Alicante
Alicante

11 míst co vidět v Alicante

Playa del Postiguet

Pláž

Playa del Postiguet

Pláž Postiguet leží blízko starého města a je velmi oblíbená turisty, neboť je „po ruce“. Jedná se totiž o hlavní alicantskou pláž a populární je i díky své upravenosti a fotogenickým okolím. Pokud se navíc podíváte vzhůru na hrad sv. Barbory, bude vám připomínat lidskou tvář, odtud také vznikla přezdívka „Moor Head“.

Playa del Postiguet dlouhodobě drží tzv. Modrou vlajku, což značí, že ač se nachází přímo v centru velkého města a nedaleko přístavu, moře i pobřeží je zde velmi čisté.

Koupání a vybavení pláže

Postiguet pokrývá jemný zlatavý písek a voda je zde azurová a velmi čistá. Vstup do moře je pozvolný a bezpečný, koupání je tak vhodné i pro děti a neplavce. Díky orientaci směrem na východ zde nebývají příliš velké vlny.

Podél celé 900 metrů dlouhé a 50 metrů široké pláže se vlní krásná pěší promenáda s palmami a napříč pláží si můžete půjčit lehátka se slunečníky.

Restaurace a obchody, včetně supermarketu Spar, najdete především v západní části pláže, kde už začíná centrum Alicante.

Ubytování na Postiguet

Podél pobřežní silnice najdete zejména ubytování v soukromých apartmánech, které však cenou bývá srovnatelné s běžnými hotely a v letní sezoně jen výjimečně seženete pokoj po 5 000 Kč.

Z klasických hotelů jsou přímo na pláži a u přístavu jedny z nejlepších alicantských ubytování: Melia Alicante **** a Hotel Spa Porta Maris **** s cenami od 7 000 Kč na noc o letních prázdninách. Mimo sezonu klesají i ke 3 500 Kč za noc.

Jak se na pláž Postiguet dostat?

Pláž se rozprostírá jen asi 200 metrů od historického centra, takže sem v pohodě dojdete do 10 minut pěší chůze.

Po pobřežní silnici kolem pláže navíc projíždí autobusové linky číslo A, B2, 22 a na západním konci pláže má konečnou tramvajová linka číslo 5 (Porta del Mar).

Chystáš se do Alicante?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 19. 05. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.