Průvodce státem
Spojené Království
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity ve Velké Británii

Kultura

Cestujete-li za kulturou, pak vás jistě oslní Londýn se svou nepřebernou nabídkou galerií, koncertů a divadel. Spousta trvalých expozic v nejdůležitějších galeriích jako Tate Modern, Tate Britain, National Gallery či National Portrait Gallery je zadarmo. Za kvalitní divadelní představení, balet či operu si člověk připlatí, i tam se ale dají najít levnější varianty. Například Shakespearovo divadlo The Globe nabízí lístky na stání za £ 5.

Historie

Zajímají-li vás na cestách převážně historické památky, zcela jistě si v Británii vyberete. Spojené království nabízí vše od památek pamatujících dobu Římské říše, jejichž příkladem může být například Hadriánův val či římské lázně v Bathu přes středověké ruiny, hrady a zámky až po pamětihodnosti zásadní pro novodobou historii. 

Pláže

Překvapivě nejen na jihu, ale i v Británii naleznete překrásné pláže. Klasický Brighton v parných letních dnech praská ve švech, jelikož se nachází pouhou hodinu vlakem od centrálního Londýna, ale máte-li více času a zájem o relax na pobřeží, neváhejte a navštivte vyhlášený Cornwall. Překrásné pláže s bílým pískem nabízí například Newquay se svou známou Watergate Bay.

Musíte jen počítat s tím, že voda je skutečně osvěžující, zřídkakdy přesáhně teplotu 20 stupňů.

Newquay

Hory

Lákají-li vás spíše výšky a horské výstupy, zamiřte do Skotska. Skotská vysočina nabízí nepřeberné množství zajímavých túr s překrásnými výhledy. Zde se pak nachází i nejvyšší hora Spojeného království Ben Nevis, která je sice o něco nižší než naše Sněžka, ale zcela jistě vás zaujme svými výhledy. Výstup na Ben Nevis je delší, vzhledem k tomu, že stezka začíná jen zhruba ve výšce 70 m n.m., zatímco výšlap na Sněžku začnete ve výšce 700 m n.m.

Země královských paláců i divokých vřesovišť

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko.

Jakkoli je vzdálenost Spojeného Království od kontinentální Evropy zanedbatelná a ostrovy jsou s kontinentem spojeny pomocí Eurotunelu, Britové člověka často zmatou výroky, které působí, jako by si mysleli, že obývají samostatný britský kontinent, který s Evropou pouze sousedí. Opak je pravdou a Británie se skutečně nachází v Evropě.

V každém případě se jedná o historií nabitou a velmi rozmanitou zemi, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem. V Británii si jednoduše každý najde to své.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina S.
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - září
Pršet tu bude vždy, ale za přírodou v tomto období, jinak kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x za měsíc a ušetříš cca 58 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Velké Británie

Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu