Black Beach

Jak se dostat na Lanzarote

Lanzarote je součástí Kanárských ostrovů a Španělska a leží v Atlantském oceánu zhruba na úrovni marockého města Guelmin. Vzdušnou čarou je od Prahy vzdálené asi 3 300 km.

Letecky bez cestovky

Ostrovu slouží poměrně rušné mezinárodní letiště Lanzarote (ACE) často známé také jako letiště Arrecife podle hlavního města, poblíž kterého se nachází.

Na Lanzarote se letecky dostanete ze střední Evropy za necelých 5 hodin letu a v nabídce levného spojení dominuje zejména Ryanair.

  • z Prahy: přímé lety jen Smartwings s cenami okolo 7 500 Kč, výhodnější je spojení s přestupem za 5 000 až 6 000 Kč, nejčastěji s aerolinkami Vueling nebo ještě levněji kombinací low-costů přes různá evropská letiště
  • z Bratislavy a Berlína: přímé lety Ryanair za ceny kolem 1 500 až 3 000 Kč, a akcích výjimečně i pod tisícovku
  • z Vídně: přímé lety Austrian Airlines kolem 5 000 až 7 000 Kč
  • z Norimberka: přímé lety Corendon okolo 2 500 až 6 000 Kč

Levné letenky zakoupíte na meziostrovní přelety. Několikrát denně létají aerolinky Binter Canarias a CanaryFly na ostrovy Gran Canaria a Tenerife, nejlevnější jednosměrné letenky přitom zakoupíte už od 15 EUR.

Letecky s cestovkou

Lanzarote má v portfoliu několika českých cestovek místo už po mnoho let. Letecké zájezdy se pořádají obvykle z Prahy. Počítejte s průměrnými cenami kolem 22 000 Kč za týden na osobu s pobytem all-inclusive a cca od 13 000 Kč s pobytem beze stravy.

Last minute all-inclusive nabídky se ale výjimečně objeví i pod 12 000 Kč, jste-li dostatečně časově flexibilní.

Trajektem

Rozhodnete-li se procestovat více kanárských ostrovů, kromě leteckého spojení lze využít i lodní dopravy. Ta je výhodná zejména na nejbližší Fuerteventuru, kam ostatně ani přímé lety nelétají.

Pravidelné trajekty plují po trase Playa Blanca – Corralejo, plavba je velmi krátká a trvá asi 35 minut. Lodě mezi Lanzarote a Fuerteventurou jezdí 2-3x za hodinu a nejlevnější lístky od 18 EUR nabízí společnost Lineas Romero.

Přímé spoje na Gran Canarii zajišťuje společnosti Naviera Armas z přístavu v Arrecife za ceny okolo 90 EUR, délka plavby je 6 hodin. Na ostatní ostrovy se dostanete pouze s přestupem na Gran Canarii či Fuerteventuru.

Na Lanzarote plují i trajekty z pevniny a je tak dostupná i pro ty, co nechtějí létat letadlem. Pravidelnou lodní linku provozuje společnost Naviera Armas na trase Arrecife – Cádiz, která jezdí 1x týdně a plavba trvá přes 36 hodin. Jednosměrná jízdenka vyjde cca na 180 EUR.

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 05. 2022

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.