Kauai

Ubytování na Kauai

Kde se ubytovat na Kauai

Kauai je relativně malý ostrov s nutností půjčit si auto, což výrazně ulehčuje výběr lokality ubytování, pokud vám jde především o nejnižší cenu. Problémem Kauai je relativně malý počet hotelů a zejména levných penzionů či hostelů. Na Kauai hrají prim dražší resorty u moře a velmi drahé prázdninové vily, které se však můžou vyplatit v případě, že cestujete v partě alespoň 4-6 lidí.

Nejlevnější ubytování hledejte v městečku Waimea na jihozápadním pobřeží, případně v Lihue, hlavním centru ostrova.

Jako všude ve světě všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech:

Booking.com    Hotels.com

Lihue

Jižní pobřeží

Druhé největší město a hlavní ekonomické centrum ostrova je zároveň místem, kde se nachází jediné letiště a tedy velmi vhodnou lokalitou pro ubytování. Těžit můžete z kompletního zázemí (hypermarkety, obchodní centra, banky, pošta, úřady), skvělé dopravní dostupnosti a poměrně široké nabídce hotelů.

Z Lihue i na nejvzdálenější místa Kauai dojedete autem do hodiny a půl / 70 km.

Booking.com

Kapa'a a Wailua

Východní pobřeží

Toto dvojměstí spojené do jednoho většího městečka leží na východním pobřeží Kauai a nabízí největší počet hotelů a prázdninových domů z celého ostrova. I zde najdete kompletní turistické zázemí v podobě supermarketů, obchodů s plážovým i turistickým vybavením a restaurací. Kapa'a a Wailua jsou perfektními výchozími body pro cestování po východním, severním a středním Kauai, destinace na západě už jsou vzdálené o něco více (cca 85 km).

Booking.com

Princeville a Hanalei

Severní pobřeží

Na severu Kauai, který je známý ikonickým pobřežím Na Pali, jsou dvě největší centra s nejvíce ubytovacími kapacitami malá letoviska Princeville a Hanalei. Zejména Princeville se skládá jen z rezidenčních vil a luxusních prázdninových domů, v Hanalei však najdete kompletní zázemí – obchody, levné restaurace, bankomaty i půjčovny plážového vybavení.

Cenově jsou však hotely a ubytování na severním pobřeží nejvyšší z celého ostrova. O cenové hladině zde vypovídá, že nejlevnější ubytování s cenami okolo 8 000 Kč za noc/2 os. pořídíte v hotelu Club Wyndham Bali Hai Villas.

V Princeville a Hanalei opět platí, že pokud cestujete ve větší skupině, vyplatí se pronájem některého z mnoha prázdninových domů, který může vyjít i na méně než 3 000 Kč za noc na osobu. Nevýhodou však je, že tyto vily se obvykle pronajímají jen na pár dní až týdnů v roce a natrefit na volný termín může být oříšek.

Poipu

Jižní pobřeží

Největším klasickým plážovým letoviskem na Kauai je městečko Poipu na samém jižním cípu pobřeží. Ubytujete se zde hlavně v hotelových resortech přímo na pláži s nejnižšími cenami okolo 9 000 Kč za noc pro 2.

V Poipu sídlí i jeden z nejlépe hodnocených hotelů na Kauai Grand Hyatt Kauai Resort & Spa. A jakou cenu máte očekávat? Připravte si minimálně 30 000 Kč na noc pro 2...

Waimea

Jihozápadní pobřeží

Malé městečko Waimea je ideální základnou pro objevování přírodního parku Kokee a Waimea Canyon i celého řídce osídleného západního pobřeží. Ve Waimee působí jen 2 hotely, které však patří k nejlevnějším na celém Kauai, a tak se zde ubytujte klidně na celý pobyt. Co projedete na benzínu při cestách na vzdálené východní pobřeží, výrazně ušetříte na ubytování.

  • West Kauai Lodging – chaty a apartmány se s vším potřebným zázemím a cenami od 3 500 Kč za noc pro 2
  • The West Inn Kauai – klasický 3* hotel amerického stylu s cenami od 6 000 Kč za noc pro 2

Ceny ubytování na Kauai a proč je tak drahé?

Kauai se řadí k nejdražším ostrovům na Havaji. Průměrná cena 1 noci ve 2lůžkovém pokoji v klasickém 3* hotelu vyjde asi na 6 000 až 8 000 KčLevnější hotely napočítáte na prstech jedné ruky a téměř výhradně ve městě Lihue, méně často také ve Waimee na západě Kauai. Ani tak však na cenu pod 3 500 Kč za noc nedosáhnete prakticky nikdy.

Na rozdíl od ostatních ostrovů nejsou na Kauai v masovém měřítku ani levné hostely. 

Na nižší cenu lze dosáhnout při cestě ve větší skupině lidí (minimálně 4, ideálně 6 až 8). Na Kauai je k mání ubytování v mnoha prázdninových domech s běžnými cenami kolem 15 000 Kč za noc, ale za celý dům. Nevýhodou těchto prázdninových domů je fakt, že majitelé je většinou pronajímají jen na pár týdnů nebo dokonce dnů v roce a trefit se tak do konkrétního termínu, kdy je daný dům dostupný, může být oříšek.

Jistě vás napadne otázka proč je ubytování na Kauai tak drahé? Jde o kombinaci několika faktorů. Jedním z nich jsou velmi vysoké ceny pozemků a povolenek k výstavbě na ostrově, kde většina půdy je přísně chráněná. Hotelové komplexy navíc nesmí překročit výšku 4 pater, což dále zvyšuje cenu. Druhým faktorem je jednoduše oblíbenost a krása ostrova. Kauai má zejména mezi Američany a asijskými turisty punc "ráje na Zemi", tím pádem provozovatelé hotelů nemají sebemenší důvod k nízkým cenám – plno budou mít tak jako tak.

Kdy rezervovat ubytování na Kauai

Zatímco větší 3* a 4* hotely i luxusní resorty bývají dostupné napříč celým rokem, prázdninové vily a domy, které můžou přijít levněji v případě cesty ve více lidech, jsou vyblokované často na měsíce dopředu.

Při cestě na Kauai platí jednoduchá poučka. Rezervujte co nejdříve ideálně s bezplatným stornem (které nabízí většina hotelů) a v průběhu času pravidelně kontrolujte stránky typu booking.com, hotels.com či agoda.com, zde se náhodou neuvolní levnější ubytování.

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Kauai. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.