Britská kuchyně

Britská kuchyně se netěší zrovna nejlepší pověsti, dá se říct, že se z velké části jedná o stereotypní předsudek. Kromě tradičních britských jídel, mezi něž můžeme zařadit například skvělý „Sundayroast“, absorbovala britská kuchyně také mnoho tradičních jídel z nejrůznějších koutů bývalého impéria, například indickou „chicken tikka masalu“.

Za tradiční pak lze považovat i nejrůznější „pies“, tedy masové bochánky, nebo klasickou rybu s hranolky, „fish and chips“. Legendární je pak britská snídaně, která je tučná a nasytí na půl dne dopředu. Preferujete-li zdravější stravu, upřednostněte spíše kaši – „porridge“. Jednotlivé části země se pak vyznačují vlastními specialitami, ve Skotsku například nesmíte opomenout „haggis“, v němž najdete mimo jiné ovčí srdce, játra a plíce.

Fish and Chips

Jak se stravovat jako místní

Chcete-li se stravovat jako místní, zapomeňte na klasickou českou sestavu v podobě snídaně, teplého oběda a studené večeře. Místo toho si po snídani zabalte studený sandwich k obědu a na teplé jídlo si počkejte až na večer. Pokud budete mít mezi hlavními jídly hlad, dejte si třeba octové chipsy, které nabízí snad každý supermarket k obědovému „mealdealu“, případně kousek ovoce. V britské kultuře je zároveň poměrně běžné jíst několikrát do týdne v restauracích.  

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích se liší poměrně zásadním způsobem. V levnějších restauracích seženete například thajské nudle či talíř perského jídla od £ 6, klasické jídlo v tradičních hospodách stojí okolo £ 10–12 a ve vyhlášené restauraci pak klidně můžete nechat i měsíční výplatu. Mnoho restaurací nabízí výhodná obědová menu, díky nimž můžete pár liber ušetřit.

English Breakfast

Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 17 dny
Navrhni úpravu