12 míst, která doporučujeme ve Velké Británii navštívit

Old Man of Storr

Ostrov Skye

detailní průvodce

Nejkrásnější a nejdivočejší přírodu z celého Skotska najdete bezesporu na ikonickém Isle of Skye. Neskutečné skalní útvary, útesy, drsné hory i mírné pastviny s palírnami whiskey budou dostatečné důvody k návštěvě.

Zobrazit průvodce
Londýn

Londýn

detailní průvodce

Hlavní město je pochopitelně absolutní must-see. Ačkoli se často říká, že Londýn není typická Anglie, něco takového platí zřejmě o každém hlavním městě. Namísto toho je Londýn živé, pulzující město, v němž si každý najde to své. Londýn je plný historických památek, muzeí, divadel, koncertních síní i kulturní festivalů. Londýn je plný parků a zeleně. Londýn je plný stadionů, sportovních událostí a fotbalu. Londýn je plný restaurací z celého…

Zobrazit průvodce
Cornwall

Cornwall

Chcete-li vyrazit na pravý anglický venkov a ještě si užít moře, útesů a širokých pláží, poloostrov Cornwall bude tím pravým místem. Jeho západní cíp se nazývá příhodně "Land's End", tedy konec světa.

Zobrazit popis
York

York

Centrum známého hrabství Yorkshire, město York, je krásné historické a univerzitní místo, které prapůvodně dalo název svému mladšímu, známějšímu a mnohem většímu americkému kolegovi.

Zobrazit popis
Peak District NP

Peak District NP

Zvlněný kopcovitý národní park jižně od Manchesteru je známý svými rozsáhlými vřesovišti. Peak District je protkán pěšími stezkami a jeho centrum, město Castleton, je dobře dostupný po silinici jak z Manchesteru, tak ze Sheffieldu.

Zobrazit popis
Lake District NP

Lake District NP

Největší anglický národní park plný jezer zastihnete téměř vždy v zádumčivé atmosféře. Mírná pahorkatina, řídké zalidnění, jezera, říčky... Do Lake District se nejlépe dostanete po dálnici M6, leží zhruba na půli cesty mezi městy Manchester a Carlisle.

Zobrazit popis
Brighton

Brighton

Pouhou hodinu vlakem z Victoria station vám zabere cesta do tohoto pobřežního městečka, které stojí za návštěvu zejména během letních měsíců. Můžete si zde prohlédnout Královský pavilon, zabavit se na molu, které kromě bister a restaurací nabízí také kolotoče a zábavní atrakce, nebo zažít pulzující noční život v jednom z brightonských klubů či barů. A nezapomeňte, že je toto město také často označováno jako „hlavní gay město Velké Británie“ –…

Zobrazit popis
Anglický Bath

Bath

Římské lázně, historické uličky či moderní lázně se střešním bazénem, který nabízí výhled na historickou část města, to vše naleznete v Bathu. Chcete-li si užít pár hodin v teplé vodě a saunách a nevadí vám vyšší ceny, rozhodně navštivte Bath Spa, výhled na starý Bath z vyhřívaného bazénu, z něhož stoupá pára, je bezkonkurenční.  Bath je velice dobře dostupný i z česka. Přímo z bristolského letiště jezdí do centra města autobus MHD linky číslo…

Zobrazit popis
Stonehenge

Stonehenge

Těžko říct, zda se Ylvis nakonec dozvěděl, jaký význam měl Stonehenge, ale dost možná se to při návštěvě tohoto světoznámého monumentu dozvíte vy. Z Londýna lze využít nabídky cestovních agentur, případně se můžete dopravit do Amesbury a odtamtud sami zamířit ke Stonehenge.

Zobrazit popis
Wales

Wales

Hlavní město Walesu Cardiff možná není typickým místem, které v Británii přitahuje turisty, ale i navzdory tomu má bezpochyby něco do sebe. Dříve spíše průmyslové město se dokázalo proměnit v moderní metropoli, která vás kromě historických památek může nalákat například také na mnoho letních festivalů. Kromě Cardiffu pak samozřejmě stojí za návštěvu i přírodní krásy Walesu.

Zobrazit popis
Skot a dudy

Skotsko

Hlavní město Edinburgh, největší město Glasgow, skotská vysočina, jezero Loch Ness a spousta dalších „lochů“, ostrovy Orkneje a Shetlandy, Skotsko jednoduše nabízí tolik, že není možné při jedné návštěvě zvládnout vše. To také znamená, že se sem musíte jednou vrátit a poznat víc. Při návštěvě Skotska nesmíte zapomebout navštívit Isle of Skye, dobře dostupný ostrov v souostroví Vnitřní Hebridy. Zádumčivá krajina s divokými a neskutečnými tvary…

Zobrazit popis
Armoy

Severní Irsko

Rovněž Severní Irsko má mnoho co nabídnout. Za návštěvu rozhodně stojí známý Obrův chodník či hlavní město Belfast. I složitá historie Severního Irska, v němž se zrodila republikánská vojenská organizace (P)IRA, která byla aktivní v letech 1969–2005 a během té doby měla na svědomí mnoho teroristických útoků, je bezpochyby zajímavým předmětem poznání.

Zobrazit popis
Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu