Lední medvědi - Špicberky
Špicberky a Jan Mayen

Víza na Špicberky a Jan Mayen

Vízum 

Teorie říká, že občané zemí, které jsou signatáři Špicberské dohody (včetně zemí jako Afghánistán nebo Dominikánská republika) nepotřebují žádné vízum nebo povolení na návštěvu souostroví.

Na druhou stranu, je téměř nemožné se dostat na Špicberky bez mezipřistání v Norsku, tedy vstupem do Schengenu. Občané České a Slovenské republiky mohou vycestovat do Norska jakož i na Špicberky pouze s platným občanským průkazem (k pobytu do 90 dnů).

Celní předpisy

Pro bezcelní dovoz zboží osobní spotřeby platí následující limity: 1 litr alkoholu (v obsahu do 60 % alkoholu), 1 litr vína a alkoholické nápoje do 23 % alkoholu; 2 litry piva.

Cestující musí mít více než 20 let, aby mohli dovážet tvrdý alkohol, a více než 18 let k dovážíení vína, 200 ks cigaret nebo 250 g jiných tabákových výrobků.

Dovoz potravinářských výrobků bez dovozního povolení je pro osobní potřebu omezen: celkem do 10 kg ovoce, zeleniny, obilných a moučných výrobků a mléčných výrobků (kromě mléka a smetany), max. 3 kg masových konzerv ze zemí EHP. Předpokladem je, aby výrobky byly označeny platnou výrobní značkou z exportní země.

Chystáš se na Špicberky a Jan Mayen?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.