Průvodce státem
Spojené Království
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost ve Velké Británii

Zdraví

Spojené království jakožto vyspělá evropská země nepředstavuje pro cestovatele žádné zdravotní riziko, jakému by nebyli vystaveni i v České republice.

Kriminalita

Kriminalita ve Spojeném království se nachází někde okolo evropského průměru a v minulém roce byla srovnatelná například se Švédskem, Belgií, Maďarskem či Řeckem. Z globálního hlediska se jedná o spíše nízkou úroveň kriminality. Zločiny týkající se turistů nejsou nijak závažné, ve větších městech se mohou pohybovat kapsáři (v množství srovnatelném s jakoukoli jinou evropskou metropolí). Po referendu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie se poněkud zvýšil počet útoků na občany Polska, občanů České republiky se toto prozatím příliš nedotklo.

Důležité kontakty

Všeobecná pohotovost (policie, záchranka, hasiči): 999, 112

Nouzová linka české ambasády v Londýně: +447769682442

Země královských paláců i divokých vřesovišť

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko.

Jakkoli je vzdálenost Spojeného Království od kontinentální Evropy zanedbatelná a ostrovy jsou s kontinentem spojeny pomocí Eurotunelu, Britové člověka často zmatou výroky, které působí, jako by si mysleli, že obývají samostatný britský kontinent, který s Evropou pouze sousedí. Opak je pravdou a Británie se skutečně nachází v Evropě.

V každém případě se jedná o historií nabitou a velmi rozmanitou zemi, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem. V Británii si jednoduše každý najde to své.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina S.
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - září
Pršet tu bude vždy, ale za přírodou v tomto období, jinak kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x za měsíc a ušetříš cca 58 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Velké Británie

Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu