Londýn
Spojené Království

Co dělat ve Velké Británii

Kultura

Cestujete-li za kulturou, pak vás jistě oslní Londýn se svou nepřebernou nabídkou galerií, koncertů a divadel. Spousta trvalých expozic v nejdůležitějších galeriích jako Tate Modern, Tate Britain, National Gallery či National Portrait Gallery je zadarmo. Za kvalitní divadelní představení, balet či operu si člověk připlatí, i tam se ale dají najít levnější varianty. Například Shakespearovo divadlo The Globe nabízí lístky na stání za £ 5.

Historie

Zajímají-li vás na cestách převážně historické památky, zcela jistě si v Británii vyberete. Spojené království nabízí vše od památek pamatujících dobu Římské říše, jejichž příkladem může být například Hadriánův val či římské lázně v Bathu přes středověké ruiny, hrady a zámky až po pamětihodnosti zásadní pro novodobou historii. 

Pláže

Překvapivě nejen na jihu, ale i v Británii naleznete překrásné pláže. Klasický Brighton v parných letních dnech praská ve švech, jelikož se nachází pouhou hodinu vlakem od centrálního Londýna, ale máte-li více času a zájem o relax na pobřeží, neváhejte a navštivte vyhlášený Cornwall. Překrásné pláže s bílým pískem nabízí například Newquay se svou známou Watergate Bay.

Musíte jen počítat s tím, že voda je skutečně osvěžující, zřídkakdy přesáhně teplotu 20 stupňů.

Hory

Lákají-li vás spíše výšky a horské výstupy, zamiřte do Skotska. Skotská vysočina nabízí nepřeberné množství zajímavých túr s překrásnými výhledy. Zde se pak nachází i nejvyšší hora Spojeného království Ben Nevis, která je sice o něco nižší než naše Sněžka, ale zcela jistě vás zaujme svými výhledy. Výstup na Ben Nevis je delší, vzhledem k tomu, že stezka začíná jen zhruba ve výšce 70 m n.m., zatímco výšlap na Sněžku začnete ve výšce 700 m n.m.

Chystáš se do Velké Británie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kateřina S.
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.