Black Beach

Ubytování na Lanzarote

Kde se ubytovat na Lanzarote

Výběr ubytování na Lanzarote potěší milovníky větších uzavřených hotelových resortů i malých tradičních rodinných penzionů. Ostrov nabízí od všeho trochu a díky své poměrně kompaktní rozloze dojdete kamkoliv do hodiny. Ať už budete bydlet v jakémkoliv městě.

Jako všude ve světě všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech:

Booking.com    Hotels.com

Města a výchozí body pro poznávání

Hlavní a největší město Arrecife je nejlepší základna pro objevování ostrova. Nachází se zhruba uprostřed, blízko je i mezinárodní letiště, sídlí zde všechny autopůjčovny a vyjíždí odsud autobusové linky po celém ostrově.

Levnější penziony či apartmány pořídíte už od 1 000 Kč za noc, klasické hotely na pobřeží pak v rozmezí 1 800 až 2 500 Kč, což jsou mnohem nižší ceny než v hlavních letoviscích.

Živá letoviska

Míříte-li na Lanzarote s hlavním cílem pobývat u moře a zároveň se trochu pobavit v restauracích, barech i si užít nabídek vodních aktivit, pak jsou pro vás jako stvořená dvě letoviska.

Puerto del Carmen – největší s nejdelšími plážemi a veškerým turistickým zázemím, stále však vkusné město bez paneláků podél promenád. Najdete zde kombinaci levných soukromých apartmánů od 1 000 Kč za noc i drahých hotelových resortů.

Playa Blanca – letovisko na samém jihu Lanzarote leží ve velmi exotickém pouštním prostředí a je obklopeno zajímavými přírodními plážemi v zátokách i lávových polích. Najdete především prázdninové vily od 1 500 Kč za noc a větší hotelové resorty.

Klidná letoviska

Preferujete odpočinek a božský klid? Lanzarote je ideální destinací. Ostatně i nejživější lanzarotská letoviska jsou oproti jiným destinacím ospalými vesnicemi, ale pokud chcete skutečnou pohodu, vyberte některé z následujících míst.

Costa Teguise – luxusnější letovisko s množstvím zábavy, které však poskytuje maximální klid ve velkých uzavřených hotelových resortech a je ideální pro kombinaci pohodové dovolené s dostatkem zábavy.

Playa Honda – malé letovisko s hezkými plážemi a skvělou dostupností mezi Arrecife a letištěm nabídne pouze ubytování v menších soukromých apartmánech a klidné promenády prakticky bez turistů.

La Santa – malá vesnička na západním pobřeží nabízí zajímavé uměle vybudované pláže ve velmi uzavřené zátoce, podél kterých vyrostlo několik uzavřených hotelových resortů. V původní vesnici pak najdete i levné apartmány a malé penziony.

Vnitrozemská městečka

Preferujete-li poznávání měst a vesniček mimo hlavní letoviska, zamiřte do vnitrozemí Lanzarote. Zažijete tu pravý ostrovní klid a zejména večery, kdy i poslední turisté odjedou do větších měst, tu bývají magické.

Teguise – historické městečko s několika památkami, slavnými trhy a velmi dobrou dostupností nabízí butikový hotel i několik skvěle hodnocených soukromých apartmánů. Ceny jsou zde však vyšší a začínají obvykle na 2 500 Kč za noc.

Haría – vesnice v idylické krajině severního Lanzarote je roztroušeno po zelených úrodných svazích s políčky a vinicemi. Najdete zde zejména soukromé prázdninové vily či apartmány a pokud hledáte pobyt na pravém lanzarostkém venkově, našli jste to správné místo.

Ceny hotelů na Lanzarote

Ostrov Lanzarote se svými cenami řadí ke kanárskému nadprůměru a je obecně dražší než třeba Tenerife nebo Fuerteventura. Nicméně i tak se v rámci západní Evropy řadí spíš k levnějším, záleží však na sezoně.

Nejdražší ubytování na Lanzarote bude mezi červencem a prosincem, kdy pobyt v hotelovém resortu vyjde na 2 500 až 3 000 Kč za noc, v soukromých apartmánech pak mezi 1 200 a 1 700 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Zájezdy na Lanzarote

Dáváte přednost raději organizovaným zájezdům přes cestovní kanceláře? Lanzarote je oblíbenou destinací českých cestovek a nabídka zájezdů na léto i zimu je opravdu široká.

Průměrné ceny zájezdů na Lanzarote se pohybují v následujících intencích:

Zájezdy v největším procentu míří do letovisek Puerto del Carmen, Costa Teguise a Playa Blanca.

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 25. 01. 2023
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Lanzarote. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.