Black Beach

Doprava na Lanzarote

Lanzarote má poměrně rozvinutou a kvalitní síť autobusové dopravy, kterou se dostanete do všech větších obcí. Pokud se plánujete pohybovat pouze mezi letovisky, případně městy ve střední části ostrova, s autobusy si vystačíte.

Budete-li chtít vyrazit do oblastí sopečných krajin Timanfaya či Famara nebo ke slavné zátoce Charco de los Clicos, bez půjčení auta se neobejdete.

Autem po Lanzarote

Cestování autem po ostrově poskytne největší svobodu, dostanete se na všechna zajímavá místa a uvidíte to nejlepší z Lanzarote.

Hlavní silnice jsou kvalitní a i když na některá místa v horách vedou pouze prašné cesty, vystačíte si v pohodě s běžným konvenčním autem.

Detailní informace o cenách autopůjčoven, provozu na Lanzarote, cenách benzínu i další praktické věci se dočtete v článku Půjčení auta na Lanzarote.

Autobusy na Lanzarote

Veřejnou dopravu na Lanzarote zajišťují autobusy dopravního podniku Intercity Bus s oficiální webovou stránkou Arrecifebus.com.

Velmi frekventované spojení jezdí mezi největšími městy a letovisky, do kterých se autobusem dostanete i několikrát za hodinu, zejména po ose Costa Teguise – Arrecife – Playa Honda – Puerto del Carmen, časté spojené ale vede i do vnitrozemských městeček Teguise, San Bartolomé, Tías nebo Tinajo, stejně jako do letoviska Playa Blanca.

Obecně řečeno aspoň několikrát denně se dostanete do všech obcí na Lanzarote. Frekventovaná je také doprava na letiště, viz detailní informace.

Linky, jízdní řády a mapy

Seznam všech autobusových linek s jízdními řády najdete na webu arrecifebus.com, časy odjezdů jsou uvedeny vždy pouze z konečných zastávek a z míst po trase si musíte časy plus minus dopočítat sami.

Mapy jednotlivých linek najdete také na oficiálním webu, bohužel absentuje komplexní mapa všech linek dohromady.

Plánování dopravy mezi jednotlivými destinaci umožňuje i aplikace moovitapp.com.

Všechny zastávky jsou na znamení, tj. v dostatečné vzdálenosti před zastávkou musíte zmáčknout tlačítko "stop" (ideálně si kontrolujte aktuální polohu na mobilních mapách, protože hlášení zastávek zde neexistuje), při čekání pak musíte vždy na autobus mávnout.

Informace na venkovských zastávkách nejsou žádné, často ani zastávka není nijak označena a je nutné se doptat místních, kde přesně autobus zastavuje. Poměrně relevantní informace o poloze zastávek ale poskytují například mapy.cz.

Jízdenky: ceny a kde je koupit?

Nejlevnější cestování po ostrově je při použití bezkontaktní znovudobíjecí kartičky General Bono, se kterou budete mít o 10% levnější jízdné než při kupování papírových jízdenek.

Samotná kartička je zdarma, jen si zvolíte, jakou částku chcete dobít (minimum je 5 EUR, ale to bez problému využijete).

Kartu General Bono zakoupíte u řidiče nebo na hlavním autobusovém nádraží v Arrecife. Dobít kartičku o další peníze můžete rovněž u řidiče.

Použití karty je jednoduché. Při nástupu do autobusu (vždy se nastupuje předními dveřmi) sdělíte řidiči destinaci a po té přiložíte kartu ke čtečce. Při výstupu už kartičku nikam nepřikládáte.

Alternativou je koupě jízdenek bez kartičky přímo u řidiče, lze však platit pouze hotovostí a bez 10% slevy.

Příklady cen (první cena v hotovosti, druhá cena při použití karty General Bono):

  • Letiště – Puerto del Carmen, Arrecife: 1,40 EUR, resp. 1,26 EUR
  • Letiště – Playa Blanca: 3,30 EUR, resp. 2,97 EUR
  • Arrecife – Costa Teguise: 1,40 EUR, resp. 1,26 EUR
  • Arrecife – Puerto del Carmen: 1,70 EUR, resp. 1,53 EUR
  • Arrecife – Playa Blanca: 3,60 EUR, resp. 3,24 EUR
  • Arrecife – Jameos del Agua: 3,30 EUR, resp. 2,97 EUR
  • Arrecife – Famara: 2,20 EUR, resp. 1,98 EUR
  • Puerto del Carmen – Playa Blanca: 2,75 EUR, resp. 2,47 EUR

Slevy pro děti ani pro důchodce se neposkytují.

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.