Kauai

Půjčení auta na Kauai

Půjčení auta je prakticky jedinou možností cestování po Kauai. Do těch nejkrásnějších partií ostrova na západě, severu a uprostřed ostrova nevedou žádné autobusové linky a i tam, kam vedou, obvykle nezajíždí k hlavním turistickým lákadlům. Ježdění na Havajských ostrovech autem je však pohodové, místní jsou zvyklí na turisty a není třeba se půjčení auta na Kauai bát.

I na Kauai platí obecné poučky k půjčování aut a pokud jste v tomto segmentu nováčkem, přečtěte si náš článek Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí.

Kde, kdy a jak rezervovat auto na Kauai

U rezervací aut v autopůjčovnách obecně platí, že čím dříve rezervaci provedete, tím bude levnější, nicméně na Havajských ostrovech se ceny neliší nijak extrémně, pokud nebudete cestovat o Vánocích či významných amerických svátcích.

K rezervaci doporučujeme využít některý ze srovnávačů všech autopůjčoven, který vám seřadí výsledky všech autopůjčoven podle vašich zvolených kritérií:

Rentalcars.com    Billiger-mietwagen.de

Na Kauai působí prakticky všechny velké nadnárodní půjčovny a výběr je tak velmi široký.

Ceny autopůjčoven na Kauai

Půjčení auta na ostrově Kauai je levnou záležitostí, alespoň ve srovnání s velmi drahým ubytováním. Cena se odvíjí od délky půjčení (čím delší, tím levnější denní sazba) a samozřejmě typu auta.

 • 7denní půjčení menšího auta – cca 8 000 až 10 000 Kč
 • 7denní půjčení jeepu nebo dražšího auta – cca 10 000 až 15 000 Kč
 • 4denní půjčení menšího auta – cca 3 500 až 4 000 Kč
 • 7denní půjčení  jeepu nebo dražšího auta – cca 5 000 až 6 500 Kč
 • Podívejte se na nabídky autopůjčoven na Kauai

V aktuálně době po pandemii Covidu jsou ceny krátkodobě výrazně vyšší (2-3x) zejména z důvodu velkého převisu poptávky nad nabídkou (autopůjčovny nemají dostatek aut).

Vždy čtěte detailně podmínky půjčení a především pojištění, které zjistíte i na webu Rentalcars.com. Některé půjčovny ve výsledné ceně mají pojištění zahrnuto, jinde budete muset připlácet navíc, a to mezi 5 EUR a 10 EUR na den podle typu auta a délky zápůjčky.

Mezinárodní řidičák a další doklady

Havajské ostrovy jsou součástí USA a pro řízení zde potřebujete mezinárodní řidičský průkaz, který lze používat jen v kombinaci s klasickým českým řidičákem. Pro řízení na Havaji tedy potřebujete český i mezinárodní řidičský průkaz. 

V USA platí mezinárodní řidičák Ženevské úmluvy, který vyřídíte na počkání za 50 Kč na úřadu obce s rozšířenou působností (na stejném místě jako se vyřizují klasické řidičáky). Detailní informace se dočtete v našem článku Mezinárodní řidičský průkaz.

Autopůjčovny obvykle k zapůjčení vyžadují kreditní kartu, často vám půjčí i na debetní, ale buď za méně výhodných podmínek, anebo s velmi vysokým depozitem často přesahujícím i 1 500 USD.

Ceny benzínu a kde parkovat

Benzín je na Havaji asi o dolar na galon dražší než v kontinentálních USA, stále však levnější než v Česku.

1 galon benzínu stojí na Kauai v průměru 4 USD, což v přepočtu na litry znamená, že za 1 litr benzínu zaplatíte cca 1 USD.

Parkování je na Kauai bezproblémové. Neexistují zde žádná opravdu velká města a veřejná parkoviště jsou u všech obchodů, úřadů, bank, pláží a turistických atrakcí. Parkování je povoleno všude, kde není dopravní značkou výslovně zakázáno. Je například běžné, že u turistických atrakcí mimo města se parkuje i podél silnice. Dávejte však opravdu velký pozor, zda není dopravní značkou parkování v určitém úseku zakázáno. Pokuty jsou nekompromisní a můžete si být jistí, že autopůjčovna si případnou pokutu strhne z vaší karty. Za prohřešek proti parkování se platí i 100 USD.

Provoz a dopravní předpisy

Kauai je venkovský ostrov bez velkých měst, vystačí si tak fakticky jen s jednou hlavní silnicí obkružující tři čtvrtě ostrova (s výjimkou Nā Pali Coast, po kterém silnice nevede). K většině turistických atrakcí se dostanete po kvalitních asfaltových silnicích, jen úplný západ a střed ostrova silnice postrádá a pokud se vydáte do těchto oblastí, nezbytnou podmínkou je půjčení auta s náhonem 4x4.

Provoz na Kauai není silný, a proto zde nepotřebují žádné dálnice ani rychlostní 4proudé silnice. Místní řidiči jsou velmi ohleduplní, nikam se nespěchá a i velmi vlažnou jízdou objedete celý ostrov za 3 hodinky. Předpisy se zde dodržují a je zbytečné a drahé je porušovat.

Porušování předpisů je kontrolováno a překročení rychlosti, zaparkování na zákazu či telefonování za jízdy se vám může velice prodražit, a to i stovky dolarů. Podívejte se na základní dopravní pravidla na Kauai:

 • jezdí se vpravo (stejně jako v ČR)
 • maximální rychlost na Kauai je 50 mil ha hodinu (mph), což odpovídá cca 80 km/h. Na mnoha místech je však značkou vyznačena nižší rychlost, obvykle 30 nebo 35 mph
 • na červenou smíte odbočovat vpravo, pokud není výslovně na značce uvedeno "No turn on reg signal"
 • na málo frekventovaných křižovatkách se setkáte s tzv. "All-way Stop", tzn. ze všech směrů je značka "STOP". První projede křižovatkou ten, kdo k ní přijel první. Pokud přijedou ve stejný čas 2 a více vozidel, řídíte se stejnými pravidly jako na českých křižovatkách
 • telefonování za jízdy je zakázáno
 • kruhové objezdy na Kauai nejsou

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.