Londýn
Spojené Království

Co vidět a navštívit ve Velké Británii

12 míst co vidět ve Velké Británii

Old Man of Storr

Ostrov Skye

Průvodce ostrovem

Nejkrásnější a nejdivočejší přírodu z celého Skotska najdete bezesporu na ikonickém Isle of Skye. Neskutečné skalní útvary, útesy, drsné hory i mírné pastviny s palírnami whiskey budou dostatečné důvody k návštěvě.

Zobrazit místo
Londýn

Londýn

Průvodce městem

Hlavní město je pochopitelně absolutní must-see. Ačkoli se často říká, že Londýn není typická Anglie, něco takového platí zřejmě o každém hlavním městě. Namísto toho je Londýn živé, pulzující město, v němž si každý najde to své. Londýn je plný historických památek, muzeí, divadel, koncertních síní i kulturní festivalů. Londýn je plný parků a zeleně. Londýn je plný stadionů, sportovních událostí a fotbalu. Londýn je plný restaurací z celého…

Zobrazit místo
Cornwall

Cornwall

Chcete-li vyrazit na pravý anglický venkov a ještě si užít moře, útesů a širokých pláží, poloostrov Cornwall bude tím pravým místem. Jeho západní cíp se nazývá příhodně "Land's End", tedy konec světa.

Zobrazit místo
York

York

Centrum známého hrabství Yorkshire, město York, je krásné historické a univerzitní místo, které prapůvodně dalo název svému mladšímu, známějšímu a mnohem většímu americkému kolegovi.

Zobrazit místo
Peak District NP

Peak District NP

Zvlněný kopcovitý národní park jižně od Manchesteru je známý svými rozsáhlými vřesovišti. Peak District je protkán pěšími stezkami a jeho centrum, město Castleton, je dobře dostupný po silinici jak z Manchesteru, tak ze Sheffieldu.

Zobrazit místo
Lake District NP

Lake District NP

Největší anglický národní park plný jezer zastihnete téměř vždy v zádumčivé atmosféře. Mírná pahorkatina, řídké zalidnění, jezera, říčky... Do Lake District se nejlépe dostanete po dálnici M6, leží zhruba na půli cesty mezi městy Manchester a Carlisle.

Zobrazit místo
Brighton

Brighton

Pouhou hodinu vlakem z Victoria station vám zabere cesta do tohoto pobřežního městečka, které stojí za návštěvu zejména během letních měsíců. Můžete si zde prohlédnout Královský pavilon, zabavit se na molu, které kromě bister a restaurací nabízí také kolotoče a zábavní atrakce, nebo zažít pulzující noční život v jednom z brightonských klubů či barů. A nezapomeňte, že je toto město také často označováno jako „hlavní gay město Velké Británie“ –…

Zobrazit místo
Anglický Bath

Bath

Římské lázně, historické uličky či moderní lázně se střešním bazénem, který nabízí výhled na historickou část města, to vše naleznete v Bathu. Chcete-li si užít pár hodin v teplé vodě a saunách a nevadí vám vyšší ceny, rozhodně navštivte Bath Spa, výhled na starý Bath z vyhřívaného bazénu, z něhož stoupá pára, je bezkonkurenční.  Bath je velice dobře dostupný i z česka. Přímo z bristolského letiště jezdí do centra města autobus MHD linky číslo…

Zobrazit místo
Stonehenge

Stonehenge

Těžko říct, zda se Ylvis nakonec dozvěděl, jaký význam měl Stonehenge, ale dost možná se to při návštěvě tohoto světoznámého monumentu dozvíte vy. Z Londýna lze využít nabídky cestovních agentur, případně se můžete dopravit do Amesbury a odtamtud sami zamířit ke Stonehenge.

Zobrazit místo
Wales

Wales

Hlavní město Walesu Cardiff možná není typickým místem, které v Británii přitahuje turisty, ale i navzdory tomu má bezpochyby něco do sebe. Dříve spíše průmyslové město se dokázalo proměnit v moderní metropoli, která vás kromě historických památek může nalákat například také na mnoho letních festivalů. Kromě Cardiffu pak samozřejmě stojí za návštěvu i přírodní krásy Walesu.

Zobrazit místo
Skot a dudy

Skotsko

Hlavní město Edinburgh, největší město Glasgow, skotská vysočina, jezero Loch Ness a spousta dalších „lochů“, ostrovy Orkneje a Shetlandy, Skotsko jednoduše nabízí tolik, že není možné při jedné návštěvě zvládnout vše. To také znamená, že se sem musíte jednou vrátit a poznat víc. Při návštěvě Skotska nesmíte zapomebout navštívit Isle of Skye, dobře dostupný ostrov v souostroví Vnitřní Hebridy. Zádumčivá krajina s divokými a neskutečnými tvary…

Zobrazit místo
Armoy

Severní Irsko

Rovněž Severní Irsko má mnoho co nabídnout. Za návštěvu rozhodně stojí známý Obrův chodník či hlavní město Belfast. I složitá historie Severního Irska, v němž se zrodila republikánská vojenská organizace (P)IRA, která byla aktivní v letech 1969–2005 a během té doby měla na svědomí mnoho teroristických útoků, je bezpochyby zajímavým předmětem poznání.

Zobrazit místo

Chystáš se do Velké Británie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kateřina S.
naposledy aktualizováno 17. 07. 2022
Navrhni úpravu