Honolulu

12 míst co vidět v Honolulu

Pearl Harbor

Pearl Harbor

Vojenská námořní základna v zálivu na západě Honolulu se nesmazatelně vepsala do světové historie dne 7. prosince 1941, kdy byl proveden masivní letecký útok japonskými silami a měl za přímý následek vstup USA do druhé světové války. Během útoku zahynulo na 2 400 lidí a zničena byla velká část americké tichomořské flotily.

Nejlevnější hotely v Honolulu

Památník Pearl Harbor

Dnes je na místě rozlehlý památník s několika expozicemi včetně možnosti návštěvy ponorek i potopené bitevní lodi USS Arizona, na které zahynulo 1 177 vojáků. V areálu Pearl Harboru můžete dále navštívit ponorku USS Bowfin, bitevní loď USS Missouri, potopenou bitevní loď USS Utah a muzeum letectví Pacific Aviation Museum.

Všechny zmíněné pamětihodnosti mají vždy detailní popisky, zaplatit si lze i průvodce.

Celková prohlídka areálu vám zabere minimálně půl dne.

Vstupné a otevírací doba

Vstup do samotného areálu je zdarma s otevírací dobou denně 7:00–17:00 (poslední vstup již v 16:00). Přístup budete mít do menšího muzea a různým pamětním deskám na březích zálivu. Do areálu není povoleno si brát jakékoliv zavazadla s výjimkou malých kabelek/peněženek apod. U vstupu se nachází úschovna zavazadel, kde zaplatíte 5 USD za kus.

Dále máte možnost navštívit několik specializovaných památníků a muzeí, za něž už musíte platit:

  • USS Arizona Memorial – navštívit by ho měli určitě všichni. Vstup je zdarma, k místu se musí lodí v 15minutových intervalech, přičemž celá prohlídka zabere zhruba hodinu a čtvrt. Poslední loď k památníku vyplouvá v 15:00. Vstupenek je denně vyčleněno přesně 1 300, po vyčerpání už není možné památník navštívit, je však možné rezervovat za 1 USD vstupenku v předstihu online, kde si můžete vybrat i speciální komentované prohlídky od 8 USD,
  • Ponorka USS Bowfin – návštěva interiéru ponorky vyjde na 20 USD, prohlídka zabere zhruba hodinu a otevřeno je od 7:00 do 16:30, více na oficiálním webu,
  • Bitevník USS Missouri – návštěva velké bitevní lodi stojí 35 USD, dostanete se k ní kyvadlovým autobusem odjíždějícím každých 15 minut od návštěvnického centra, více na oficiálním webu
  • Pacific Avitation Museum – muzeum věnované historii vojenského letectví, vstup za 25 USD, více na oficiálním webu.

Pokud chcete navštívit všechny zajímavosti, rozhodně si kupte online Passport to Pearl Harbor se zvýhodněným vstupem v hodnotě 79,99 USD nakupujte však jen na pearlharborhistoricsites.org.

Jak se sem dostat

Z Honolulu se přímo před vchod dostanete autobusovými linkami 20 a 42, na hlavní silnici zhruba 100 metrů od vchodu pak zastavují ještě linky A, 40 a 51. K Pearl Harboru se dostanete zhruba jednou za 10 minut z centra Honolulu.

Více o cenách jízdenek a autobusech v Honolulu se dočtete v kapitole Doprava.

Parkoviště pro auta je zdarma.

Chystáš se do Honolulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.