Honolulu

12 míst co vidět v Honolulu

Waikiki Beach

Waikiki

Na světě existuje jen málo známějších pláží. Waikiki Beach je synonymem pro bezstarostnou dovolenou v krásném tropickém počasí, surfování a popíjení drinků v místních barech. Táhne se zhruba 2 km podél jižní části Honolulu a je lemována těmi nejdražšími hotely.

Pláž Waikiki beze sporu patří mezi nejlepší a nejproslulejší městské pláže světa se skvělým koupáním, vzorně udržovanou čistotou, širokou nabídkou aktivit i dostupností hotelů a dalších služeb centra Honolulu.

Nejlevnější hotely v Honolulu

Označení Waikiki Beach se používá pro celý soubor pláží od Kapiolani Beach přes Kuhio Beach a originální Waikiki, následuje krátký pás bez pláže, kdy se hotely přibližují až přímo k moři a lze je obejít po chodníčku na Fort DeRussy Beach a končí na Kahanamoku Beach.

Koupání na Waikiki a zázemí pláže

Ačkoliv je celá pláž lemována luxusními hotely, ty nesmí zpoplatňovat „své“ úseky pláže, a tak je celá Waikiki přístupná zdarma. Jako jedna z mála havajských pláží se pyšní kompletním turistickým zázemím a širokou škálou sportovních a vodních aktivit.

Pláž Waikiki pokrývá jemný bílý písek každé ráno vzorně upravovaný. Velkou část pláže lemují palmy vytvářející stín i fotogenická panoramata.

Voda v moři je také čistá, zejména v zimním období, kdy jsou na jižním pobřeží nejmenší vlny. Ty zesilují během léta, které je vhodné pro začátečnické kurzy surfování nebo bodysurfingu, vlny však na Waikiki nikdy nebývají zvlášť nebezpečné. Dno klesá poměrně strmě, pro neplavce je však vyčleněná část zvaná Kuhio Beach Park na jižním kraji Waikiki, která je od otevřeného moře oddělená betonovou zídkou a vytváří mělké moře bez vln.

Lehátka a slunečníky

Podél celé pláže jsou k dispozici půjčovny lehátek a slunečníků, pro hotelové hosty většinou zdarma, pro "přespolní" s cenami kolem 45 USD za set dvou lehátek a slunečníku na den.

Bary, restaurace a obchody

Waikiki Beach leží prakticky v centru Honolulu, takže restaurace, fast-foody a bary jsou dostupné po celé délce pláže, stačí zajít 50 metrů do nitra města a můžete nakupovat jíst jak je libo.

Přímo na pláži je největší koncentrace barů a restauraci v části zvané Fort DeRussy Beach mezi centrem a hotelem Sheraton. Ceny zde odpovídají exponovanosti místa a řadí se k nejvyšším v USA.

Sprchy a toalety

Veřejné sprchy se sladkou vodou a WC dostupné zdarma najdete rozmístěné podél celé pláže, nejčastěji v několika parcích, které pláž obklopují.

Skříňky/úschovny

Na Waikiki bohužel nejsou žádné skříňky nebo úschovna pro osobní věci.

Ubytování na Waikiki

Rádi byste bydleli přímo na jedné z nejslavnějších pláží světa? Waikiki Beach lemují desítky hotelů, z nichž se naskytuje výhled na pláž, oceán i centrum Honolulu na pozadí se sytě zelenými horami. Ceny očekávejte adekvátní poloze: nejlevnější hotely začínají na 3 500 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Doprava

Na Waikiki se nejsnáze dostanete autobusem. Okolo pláže projíždí mnoho linek, kterými se dostanete po celém Honolulu i ostrově Oahu:

  • Downtown Honolulu: E2, 1320, 42
  • Diamond Head a Honolulu Zoo: 2, 8, 2223
  • Ala Moana Center: E820, 2342
  • Letiště Honolulu: 20
  • Pearl Harbor: 20
  • Hanauma Bay: 22
  • Sea Life Park: 2223
  • Ewa BeachE42

Zajíždět na Waikiki autem nedoporučujeme, zejména kvůli velmi omezeným možnostem parkování. Stání na ulici je drahé (minimálně 1,50 USD na hodinu) a míst bývá stejně málo. Nejbližší větší parkoviště zdarma leží v Ala Moana Beach Park asi 1 km od začátku pláže Waikiki.

Chystáš se do Honolulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.