Zpět na seznam míst co vidět v Honolulu
Pearl Harbor

Pearl Harbor

Vojenská námořní základna v zálivu na západě Honolulu se nesmazatelně vepsala do světové historie dne 7. prosince 1941, kdy byl proveden masivní letecký útok japonskými silami a měl za přímý následek vstup USA do druhé světové války. Během útoku zahynulo na 2.400 lidí a zničena byla velká část americké tichomořské flotily.

Dnes je na místě rozlehlý památník s několika expozicemi včetně možnosti návštěvy ponorek i potopené bitevní lodi USS Arizona, na které zahynulo 1.177 vojáků.

Vstup do samotného areálu je zdarma s otevírací dobou 7:00–16:00. Přístup budete mít do menšího muzea a různým pamětním deskám na březích zálivu. Dále máte možnost navštívit několik specializovaných památníků a muzeí, za něž už musíte platit:

  • USS Arizona Memorial – navštívit by ho měli určitě všichni. Vstup je zdarma, k místu se musí lodí v 15minutových intervalech, přičemž celá prohlídka zabere zhruba hodinu a čtvrt. Poslední loď k památníku vyplouvá v 15:00. Vstupenek je denně vyčleněno přesně 1.300, po vyčerpání už není možné památník navštívit, je však možné rezervovat za 1,5 dolaru vstupenku v předstihu online, kde si můžete vybrat i speciální komentované prohlídky od 7,5 dolaru,
  • Ponorka USS Bowfin – návštěva interiéru ponorky vyjde na 15 dolarů, prohlídka zabere zhruba hodinu,
  • Bitevník USS Missouri – návštěva velké bitevní lodi stojí 29 dolarů, dostanete se k ní kyvadlovým autobusem odjíždějícím každých 15 minut od návštěvnického centra,
  • Pacific Avitation Museum – vstup za 25 dolarů.

Pokud chcete navštívit všechny zajímavosti, rozhodně si kupte online jeden z pasů se zvýhodněným vstupem v hodnotě 72 dolarů, nakupujte však jen na oficiálním webu. Celková prohlídka areálu vám zabere minimálně půl dne.

Z Honolulu se přímo před vchod dostanete autobusovými linkami 20 a 42, na hlavní silnici zhruba 100 metrů od vchodu pak zastavují ještě linky A, 40, 51 a 88A. Parkoviště pro auta je zdarma.

Předem počítejte s tím, že do areálu je zakázán vstup s jakýmkoli zavazadlem, nepovolí ani malou ledvinku či kabelku. Úschovna je k dispozici u vstupu za 5 dolarů.

  • Naviguj: 21.3683, -157.939

Další místa v Honolulu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu