Britská kuchyně

Britská kuchyně se netěší zrovna nejlepší pověsti, dá se říct, že se z velké části jedná o stereotypní předsudek. Kromě tradičních britských jídel, mezi něž můžeme zařadit například skvělý „Sundayroast“, absorbovala britská kuchyně také mnoho tradičních jídel z nejrůznějších koutů bývalého impéria, například indickou „chicken tikka masalu“.

Za tradiční pak lze považovat i nejrůznější „pies“, tedy masové bochánky, nebo klasickou rybu s hranolky, „fish and chips“. Legendární je pak britská snídaně, která je tučná a nasytí na půl dne dopředu. Preferujete-li zdravější stravu, upřednostněte spíše kaši – „porridge“. Jednotlivé části země se pak vyznačují vlastními specialitami, ve Skotsku například nesmíte opomenout „haggis“, v němž najdete mimo jiné ovčí srdce, játra a plíce.

Jak se stravovat jako místní

Chcete-li se stravovat jako místní, zapomeňte na klasickou českou sestavu v podobě snídaně, teplého oběda a studené večeře. Místo toho si po snídani zabalte studený sandwich k obědu a na teplé jídlo si počkejte až na večer. Pokud budete mít mezi hlavními jídly hlad, dejte si třeba octové chipsy, které nabízí snad každý supermarket k obědovému „mealdealu“, případně kousek ovoce. V britské kultuře je zároveň poměrně běžné jíst několikrát do týdne v restauracích.  

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích se liší poměrně zásadním způsobem. V levnějších restauracích seženete například thajské nudle či talíř perského jídla od £ 6, klasické jídlo v tradičních hospodách stojí okolo £ 10–12 a ve vyhlášené restauraci pak klidně můžete nechat i měsíční výplatu. Mnoho restaurací nabízí výhodná obědová menu, díky nimž můžete pár liber ušetřit.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 25 dny
Navrhni úpravu