Cestování Covid-19

Od 10.7. lze cestovat do Anglie z České republiky bez nutnosti 14 denní karantény nebo testu. Stejná pravidla platí i pro návraty do Česka. Před odletem nezapomeňte vyplnit formulář Passanger locator form. Pozor, rozvolněná pravidla se týkají výhradně cest do Anglie, nikoliv do Skotska, Walesu, Severního Irska nebo Britských zámořských teritorií.

Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí a gov.uk

Kultura

Cestujete-li za kulturou, pak vás jistě oslní Londýn se svou nepřebernou nabídkou galerií, koncertů a divadel. Spousta trvalých expozic v nejdůležitějších galeriích jako Tate Modern, Tate Britain, National Gallery či National Portrait Gallery je zadarmo. Za kvalitní divadelní představení, balet či operu si člověk připlatí, i tam se ale dají najít levnější varianty. Například Shakespearovo divadlo The Globe nabízí lístky na stání za £ 5.

Historie

Zajímají-li vás na cestách převážně historické památky, zcela jistě si v Británii vyberete. Spojené království nabízí vše od památek pamatujících dobu Římské říše, jejichž příkladem může být například Hadriánův val či římské lázně v Bathu přes středověké ruiny, hrady a zámky až po pamětihodnosti zásadní pro novodobou historii. 

Pláže

Překvapivě nejen na jihu, ale i v Británii naleznete překrásné pláže. Klasický Brighton v parných letních dnech praská ve švech, jelikož se nachází pouhou hodinu vlakem od centrálního Londýna, ale máte-li více času a zájem o relax na pobřeží, neváhejte a navštivte vyhlášený Cornwall. Překrásné pláže s bílým pískem nabízí například Newquay se svou známou Watergate Bay.

Musíte jen počítat s tím, že voda je skutečně osvěžující, zřídkakdy přesáhně teplotu 20 stupňů.

Hory

Lákají-li vás spíše výšky a horské výstupy, zamiřte do Skotska. Skotská vysočina nabízí nepřeberné množství zajímavých túr s překrásnými výhledy. Zde se pak nachází i nejvyšší hora Spojeného království Ben Nevis, která je sice o něco nižší než naše Sněžka, ale zcela jistě vás zaujme svými výhledy. Výstup na Ben Nevis je delší, vzhledem k tomu, že stezka začíná jen zhruba ve výšce 70 m n.m., zatímco výšlap na Sněžku začnete ve výšce 700 m n.m.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu