Kauai

Počasí na Kauai a kdy sem jet

Počasí na Kauai

Kauai a celé Havajské ostrovy leží v tropickém polovlhkém podnebí, které vytváří ideální podmínky k celoroční návštěvě. Teploty se v průběhu roku prakticky nemění, sezony se dělí na období sucha během našeho léta (duben-říjen) a období vlhka během naší zimy (říjen-březen). Důležité je ale podtrhnout, že ani v období vlhka nelze čekat dlouhotrvající tropické cyklóny, ale spíš velmi krátké intenzivní deště objevující se v průměru 1x denně, které vaší dovolenou prakticky nijak nenaruší.

Velkou výhodou podnebí na Kauai je nízká pravděpodobnost teplotních extrémů. Teploty jsou stabilní po celý rok, nemusíte se obávat extrémních veder a už vůbec ne chladného počasí. Odchylky od průměrných teplot jdou obvykle maximálně o 5 °C.

Letenky na ostrov Kauai

Kauai je poměrně vlhký ostrov s častými, ale většinou velmi krátkými intenzivními přeháňkami. Ty jsou výrazně častější na severním a východním pobřeží, zatímco jihozápadní a západní leží ve srážkovém stínu hor a prší zde výrazně méně. Úplně nejvíce pak prší v hornatém středu ostrova, který patří do top 10 nejdeštivějších míst na světě.

Teploty vzduchu a kdy nejvíce prší

Našli jste akční letenky na Kauai, ale nevíte, zda je zrovna vhodná doba k cestě na Havaj? Nemusíte se bát, vhodná doba je vždy, ale přesto přinášíme přehled počasí na Kauai podle jednotlivých měsíců v roce.

Během zimy je na obloze více mraků, ale jen naprosto výjimečně se stane, že by slunce nebylo celý den vidět. Vlhkost vzduchu je po celý rok stejná a drží se zhruba na 75%.

Počasí v lednu

Leden je vrcholem zimní sezony na Kauai. Což znamená teploty kolem 26 °C na pobřeží, vysoko v horách však můžou klesat ráno a večer k 10 °C. Srážkově je leden průměrným měsícem a krátké přeháňky se objeví zhruba ve 12 dnech za měsíc. V lednu je rozbouřené moře na severovýchodním pobřeží a nejsou možné plavby kajakem a i koupání na otevřeném moři není příliš bezpečné.

Počasí v únoru

Únor je statisticky nejchladnějším měsícem na Kauai. To však stále znamená teploty okolo 25 °C v pobřežních oblastech, v horách pak kolem 15 °C. Moře na severu a východě je nejvíce bouřlivé z celého roku a kopat se doporučuje opravdu jen v klidných zátokách bez vln. Déšť padá asi 12 dnů v měsíci formou krátkých přeháněk, výjimečně se objeví i bouřka.

Počasí v březnu

Březen na Kauai je statisticky nejdeštivějším měsícem, prakticky to ale pro turisty neznamená nic jiného, než že krátké přeháňky jsou intenzivnější. Dovolenou ale neovlivní o nic víc než déšť kdykoliv ve zbytku roku. Vzduch je příjemně teplý s hodnotami okolo 26 °C, což v kombinaci s vyšší vlhkostí značí ideální podmínky k cestám do hor, kde je příjemněji. Oceán je stále poměrně divoký a koupání či jiné vodní aktivity se doporučují jen v klidných zátokách.

Počasí v dubnu

Dubové teploty mírně stoupají cca na 27 °C s maximy kolem 31 °C, vzduch každý druhý den osvěží příjemná odpolední přeháňka trvající maximálně 2 hodiny. Během dubna se postupně uklidňuje oceán, ale například výlety kajakem jsou stále nedostupné pro vysoké vlny.

Počasí v květnu

První letní měsíc přivítá návštěvníky teplotami na hodnotě 27 °C, mírnými a krátkými přeháňkami cca každý druhý den a většinově slunečnou oblohou. Moře už je klidnější a začínají výlety kajakem podél pobřeží Na Pali. I v horách už se teploty stabilně drží nad 20 °C i ve večerních hodinách.

Počasí v červnu

Červen je charakterově velmi podobný květnu a je ideálním měsícem k jakékoliv aktivitě. Teploty se pohybují mezi 26 a 30 °C s velmi mírnými srážkami na pobřeží. Ačkoliv červen je nejméně deštivým měsícem v roce, srážky v horách se po celý rok drží na stejných průměrných (velmi vysokých) hodnotách, což znamená, že i v červnu je celý ostrov sytě zelený.

Počasí v červenci

Letní prázdniny na severní polokouli jsou v plném proudu a i počasí na Kauai tomu nahrává. Průměrné teploty se drží na 29 °C s maximy jen velmi zřídka překračujícími 33 °C. Moře je klidnější po celém obvodu ostrova ideální k vodním aktivitám.

Počasí v srpnu

Srpen se ničím neliší od července. Teploty se pohybují v rozmezí 29–32 °C, na pobřeží jsou srážky mírné, byť téměř každodenní, ovšem obvykle jen na pár minut večer. Srpen je vrcholnou sezonou, kdy na Kauai míří nejvíce lidí, podmínky jsou ideální ke všem druhům aktivit v moři, na souši i ve vzduchu.

Počasí v září

I září je typickým letním měsícem. Teploty neklesají pod 28 °C, ale zároveň nestoupají nad 33 °C. Prší pořád stejně málo a moře je stále klidné vhodné ke všem vodním aktivitám, zejména koupání, šnorchlování a kajakingu.

Počasí v říjnu

Říjen je na Kauai posledním letním měsícem. Na teplotách to nijak znát není a průměrná hodnota je kolem 27 °C. Ani deště nijak výrazně nepřibývá a i v nejvyšších partiích hor jsou teploty stále příjemné kolem 18 až 20 °C. Moře na severu a východě se pomalu začíná bouřit, ale stále je říjen relativně bezpečným měsícem pro všechny vodní aktivity.

Počasí v listopadu

V listopadu na Kauai naplno udeří zima. Co to pro nás znamená? Přeháňky každý druhý den asi na hodinu odpoledne a teploty klesající o "dramatické" 2 stupně dolů oproti létu. Budete si tak užívat parádních 26 °C se slunečnou oblohou, kterou jen občas překryjí typické tropické obláčky. Jedinou změnou je bouřlivější moře na severovýchodní straně Kauai, což znamená konec kajakářských výletů.

Počasí v prosinci

Prosinec se od listopadu prakticky nijak neliší. Těšit se budete z teplot okolo 26 °C, mírných přeháněk a občasných krátkých bouřek, které ale dovolenou žádným způsobem nenaruší. Jen při cestě do hor pamatujte na nutnost přibalení mikiny a větrovky, teploty v nejvyšších partiích můžou klesnout i na 15 °C. Koupání v moři se doporučuje jen v chráněných zátokách s klidnou vodou, ne na otevřeném oceánu.

Teplota moře na Kauai

Voda v moři na plážích Kauai se celoročně drží na velmi přívětivých hodnotách. Velice stabilní teploty panují na po celém obvodu ostrova, zejména v krytých zátokách chráněných před vlnami.

V zimě je voda v oceánu nejchladnější a pohybuje se mezi 23 a 25 °C.

V létě (červenec a srpen) má voda na Kauai nejvyšší teploty, které se pohybují mezi 25 a 28 °C.

Tabulka teplot během roku

Kauai - teplota vzduchu - Sezóny a teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
polojasno
25 °C
únor
polojasno
25 °C
březen
polojasno
26 °C
duben
polojasno
26 °C
květen
jasno
27 °C
červen
jasno
28 °C
červenec
jasno
29 °C
srpen
jasno
30 °C
září
jasno
30 °C
říjen
jasno
28 °C
listopad
polojasno
27 °C
prosinec
polojasno
26 °C

Kdy jet na Kauai

Na Kauai můžete cestovat celoročně, nejlepší bude vybírat cestovní období podle ceny letenky. Pokud však chcete mít opravdu 100% jistotu slunečného počasí bez mráčku a s výjimečným deštěm a chcete-li si naplno užít vodních sportů v moři pak se na Kauai vypravte mezi květnem a říjnem.

Letenky na ostrov Kauai

V zimní sezoně jsou omezené některé vodní aktivity, nicméně i pokud vyrazíte na Kauai v zimě, zažijete parádní exotickou dovolenou v tropech s převážně slunečným počasím a teplotami přes den nad 25 °C.

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.