1248 byl dobyt kastilskými silami a přejmenován na hrad sv. Barbory. Vojenská role hradu připadala až do 18. století. Od té doby sloužil částečně jako vězení a za doby Druhé světové války i jako koncentrační tábor pro odpůrce Francovy vlády.

Od roku 1963 je hrad postupně restaurován a slouží výhradně turistce.

Vstupné, otevírací doba a vyhlídka

Hrad ve skutečnosti tvoří jen kilometry hradeb a menších kamenných staveb a celý komplex je proto přístupný zdarma v časech 10:00–20:00.

Pouze v centrální části hradu se občas konají různé výstavy, za které se platí vstupné.

Vstoupit lze zdarma i na samotné hradby, ze kterých se naskýtají nejkrásnější výhledy v širokém okolí. Jako na dlani budete mít celé Alicante, pláže i Středozemní moře.

Oficiální informace na webu: castillodesantabarbara.com/en

Jak se na hrad dostat?

Na hrad se dá nejrychleji dostat výtahy, které jezdí z pobřežní promenády Avenida Juan Bautista Lafora a jsou umístěné poblíž pláže Postiguet. Nástupní bod je přesně na tomto místě. Výtahy jsou v provozu podle otevírací doby hradu a jedna jízda stojí 2,70 EUR. Lístek se kupuje v automatu a lze platit i kartou.

Alternativní způsob představuje speciální minibusová linka jezdící každých 20 minut od archeologického muzea MARQ. Platí zde běžné ceny jízdenek pro MHD, viz kapitola Doprava.

  • Naviguj: 38.3489, -0.477901

Další místa v Alicante

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Děkuji za hezké tipy na výlet.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu