Black Beach

Počasí na Lanzarote a kdy sem jet

Počasí na Lanzarote

Lanzarote se stejně jako ostatní Kanárské ostrovy těší z celoročně příjemného klimatu vybízejícího k návštěvě kdykoliv během roku. Spolu se sousední Fuerteventurou má ostrov subtropické pouštní klima s minimem srážek. To je velký rozdíl oproti větším Tenerife či Gran Canarii, kde jsou oblasti s častými dešti.

Na Lanzarote se srážky soustředí hlavně do zimních měsíců a i během nich prší jen velmi málo. Statisticky je mezi prosincem a únorem jen 16 deštivých dní, kdy navíc ještě neprší konstantně, ale jen formou rychlých srážek.

Teploty během zimy klesají na 17 až 22 °C, zatímco v létě můžou vystoupat i ke 30 °C. Vzduch však pocitově zpříjemňuje vítr, který během léta spíš ochlazuje, zatímco v zimě přináší většinou pocit teplejšího vzduchu ze Sahary.

Nejméně větrná část Lanzarote je jižní cíp okolo letoviska Playa Blanca.

Lanzarote během roku

Počasí v lednu

Leden na Lanzarote láká k trávení příjemné zimy s teplotami mezi 17 a 20 °C ideálními k poznávání ostrova, pěší i cyklistické turistice a road-tripům. Často fouká silný vítr, který může někdy přinášet chlad, ale jindy zase pocitově teplejší vzduch z Afriky.

Během ledna sprchne v průměru 5 dnů v měsíci, ovšem většinou jen formou lehkých přeháněk.

Počasí v únoru

Únor je statisticky nejchladnějším měsícem v roce, ovšem to znamená, že průměrné teploty se pořád pohybují kolem komfortních 18 °C, jen zřídka se dotknou v ranních a nočních hodinách hranice 14 °C.

Během února sprchne jen párkrát do měsíce a většinu dne panuje slunečné větrné počasí ideální k pěším túrám.

Počasí v březnu

Zlomový měsíc mezi zimou a jarem se počasí mění jen pomalu. Teploty stále oscilují mezi 17 a 20 °C a při pobřeží fouká vítr, který někdy pocitově teplotu snižuje, jindy zase zvyšuje.

Březen je posledním měsícem "dešťové" sezony, kdy aspoň někdy spadne slabá přeháňka. Na slunění u moře bude nejspíš asi pořád zima, ale k pěším výletům bude březen naprosto ideální.

Počasí v dubnu

Lanzarote v dubnu přivítá návštěvníky jarními teplotami mezi 19 a 22 °C, zelenajícími se svahy severních hor a rozkvetlými městskými parky. Vítr není tak silný jako během zimních měsíců a prší už jen velmi sporadicky.

Na koupání v moři duben ještě asi úplně nejlepším měsícem nebude, jelikož teplota vody nepřesahuje 19 °C, ale sluníčko už příjemně hřeje a opalovačka na plážích může být příjemným zpestřením mezi road tripy a pěší turistikou.

Počasí v květnu

Květnové teploty se přes den často dotýkají letních hodnot kolem 25 °C, obloha je skoro výhradně slunečná a déšť už je v květnu výjimečný jev.

Moře však stále prohřáté není a jeho teplota se pohybuje maximálně kolem 20 °C.

Počasí v červnu

První letní měsíc očekávejte na Lanzarote průměrné teploty v rozmezí 23 až 26 °C, což už mnoho turistů naláká na pláže a do letovisek. Teplota moře se dostává i na 21 °C a to už jsou hodnoty, kdy se rozhodně dá koupat.

Během června je víceméně neustále slunečno, občas se objeví malý mráček, ale prší jen naprosto výjimečně.

Počasí v červenci

Během července spadne na Lanzarote v průměru přesně 0 mm srážek, což v kombinaci s neustále slunečnou oblohou a denními teplotami šplhajícími až k 28 °C láká k plážové dovolené.

I moře už se prohřívá alespoň na 21-22 °C a je příjemně osvěžující. Díky slabším příjemným větrům lze i v horku pořádat pěší výlety po horách.

Počasí v srpnu

Srpen je nejteplejším lanzarotským měsícem s průměrnými teplotami mezi 26 a 30 °C zpříjemňovanými mírným vánkem.

Obloha je výhradně slunečná a dešťové kapky jsou v srpnu opravdu velmi netradiční jev.

Počasí v září

I září je typicky letní měsíc vhodný pro jakýkoliv typ dovolené. Denní teploty vzduchu mezi 25 a 28 °C i teplota vody v moři kolem 23 °C lákají ke koupání v moři, zatímco neustálý vánek i k toulání se po horách.

Během září se jen zřídkakdy na obloze objeví mraky a ještě výjimečnější jsou dešťové srážky.

Počasí v říjnu

Ačkoliv říjen je ve většině Evropy první podzimní měsíc, na Lanzarote si můžete dosytosti užívat příjemného jarně-letního podnebí.

Teploty se běžně pohybují v rozmezí 22 až 25 °C a voda v oceánu chladne jen pomalu a stále se drží na hodnotách okolo 23 °C. 

Počasí v listopadu

Plánujete-li utéct podzimním plískanicím do krajů, kde není ani zima, ani horko, Lanzarote je tou správnou volnou. Teploty oscilují v rozmezí 20 a 24 °C, sprchne formou slabé přeháňky jen párkrát do měsíce a vznikají tak ideální podmínky pro turistiku, ale i opalování na pláži.

Dokonce i voda v moři je pořád ještě relativně prohřátá na slušné hodnoty kolem 21 °C.

Počasí v prosinci

I když je prosinec nejdeštivějším měsícem na Lanzarote, neznamená to nic horšího než v průměru 6 dnů během měsíce, kdy na krátko sprchne. Obloha je i tak většinou slunečná, trochu znepříjemňovat pobyt může snad jen silnější vítr vanoucí na západním i východním pobřeží.

Běžné prosincové teploty vzduchu stoupají na 18 až 22 °C, zatímco moře chladně na 19-20 °C.

Tabulka teplot během roku

Lanzarote - Teploty vzduchu a sezony

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
větrno
21 °C
únor
větrno
21 °C
březen
polojasno
23 °C
duben
jasno
23 °C
květen
jasno
25 °C
červen
jasno
26 °C
červenec
jasno
28 °C
srpen
jasno
29 °C
září
jasno
28 °C
říjen
jasno
27 °C
listopad
větrno
24 °C
prosinec
větrno
22 °C

Teplota vody v moři -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
19 °C
únor
prázdné
19 °C
březen
prázdné
19 °C
duben
prázdné
19 °C
květen
prázdné
20 °C
červen
prázdné
21 °C
červenec
prázdné
21 °C
srpen
prázdné
22 °C
září
prázdné
23 °C
říjen
prázdné
23 °C
listopad
prázdné
21 °C
prosinec
prázdné
20 °C

Kdy jet na Lanzarote

Na Lanzarote se cestuje po celý rok. Voda v moři je sice výrazně studenější než třeba ve Středomoří, ale ostrov láká zejména na kombinaci plážové a poznávací dovolené.

Díky víceméně konstantním teplotám, prakticky neexistujícím zimám v pravém slova smyslu a absentujícím extrémním výkyvům v počasí, patří Lanzarote k nejpříjemnějším destinacím pro cestování.

Letní horka zmírňují neustálé větry, zatímco zimy prakticky výhradně slunečné počasí. Na Lanzarote prší opravdu málo a i v nejdeštivějším prosinci je šance, že zmoknete, opravdu malá.

Pokud cestujete výhradně za plážemi, pak jsou nejvhodnější měsíce červenec až říjen, kdy je moře prohřáté alespoň na hodnoty přes 21 °C.

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 09. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.