Kde se ubytovat na Kauai

Kauai je relativně malý ostrov s nutností půjčit si auto, což výrazně ulehčuje výběr lokality ubytování, pokud vám jde především o nejnižší cenu. Problémem Kauai je relativně malý počet hotelů a zejména levných penzionů či hostelů. Na Kauai hrají prim dražší resorty u moře a velmi drahé prázdninové vily, které se však můžou vyplatit v případě, že cestujete v partě alespoň 4-6 lidí.

Nejlevnější ubytování hledejte v městečku Waimea na jihozápadním pobřeží, případně v Lihue, hlavním centru ostrova.

Jako všude ve světě všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech:

Booking.com    Hotels.com

Lihue

Jižní pobřeží

Druhé největší město a hlavní ekonomické centrum ostrova je zároveň místem, kde se nachází jediné letiště a tedy velmi vhodnou lokalitou pro ubytování. Těžit můžete z kompletního zázemí (hypermarkety, obchodní centra, banky, pošta, úřady), skvělé dopravní dostupnosti a poměrně široké nabídce hotelů.

Z Lihue i na nejvzdálenější místa Kauai dojedete autem do hodiny a půl / 70 km.

Booking.com

Kapa'a a Wailua

Východní pobřeží

Toto dvojměstí spojené do jednoho většího městečka leží na východním pobřeží Kauai a nabízí největší počet hotelů a prázdninových domů z celého ostrova. I zde najdete kompletní turistické zázemí v podobě supermarketů, obchodů s plážovým i turistickým vybavením a restaurací. Kapa'a a Wailua jsou perfektními výchozími body pro cestování po východním, severním a středním Kauai, destinace na západě už jsou vzdálené o něco více (cca 85 km).

Booking.com

Princeville a Hanalei

Severní pobřeží

Na severu Kauai, který je známý ikonickým pobřežím Na Pali, jsou dvě největší centra s nejvíce ubytovacími kapacitami malá letoviska Princeville a Hanalei. Zejména Princeville se skládá jen z rezidenčních vil a luxusních prázdninových domů, v Hanalei však najdete kompletní zázemí – obchody, levné restaurace, bankomaty i půjčovny plážového vybavení.

Cenově jsou však hotely a ubytování na severním pobřeží nejvyšší z celého ostrova. O cenové hladině zde vypovídá, že nejlevnější ubytování s cenami okolo 8 000 Kč za noc/2 os. pořídíte v hotelu Club Wyndham Bali Hai Villas.

V Princeville a Hanalei opět platí, že pokud cestujete ve větší skupině, vyplatí se pronájem některého z mnoha prázdninových domů, který může vyjít i na méně než 3 000 Kč za noc na osobu. Nevýhodou však je, že tyto vily se obvykle pronajímají jen na pár dní až týdnů v roce a natrefit na volný termín může být oříšek.

Poipu

Jižní pobřeží

Největším klasickým plážovým letoviskem na Kauai je městečko Poipu na samém jižním cípu pobřeží. Ubytujete se zde hlavně v hotelových resortech přímo na pláži s nejnižšími cenami okolo 9 000 Kč za noc pro 2.

V Poipu sídlí i jeden z nejlépe hodnocených hotelů na Kauai Grand Hyatt Kauai Resort & Spa. A jakou cenu máte očekávat? Připravte si minimálně 30 000 Kč na noc pro 2...

Waimea

Jihozápadní pobřeží

Malé městečko Waimea je ideální základnou pro objevování přírodního parku Kokee a Waimea Canyon i celého řídce osídleného západního pobřeží. Ve Waimee působí jen 2 hotely, které však patří k nejlevnějším na celém Kauai, a tak se zde ubytujte klidně na celý pobyt. Co projedete na benzínu při cestách na vzdálené východní pobřeží, výrazně ušetříte na ubytování.

  • West Kauai Lodging – chaty a apartmány se s vším potřebným zázemím a cenami od 3 500 Kč za noc pro 2
  • The West Inn Kauai – klasický 3* hotel amerického stylu s cenami od 6 000 Kč za noc pro 2

Ceny ubytování na Kauai a proč je tak drahé?

Kauai se řadí k nejdražším ostrovům na Havaji. Průměrná cena 1 noci ve 2lůžkovém pokoji v klasickém 3* hotelu vyjde asi na 6 000 až 8 000 KčLevnější hotely napočítáte na prstech jedné ruky a téměř výhradně ve městě Lihue, méně často také ve Waimee na západě Kauai. Ani tak však na cenu pod 3 500 Kč za noc nedosáhnete prakticky nikdy.

Na rozdíl od ostatních ostrovů nejsou na Kauai v masovém měřítku ani levné hostely. 

Na nižší cenu lze dosáhnout při cestě ve větší skupině lidí (minimálně 4, ideálně 6 až 8). Na Kauai je k mání ubytování v mnoha prázdninových domech s běžnými cenami kolem 15 000 Kč za noc, ale za celý dům. Nevýhodou těchto prázdninových domů je fakt, že majitelé je většinou pronajímají jen na pár týdnů nebo dokonce dnů v roce a trefit se tak do konkrétního termínu, kdy je daný dům dostupný, může být oříšek.

Jistě vás napadne otázka proč je ubytování na Kauai tak drahé? Jde o kombinaci několika faktorů. Jedním z nich jsou velmi vysoké ceny pozemků a povolenek k výstavbě na ostrově, kde většina půdy je přísně chráněná. Hotelové komplexy navíc nesmí překročit výšku 4 pater, což dále zvyšuje cenu. Druhým faktorem je jednoduše oblíbenost a krása ostrova. Kauai má zejména mezi Američany a asijskými turisty punc "ráje na Zemi", tím pádem provozovatelé hotelů nemají sebemenší důvod k nízkým cenám – plno budou mít tak jako tak.

Kdy rezervovat ubytování na Kauai

Zatímco větší 3* a 4* hotely i luxusní resorty bývají dostupné napříč celým rokem, prázdninové vily a domy, které můžou přijít levněji v případě cesty ve více lidech, jsou vyblokované často na měsíce dopředu.

Při cestě na Kauai platí jednoduchá poučka. Rezervujte co nejdříve ideálně s bezplatným stornem (které nabízí většina hotelů) a v průběhu času pravidelně kontrolujte stránky typu booking.com, hotels.com či agoda.com, zde se náhodou neuvolní levnější ubytování.

Vyhledej si svůj hotel na Kauai. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu