Cestování Covid-19

Od 10.7. lze cestovat do Anglie a Skotska z České republiky bez nutnosti 14 denní karantény nebo testu. Stejná pravidla platí i pro návraty do Česka. Před odletem nezapomeňte vyplnit formulář Passanger locator form. Pozor, rozvolněná pravidla se týkají výhradně cest do Anglie a Skotska, nikoliv Walesu, Severního Irska nebo Britských zámořských teritorií.

Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí a gov.uk

Zdraví

Spojené království jakožto vyspělá evropská země nepředstavuje pro cestovatele žádné zdravotní riziko, jakému by nebyli vystaveni i v České republice.

Kriminalita

Kriminalita ve Spojeném království se nachází někde okolo evropského průměru a v minulém roce byla srovnatelná například se Švédskem, Belgií, Maďarskem či Řeckem. Z globálního hlediska se jedná o spíše nízkou úroveň kriminality. Zločiny týkající se turistů nejsou nijak závažné, ve větších městech se mohou pohybovat kapsáři (v množství srovnatelném s jakoukoli jinou evropskou metropolí). Po referendu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie se poněkud zvýšil počet útoků na občany Polska, občanů České republiky se toto prozatím příliš nedotklo.

Důležité kontakty

Všeobecná pohotovost (policie, záchranka, hasiči): 999, 112

Nouzová linka české ambasády v Londýně: +447769682442

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu