Black Beach
Lanzarote

Půjčení auta na Lanzarote

Pokud chcete poznat z Lanzarote co nejvíc a cestovat i po sopečných krajinách, které patří mezi highlighty ostrova, nezbyde vám jiná možnost než si půjčit auto. I na Lanzarote platí obecné poučky k půjčování aut a pokud jste v tomto segmentu nováčkem, přečtěte si náš článek Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí.

Kde, kdy a jak rezervovat auto na Lanzarote

Při rezervaci platí, že čím větší sezona, tím dražší půjčovné bude. I když je Lanzarote celoroční destinací, nejvyšší ceny jsou vždy během letních prázdnin, ale také na podzim a v zimě, kdy jsou pro většinu Evropy Kanáry destinací s příjemným počasím.

K rezervaci doporučujeme například využít srovnávač všech autopůjčoven Rentalcars.com, který vám výsledky seřadí podle vašich zvolených kritérií.

Doporučujeme si vyfiltrovat jednotlivé autopůjčovny a nevybírat auta u neseriózní půjčovny Goldcar.

Ceny autopůjčoven na Lanzarote

Půjčení auta na Lanzarote je ve srovnání s ostatními evropskými destinacemi poměrně levné.

Cena se odvíjí od délky půjčení, čím delší, tím levnější bude denní cena půjčovného.

Příklady cen:

  • 7denní půjčení (mimo sezonu): malé auto od 4 000, větší auto od 6 500 Kč
  • 7denní půjčení (v hlavní sezoně): malé auto od 5 500 Kč, větší auto od 8 500 Kč
  • Aktuální ceny půjčoven na Lanzarote

Vždy čtěte detailně podmínky půjčení a především pojištění, které zjistíte i na webu Rentalcars.com. Některé půjčovny ve výsledné ceně mají pojištění zahrnuto, jinde budete muset připlácet navíc, a to mezi 5 EUR a 10 EUR na den podle typu auta a délky zápůjčky.

Mezinárodní řidičák a další doklady

Lanzarote je součástí Evropské unie a tudíž není třeba si před cestou vyřizovat mezinárodní řidičák. V autopůjčovně vám musejí uznat i klasický český řidičský průkaz.

Autopůjčovny obvykle k zapůjčení vyžadují kreditní kartu, často vám půjčí i na debetní, ale buď za méně výhodných podmínek, anebo s velmi vysokým depozitem často přesahujícím i 1 000 EUR.

Ceny benzínu a parkování

Benzín je na Lanzarote prakticky stejně drahý jako v ČR. Ceny se pohybují mezi 1,55 EUR až 1,85 EUR na litr. Hustota čerpacích stanic není zdaleka taková jako v ČR, na benzinky většinou narazíte jen ve větších městech, na venkově jsou spíš výjimkou. To ale vzhledem k velikosti ostrova opravdu nebude problém.

Parkování je na Lanzarote je zcela bezproblémové mimo hlavní město Arrecife. U většiny pláží a turistických atrakcí jsou velká parkoviště. 

Parkování je na celém Lanzarote je zdarma, pokud se nejedná o nějaký typ privátního parkování. Výjimkou je právě Arrecife, kde může být sehnání parkovacího místa velký oříšek, detailní informace popisujeme v miniprůvodci po městě.

Provoz a dopravní předpisy

Hlavní silnice jsou ve velmi dobrém stavu, zatímco vedlejší jsou velice klikaté a jejich stav lze často přirovnat ke stavu vedlejších silnic v Česku, ty nejmenší silničky na okrajové pláže a k přírodním památkám jsou často i nezpevněné a prašné.

Lanzarote však nemá nijak náročný terén a i na prašných cestách většinou vystačíte s těmi nejmenšími auty.

Na Lanzarote doporučujeme dodržovat všechna pravidla. Na silnicích 1. třídy se nachází velké množství radarů a také nejsou nezvyklé ani rozsáhle kontroly, a to hlavně o víkendech. Nezapnutý pás, klidně i na zadním sedadle, vás může vyjít na 150 EUR na místě nebo 200 EUR na policejní stanici. Specialitou policistů je stát na kruhových objezdech a detailně kontrolovat všechny cestující ve voze, jestli je vše v pořádku.

Dopravní předpisy jsou podobné jako v ČR. Jezdí se zde klasicky vpravo, užití bezpečnostních pásů je povinné a telefonování za jízdy zakázané pod vysokými pokutami! Rychlostní limity jsou následující:

  • v obci: 50 km/h
  • mimo obec: 100 km/h
  • dálnice a všechny silnice se 2 pruhy jedním směrem: 120 km/h

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 25. 08. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.